Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Végzős vagyok jövőre Pestre...

Végzős vagyok jövőre Pestre költözöm. Van egy 3 éves kapcsolatom. Szeretnénk összeköltözni de a szüleim nem engedik mert szerintük nem tanulnék és zavarná őket a másik cucca a lakásban. Hogyan győzhetném emg őket arról h tudom mivel jár az egyetem?

Figyelt kérdés
Hogyan győzhetném emg őket arról, hogy tudom nagyon jól mivel jár az egyetem, én nem szeretnék kibukni, és hogy tanulnék? Egyszerűen nem bíznak bennem, pedig semmi okot nem adtam eddig nekik erre, rendesen tanulok, nem feleselek, a barátomat is ismerik... Annyira dühít ez az egész, az igazságtalanság. Meg persze úyis együtt lennénk vagy nála vagy nálam, ami viszont tényleg nem lenne jó. Sokkal egyszerűebb lenne... Szóval tudtok valami jó érvet, amivel esetleg meggyőzhetem őket? De persze más lakótárs jöhetne, aki valószínűleg semmivel sem lenne zavaróbb, mint a barátom...
2009. nov. 1. 21:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
mondd azt, hogy a tiltással pont az ellenkezőét érik el. mert akkoris nálad lenne, azt nem ellenőrizhetik. azt akarják, hogy hazudnod kellejen? én 19 vagyok, a párommal élek és tök jól megvagyunk. sosincs az hogy annyira hiányzunk egymásnak, hogy ne bírnánk tanulni...
2009. nov. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Én csak azt nem értem, hogyha te jövőre Pestre költözöl, akkor gondolom ott szeretnétek összeköltözni, de akkor miben zavarná a szüleidet a másik cucca a lakásban?

Amúgy meg szerintem hivatkozz arra, hogy te szívesebben laksz együtt a pároddal, akit már ismersz, mint idegen lakótársakkal, akik kitudja milyenek. Mondd nekik, hogy más lakótárstól lehet, hogy semennyire nem tudnál tanulni, mert hangoskodnának, stb., a párod viszont nyilván jobban figyelembe veszi, hogy tanulnod kell.

Különben én sem értem, hogy ez miért lenne gond a szüleidnek, én örülnék, ha a gyerekem úgy menne idegen városba lakni, hogy legalább a párja vele van, akit én is ismerek, megbízom benne, stb.

2009. nov. 1. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%

Sehogy, mert nem tudod mivel jár az egyetem. Mindenki azt hiszi, hogy tudja, aztán meg néz nagyokat mikor odakerül.

És tényleg nem olyan könnyű tanulni, meg lehet csinálni, de nem egyszerű. Én összeköltöztem a párommal, úgy győztem meg őket, hogy olcsóbb volt, mintha nem hozzáköltözök, aztán meg tök szar volt, mikor megromlott a kapcsolatunk és szégyen, nem szégyen, tettem a szépet, még jó ideig, mert különben nem lett volna hol laknom. Aztán, ha nem egy helyre jártok, akkor tök nehéz lenne összeegyezteni, hogy te reggel négyig tanulsz, de ő meg aludna, vagy ő haverozna, de neked tanulni kell, aztán becsörtet hajnalban részegen, mikor te épp kialudnád magad zh előtt meg ilyesmi. És álom, hogy egy kicsit sem kellene majd kiszolgálnod. Márpedig az idő.


Ettől függetlenül összejöhet, én most a másik barátommal lakok együtt, vele nagyon jó is, de tényleg kevesebb időm jut tanulni, meg magamra, mint külön. Meg nem tudok külön vonulni tőle. Lehet, hogy mindig együtt lennétek amúgy is, de haza tudnál menni, ha kell és nem lenne ott, mikor magányra van szükséged vizsgaidőszakban stb.


Más lakótárs másabb. Egy fiú éhes lesz, meg nem lesz tiszta ruhája, meg ölelgetni akar, mikor rájössz, hogy reggelig még száz oldalt kellene megtanulnod, de egy vadidegenre nem kell tekintettel lenned, olyasmiben sem, ha neked elég két joghurt egy nap, hogy ő meg éhes.


Ha a szüleid adják a pénzt és mondjuk be tudnak rakni koliba, ami lényegesen olcsóbb, vagy más lányokkal egy albérletbe, ami megint olcsóbb, mint ketten a barátoddal, akkor nem sok mindent tudsz kitalálni. Pénz beszél.

2009. nov. 1. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
61%
Én nem támogatom, hogy költözzetek össze. Szerintem jobb lenne, ha inkább csak egymás közelében lennétek. Sajnos együtt lakni valakivel miközben nyilván a tanulás az első, mindig stresszes. Ennek inkább egy idegen mellett tedd ki magad, ne a pasid mellett. 24/L
2009. nov. 1. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
menjetek közösen albiba
2009. nov. 1. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

akkor már betöltöd a 18at, a szüleidnek nincs más dolga mint elfogadni a döntésedet! A párod is most menne egyetemre?? Vagy már dolgozik és tudna Pesten munkát vállalni?? A lényeg, hogy mindkét módon be tudna szállni a lakbérbe, a szüleidnek innentől szerintem nem sok köze van hozzá. Sőt örüljenek neki, hogy a párod az, és nem egy idegen.

Egyébként itt van az én példám. Én szeptemberben költöztem Pestre, és a párom idősebb, vidéken csinál egy főiskolát, tehát nem tudtunk összeköltözni:( Csütörtöktől vasárnapig otthon vagyok vidéken a párommal. És nagyon hiányzik.

