Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lehet itt valakivel ilyenekről...

Lehet itt valakivel ilyenekről beszélgetni?

Figyelt kérdés
A szociális fóbiáról, szorongásról, pánikbetegségről, félelmekről, alvászavarról, mentális betegségekről, depresszióról, hasonlókról. Olyan szívesen beszélgetnék egy hasonló cipőben járó emberrel, hogy ő hogy kezeli ezeket minden nap például.

2017. okt. 9. 02:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát, nekem vannak ilyen problémáim, de sajnos nem mindegyiket sikerül kezelnem...
2017. okt. 9. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
igen, írj:)
2017. okt. 9. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Velem tudsz. :)

18F

2017. okt. 9. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
55%

Nekem sikerült őket kezelni de szeretnék csak itt válaszolni rá, leginkább az első szabály jegyében, de ne vedd magadra, megszokás :D


1, Minden áron kerüld el a negatív vagy pesszimista-gyanús embereket - van neked épp elég bajod, nem kell még a más hülyesége is a nyakadba.


2, Fogadd el, hogy körülötted senki nem tökéletes, mindenkinek megvannak a maga hibái, gondjai. Lehet, hogy te úgy érzed mindenki téged bámul az utcán, valójában bőven el vannak foglalva a maguk problémájával, nem te vagy a világ közepe, hogy mindenki veled foglalkozzon. Hidd el, köztük sokan vannak, akinek nagyobb gondjai vannak, mint neked.


3, Ha előbbi nem jön be, vedd úgy, hogy körülötted mindenki érzelmek nélküli robot. Ha figyeled őket az utcán, még úgy is néznek ki, mint egy játékban a járókelők, annyi mintázat meg szabályszerűség van a mozgásukban :D - nem viccelek, nálam megszüntette a pánikrohamokat a tömegközlekedésen.


4, Jóga - edzés - jóga - edzés - jóga edzés! A reggeli jóga segít lenyugodni és megdobja a vérkeringésed, felébreszt, a délutáni edzés, ha jól csinálod, szörnyen lefáraszt. Hidd el, pár héten belül örülsz, ha beesel az ágyba, nem lesz időd egész reggelig marhaságokon gondolkozni. Emellett ad egy holtbiztos napirendet, ami biztonságérzetet ad. Egy idő után attól leszel kiakadva, ha valamiért kimarad. Emellett ahogy erősödsz nő az önbizalmad, a testképed, egészségesebb leszel. Az jobb érzés :D


5, Egészséges ételek. Persze, egy depresszióhullám közepén az ember baromira nem kívánja, de kell, szükség van rá. Zakatol alattad egy gépezet, aminek akkor is kell az üzemanyag, ha te nem kívánod. Hosszú távon magadat szívatod, majd rájössz, hogy akkor leszel a legdepressziósabb, ha valami visszafordíthatatlan betegséget okoz a vitaminhiányod. Nem mellesleg sokkal energikusabb leszel, ez meglátszik a közérzeteden is.

"Treat yourself" jegyében: én depressziósan pl. csak szemét kaját kívánok, tele tömöm magam pizzával meg instant levessel és arra figyelek, hogy közben majszoljak gyümölcsöt, müzlit, zöldséget, bármit, ami egészséges is. Ha edzel, gyakorlatilag meg sem kottyan, futás mellett még kell is a plusz kalória.


6, Túrázás, minél gyakrabban. A levegő, a napfény, a gyönyörű környék csodát tesz a közérzeteddel, én erdőben még sosem éreztem rosszul magam.


7, Treat yourself... bár én ugye szeretem úgy képzelni, nem vagyunk robotok. Ha úgy érzed nem megy valami, ne stresszeld magad rajta, hanem állj le öt percre. Pánikrohamot kapsz az utcán? Ne rohanj tovább (tipikus hiba), hanem állj meg, higgadj le, figyeld a légzésed, nézz ki valami érdekeset és foglalkozz azzal. Lényeg, hogy le tudj higgadni, ne húzd magad lejjebb. Akárhova igyekszel, ha időben elindultál, az a pár perc nem oszt, nem szoroz.

Figyelnek közben? Na és. Ez legyen a napjuk csúcspontja. Elkésel? Ez van, már nem tudsz rajta változtatni, úszni kell az árral, nem elmerülni benne. Iktass ki minden felesleges stresszfaktort. Persze, könnyű mondani, de valóban fejben dől el, te döntöd el, hogy sírsz vagy röhögsz rajta...

Ha megkívánsz valamit, ne vond meg magadtól. Nyilván nem karibi luxusútra gondolok, de egy csoki vagy tíz perc játék azért jó esetben bármikor belefér.


8, PSZICHOLÓGUS. Akkor is, ha valóban nincs szükség rá. Tegyél félre egy-két alkalomra és menj el egy jó szakemberhez. Részemről egy óra alatt gyakorlatilag meg sem szólalt a pszichiáter, csak kérdezett hármat és hagyta, hogy magamtól beszéljek. Azon kívül, hogy fény derült a mentális betegségeimre, annyi mindenre jöttem rá, mint 25 év alatt eddig soha! Ne csak beszélj, gondolkodj el azon, amit mondtál. Az esetek 80%-ában kiderül, hogy nem mindenki hülye, csak te vagy a helikopter... mert hiába a bántalmazó szülő vagy a mentális betegség, te magad is csinálhattad volna eddig is máshogy a dolgokat, mint ahogy tetted. Soha nem késő változtatni.


Fentiek kombinációjával gyógyszeres és orvosi kezelés nélkül tartom kordában magam, pedig borderline-os vagyok, jó kis bipoláris zavarral. A kulcs az, hogy hiszel magadban és soha nem adod fel. AMikor egyáltalán nincs kedved jógázni vagy edzeni, akkor kell a leginkább. Ugorj bele, az eleje kínlódás lesz, de a végére felpörget.

2017. okt. 9. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Oh, kimaradt az egyik kulcsfaktor: a természet gyógyszerei.

Ezernyi módon tudod stimulálni, gyógyítani magad, csak rá kell jönni, hogy nálad mi működik.

Kétmillió féle nyugtató, altató hatású természetes tea létezik, ha megveszed a gyógynövényeket hozzá, te magad is össze tudod kutyulni (én így szeretem). Érdemes kísérletezni velük.

Ha 0-án áll az energia-mutatód, meg se akarsz mozdulni, akkor igyál egy jó erős kávét. Segíteni fog.

Ha nincs önbizalmad - és nem vezetsz -, egy pár korty vörösbor csodát tesz és még egészséges is.

Ha nagyon magad alatt vagy, majszolj el pár kocka tiszta fekete csokit.

Mindenre van megoldás, neten találsz rengeteg hasznos infót :)

2017. okt. 9. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
4-es válaszoló, az általad felsorolt dolgok közül néhányat mindig igyekszem betartani, néhánnyal pedig azért meg tud gyűlni a bajom, de mindenképp megfogadni való az összes tanácsod, tehát nagyon köszönöm!♡
2017. okt. 10. 11:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!