Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van összefüggés a külső és a...

Van összefüggés a külső és a siker között?

Figyelt kérdés

Tudom, a férfiak esetében nem mindig, hiszen rengeteg, már már inkább csúnya milliárdos van.

Viszont a nő ismerőseimnél azt venni észre, hogy akik szebbek, azoknak valahogy mindig tehetősebb párjuk van (akikvel nem érdekből vannak együtt), páran modellek lettek, illetve a legjobb nevű egyetemeken is végeztek közülük.

Kiemelkedő szépségekből többnyire nem lett bolti eladó, takarítónő vagy épp gyári munkás.


(én magam átlagos vagyok, egyetemista)


2017. okt. 10. 20:50
 1/9 anonim ***** válasza:
53%
Volt erről egy cikk, hogy igen, gyorsabban és könnyebben boldogulhatnak a szépek. DE ez nem feltétlen van így. azért a szépség nem minden, karizma sem árt hozzá ;)
2017. okt. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
64%

Férfiaknál is számít valamennyit. Egy biztosítónál dolgoztam évekig, és ott a legtöbb sikeres, vezető pozícióban levő férfiember magas volt, olyan 190 centi körüli.

Sajnos ez van, evolúciós okai vannak. A fecskelány is azt a fecskefiút választja, amelyiknek a legszimmetrikusabb a farka.

2017. okt. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
29%

Természetesen van.

Csak éppen kicsit mást értesz siker alatt.

Számomra az nem lenne siker, hogy befekszek valaki alá, aztán ideig-óráig kitartják a p...csámat, utána meg ha kiöregszek, akkor kib...sznak a faszba és mehetek kezdő álláskeresőnek 35-40 évesen.

Viszont az üzleti életben is könnyebb érvényesülni, ha az ember nem bányarém, nyilván.

2017. okt. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
76%
Igen, van összefüggés,mert a kinézet kihat az önbizalomra. Nagyobb önbizalom = több esély a sikerre
2017. okt. 10. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
69%
Van
2017. okt. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem fordítva is fennáll a helyzet. Pl. ha jó az anyagi helyzeted, sokkal elegánsabban tudsz öltözni. A ruházkodás smink nem olcsó. Nekem szerencsére nem kell nagyon odafigyelni rá a munkámhoz, de a tesóimnak igen, kb. évi 100-150 000-t biztos spórolok a ruha+smink+fodrász+kozmetikus kombón a húgomhoz képest, aki diák, szóval egyelőre spórol, és nem az a típus akinél feltűnik, hogy jéé mennyire elegáns (jogász kinézet). A nővéremhez képest nem is szeretném tudni mennyi a különbség.


Ugyanakkor néhány éve láttam egy cikket, hogy a szép nőkhöz automatikusan magasabb IQ-t társítunk, jobban elhiszik róluk, hogy okosak.

2017. okt. 11. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

#6 Szerintem semmi jelentõsége annak, hogy valakirõl elhiszed azt, hogy okos a külseje alapján. Ilyen felszínes dolgokkal ne máár:(.. Ha valaki okosabbnak hisz engem, mint amilyen vagyok, akkor közlöm vele, hogy ne legyen félreértés vagy csalódás a késõbbiekben.

Megértem, hogy ezt hiszik, de van aki már olyanokkal is jön, hogy "a statisztika kimutatta, hogy aki szebb, az okosabb is".. ne már:(

2017. okt. 11. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ez pont olyan, mint amikor más helyeken ronda, vagy szemüveges "stréber" kinézetū emberekrõl gondolják ezt.
2017. okt. 11. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem azt mutatta ki, hogy aki szebb az okosabb, hanem, hogy egy picit magasabb IQ-t mondtak egy kísérletben azokra a nőkre (nők és férfiak is) ugyan azok után a válaszok után, mintha nem öltöztek fel csinosan és nem sminkeltek. A legmagasabb IQ-t akkor adták ha smink és szemüveg is volt.


De nyilván egy felmérés során 5 max 10 percet beszélgettek, ha nagyon nagyvonalúak akarunk lenni egy rövid állásintejún lehet hasonló a hatás, már ha jól csinálták a tesztet ;)


Én sem hiszem, hogy attól, hogy valaki holnap elkezd csinosan öltözni okosabb lesz :)

2017. okt. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!