Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van ennyi depressziós...

Miért van ennyi depressziós ember?

Figyelt kérdés

Most nem a klinikai depresszióra, mint diagnózisra gondolok, hanem a letargikus, "minden kilátástalan" életszemléletre.

Rengeteg embertől olvasni itt, hogy már fiatalon (20-22) nem tudnak mit kezdeni az életükkel, nem akarnak dolgozni/tanulni, mert nem látják értelmét, csak begubóznak otthon, és várják a véget.

Szinte elképesztő, hogy naponta legalább 2 ilyen kérdés érkezik, az rengeteg ember.

És ami szomorúbb, hogy a posztolói egészséges, rendezett háttérrel rendelkező (mert ha van hol lakniuk és van mit enniük, úgy, hogy nem dolgoznak, nyilván a szüleikkel élnek, akkor olyan rossz meg már nem lehet) életerős fiatalok, akik előtt ott egy csomó lehetőség.

Annyi mindennek lehet örülni a mindennapokban, süt a nap, kék az ég, egészségesek, fiatalok vagyunk, nem sújtja háború az otthonunkat, mennyien nem mondhatják ezt el magukról sajnos.

Lehet mondani, hogy könnyen osztom az észt a magas lóról, biztos nekem soha semmi bajom nem volt. Hát, 20 évesen nekem már nem volt meg a lehetőségem, hogy otthon ülök, anyuék meg eltartnak, akkor már saját háztartást vezettem, és igyekeztem egyről a kettőre jutni, ami mostanra némileg össze is jött, közben meg volt ezer meg ezer buktató, és nem mondhatom ki most sem, hogy ezek után már nem lesz.

Mégis tudok örülni annak, ha süt a nap, ha jól sikerül valami új recept, ha elolvasok egy jó könyvet....


Mi lehet ezen fiatalok problémáinak gyökere?

Meghallgatom azt is, ha valaki maga szeretné elmondani.


23l


2017. okt. 8. 12:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az én problémám gyökere, hogy ember nincs aki engem el tudna fogadni. Ismerkedésnél elég hamar lekoptat mindenki, ez mindig is így volt de egyre durvábban ez van. De sima, hétköznapi élethelyzetekben mint boltban való vásárlás, vonatjegy vásárlás, buszozás, vagy akárcsak az utcán való mászkálás, ott is egy furcsa földönkívülinek néz mindenki, látszik az embereken. Így eléggé kilátástalan az életem, társasági élet nélkül nincs motivációm semmire, márpedig így társaságom az soha nem lesz. Ráadásul az egészségem is egyre rosszabb. Átmenetileg persze tudok örülni az élet apró dolgainak általában, de hamar elöntenek aztán újra a rossz érzések, a lehangoltság, a depresszív hangulat
2017. okt. 8. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nincs semmi bajuk az iskolában tönkre teszi öket az állam ennyi.Nem tudják mit kezdjenek magukal ha otthon lennének legaláb keresnék a választ és nem 20 évesen mit is kéne csinálnom magamal.
2017. okt. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mert meg lehet nézni,hogy nő fel ma egy fiatal és milyen primitívek a felnőttek nagy része is.

Szenny média,internet,és persze az ezek által kialakult álomvilág betáplálódása az agyba.

Aztán amikor a való életben kell helyt állni,akkor csak egy fogyatékos kétbalkezes antiszoc.korcs az illető,aki azonnal fel akarja magát kötni.

2017. okt. 8. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

- Nem megfelelően optimalizált oktatási rendszer

- ami -> összezavartsághoz vezet

- Stresszkezelési képesség hiánya

- Gondolataink fontosságának teljes ignorálása

- Túlzott fókusz az EGÓ-n

2017. okt. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Valódi értékek hiánya. Pl, menő akar lenni.

A menő, mióta érték?


Önbizalomról frecsegnek, ami gyökere, hogy ő nem érzi/látja/gondolja magát menőnek.


Az önbizalom önmagunk elfogadásából fakad, akármilyen silánynak gondolja magát az illető, ez egy belső forrás, nem külső, az csak menő.


"Nincs önbizalmam...nem tudok kommunikálni..."


Ebből csinál magának problémát. Valaki vak, valaki tolószékhez kötött, mégsem nyafog.

2017. okt. 8. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!