Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti nem vágytok többre?

Ti nem vágytok többre?

Figyelt kérdés

Nézzük meg egy átlagember életét:


Megszületik. Most rögtön onnan folytatom, hogy iskolába megy, ahol megtapasztal különféle dolgokat, élményeket szerez. Lesznek barátai, barátnője, sportol, megy ide-oda, csinál különféle dolgokat, mindemellett tanul. Elvégez egy szakmát vagy egy egyetemet. Dolgozik, és már kevesebb ideje jut menni ide-oda, sportolni. Családot alapít, és saját otthona lesz. Mindeközben dolgozik, néha elmegy a családjával kirándulni, nyaralni, és különféle programokat szervez. Majd nyugdíjba megy, unokázik, és meghal. Most ez csak nagyon röviden.


No, csak arra akarok rámutatni, hogy én ennél mindig is többre vágytam. Arra, hogy valami olyat csináljak, ami ennél sokkal több. Egy olyan valamire, ami maradandó, és emlékezni fognak rám. Bár tudom, hogy sokan így vannak ezzel, de én valahogy nem békülök ki azzal, hogy vagyok én, és engem befolyásol a világ, és nem én a világot.


Bár ezt nehéz megfogalmazni, hogy pontosan mit akarok, de a lényeg az, hogy nekem a fent felvázolt élet olyan semmilyen, üres, és nagyon hiányzik belőle valami...


2017. okt. 7. 12:17
 1/4 anonim ***** válasza:

Én nem igazán.


Munkám, pénzem megvan, ha lenne egy párom akivel családot alapíthatok akkor onnantól én érezném magam a világ legboldogabb emberének. Úgy vagyok vele hogy a világ olyan amilyen. Ráadásul az sem kis munka hogy magunkból kihozzuk a lehető legjobbat, a többség ezt sem teszi meg.

2017. okt. 7. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

meg amikor

betegen születik vagy

csúnya lesz vagy

szokatlan testalkatú vagy

szegény vagy

árva vagy

egyedül kell élnie vagy

együtt kell élnie nem kívánatos emberekkel vagy

globalizált világunk folyamatosan azt sugallja neki, hogy "nélküled is elvagyunk" vagy

soha nem azt csinálja amiben tehetséges és örömét leli vagy...........

... és örül, hogy meghalhat


ezeken kell változtatni/segíteni akkor halhatatlan vagy

2017. okt. 7. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem igazán, ha ez mind így sikerül, szép kort megél, és az utolsó éveiben sem szenved, akkor mondhatjuk, hogy szép élete volt.

Ha tenni akarsz valamit az emberiségért, az nem olyan nehéz, mint amilyennek hangzik.

Tanulj orvosnak, kutass valamit, találj fel valamit, ha ahhoz van tehetséged, írj könyvet, zenét.

Most sokkal könnyebb ilyesmivel érvényesülni, mint mondjuk néhány száz évvel korábban.

2017. okt. 7. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld megfogalmazni, mi az, amit szeretnél, mert ez eddig csak az, hogy mit NEM.

Ha már rájössz, mi az, amit akarsz, megtetted az első lépést a megvalósítása felé.

2017. okt. 7. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!