Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » "Fárasztó" élőben beszélgetni...

"Fárasztó" élőben beszélgetni de akkor mit csináljak?

Figyelt kérdés

szociális fóbiám van úgyhogy élőben idegenekkel (ha úgy vesszük 6 emberen kívül mindenki az számomra) beszélgetni elképesztően stresszes/fárasztó/nehéz, főleg akkor, ha érdekel is az illető és nem szeretném elrontani a dolgot, de persze pont amiatt rontom el, mert görcsölök ezen.

van egy lány, pár évvel fiatalabb nálam, már több éve beszélgetek vele időnként, de eddig csak és kizárólag facebookon dumáltunk, egy időben nem csak barátkozni akartam vele, de most már van barátja.

úgy alakult hogy egy középsuliba járunk és buszon is sokszor látjuk egymást

mivel a busz számomra maga a pokol a beszélgetések tekintetében (mindenki hangos, én alapból halkan beszélek, sokszor nem értik amit mondok (ha hangosabban beszélek akkor pedig az egész busz hallja), mivel még ülve sincs igazán szabad tér, ezért kénytelen vagy a másik arcába 20 centire belebeszélni... stb.), ezért próbálom őt kerülni, de ma is adódott egy olyan helyzet hogy konkrétan egy üléssel ültem tőle, simán odaülhettem volna beszélgetni, de egyszerűen nem mertem. a gáz viszont az volt hogy facebookon beszélgettünk, miközben ott ültünk majdnem egymás mellett. persze próbáltam utána magam kivágni valami poénnal, hogy miért nem ültem oda, de erre nincs jó kifogás...


nem fogom fel hogy hogyan tudok olyan elképesztően jól bevágódni olyan embereknél akik teljesen hidegen hagynak és csak poénból beszélgetek velük, viszont ha valaki egy kicsit is érdekel, akkor leáll a vérkeringésem a közelében.


2017. okt. 11. 17:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Tudja, hogy szociális fóbiád van? Ha nem, és jóban vagytok mond el neki, hátha segít ilyen helyzetekben könnyebb légkört teremteni, vagy legalább megérti, hogy miért csak virtuálisan kommunikálsz vele.
2017. okt. 11. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

#1

nem, mivel iszonyat gáznak érzem ezt (is), ezért mindig próbálom elrejteni ezt a dolgot és más magyarázatokat adni rá, emiatt hiszik sokan hogy bunkó, beképzelt, flegma vagyok.. :D

2017. okt. 11. 17:46
 3/4 anonim ***** válasza:
túl sokat agyalsz. ne bonyolítsd túl a dolgokat. egyszerűen csak fogd magad, aztán ülj le mellé :) örökké várni fogsz ha adódik ilyen alkalom? egyszer el kell kezdened leküzdened a szorongásod
2017. okt. 11. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

1. vagyok


Szerintem kevésbé gáz, ha elmondod (ha már legyőzni nem tudod), mintha úgy viselkedsz így, hogy nem adsz magyarázatot. Sokkal rosszabbul jársz szerintem azzal,h a ő kezd el találgatni, hogy miért viselkedsz így vele.

2017. okt. 11. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!