2009. nov. 2. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
mi máűr akkor együtt laktunk, mikor végzős voltam gimiben. eleinte azt hittem majd nem tudok tanulni, de ez marhaság. ha nem volt ott, akkor tuti azon járt az eszem, hogy mit csinál, mikor találkozunk, de ha otthon volt ő is csinálta a maga dolgát, meg én is. és ez most is így van, pedig 2.éves vagyok, ő tanul és dolgozik is. én úgy voltam vele, hogy lesz ami lesz, akkor úgy jó volt, tart amíg tart és a mai napig sem bántam meg. barátnőmék külön laknak, nekik tényleg stresszes, állandó mászkálás, ilyesmi, ókor se tanul, csak épphogy. sok érvet tudsz mondani, meséld el a szüleidnek is! 19/L
2009. nov. 2. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Amit a 22:04-es válaszoló írt az nem élettársi együtt lakás, hanem albérlő társsas. A kettő között különbség van. Mert egy párkapcsolatban a másik figyel arra, hogy mondjuk ne 2kor jöjjön haza részegen, ha a másik vizsgázik másnap, ahogy a másik is figyel arra, hogy ha tanulnom kell reggelig, akkor mondjuk a konyhában tanuljak, ahol nem zavarom a másikat. Ez a szerelem lényege. Az odafigyelés. Nagyon sokan vannak, akik már férj és feleség, tehát együtt laknak, és az egyik fél mondjuk tanul, mert másod diplomán van, ott is fel éri ésszel a másik, hogy nem üvöltetem a tv-t, ha tanul a másik. Szóval, ha csak együtt laknál egy barátoddal, barátnőddel, akkor előfordulhatnak olyanok, de ha a pároddal élsz együtt, akkor kevesebb rá az esély. Ami viszont benne van a pakliban, hogy ez egy nagyon új élet lesz. Neked is és neki is. Új barátok, bulik stb. Ezt lehet, hogy nehezen fogja viselni a kapcsolatotok. Egy példa: anno a férjem, amikor egyetemre került, rá egy évre végzett a gimiben az akkori barátnője, akivel már akkor 2 éve együtt volt. Adott lett volna a dolog ugye, hogy mivel a lány is abba a városba ment egyetemre, akkor összeköltöznek. A párom akkor már együtt lakott két barátjával. Finoman, de elmagyarázta a lánynak, hogy bár szereti, nem akarná, hogy most még összeköltözzenek. Ő néha-néha (nem sűrűn), de szeret buliba járni, szereti a fiús programokat a barátaival, és ez nem így lenne, ha együtt laknának. Szóval néztek a lánynak egy közeli albérletet, és így is szinte mindennap találkoztak, sokat együtt is aludtak, még is jobb volt, hogy nem laktak együtt. A lány is élhette, a lányos egyetemi éveket. Szóval, akkor nyílt ki a világ előttük, amikor egyetemre mentek, és jobb volt így ezt megélni, mint, ha már akkor összecuccolnak. Ha össze is költöztök, nagy próbája lesz ez a kapcsolatotoknak. De ha valóban mindketten úgy érzitek, akkor meg kell próbálni. Ha nem megy, akkor sincs nagy baj, szétköltöztök, max. a szülőktől hallgatod egy pár hétig, hogy ők megmondták. De azt meg ki lehet bírni.
2009. nov. 2. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Mondd azt: ...hogy így döntötem! Kész! mármost mi a franc beleszólása is van egy szülőnek, hogy a felnőtt gyereke mit csinál?????? főleg, hogy csak a tiltásig jut el. Perzse, bizonyára anyagi segítséget is kapnál tűlük, de ezt akkor is meg kellene adniuk, ha nem az ő szájuk íze szerint döntesz!!! Ezért szülő a szülő, hogy támogassa a gyerekét, ne pedig dirigáljon neki! Az én lányom 18 éves kora óta együtt él az élettársával, ráadásul egy fedél alatt velünk, mindketten egyetemre jártak, a lányom most kezdi a második diplomáját, sokkal jobb volt nekik is igy, azt az időt, amíg rohangálással töltöttek volna, hogy hol is tudnának egyitt lenni egy kis időre maguk, sikerült tanulással tölteniük. Gyülőlöm a presszóbajárást és a barátoktól kölcsönkért "kéglit", ez olyan megalázó. Semmi esetre sem hajszolnám bele a gyerekemet, ugyan fejleszti a találékonyságot, de időrablás, és értelmesebb dologra is lehet szánni ezt az energiát. Tudomásul kell venni: felnőtt a gyerek!!!! ennyi! 16 négyzetméteren, egymás holmia között sikerült két diplomát szerezni. Fölbosszantottam magamat, hogy lehetnek ennyire gyöpösek a szülők...persze, már amelyik!
2009. nov. 2. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Másodéves egyetemista voltam, amikor összeköltöztem a párommal. Nem volt semmi probléma az egyetemmel, minden félévben négyes feletti átlagom volt. A párom mindig tiszteletben tartotta és tartja, hogy tanulnom kell. Ez szerintem intelligencia kérdése. Ha szóltam neki, hogy tanulok, vagy épp a szakdogám írom, szépen leült tévézni, vagy átment a haverokhoz. És nem volt olyan ,hogy Zh-ra vagy vizsgára készültem volna, és hajnal háromkor mata részegen állított volna haza - ennél azért felnőttebb. Már 4 éve lakunk együtt :)

Szerintem mondd meg a szüleidnek, hogy a párodat ismered, jobban ki tudnátok jönni, mint egy vadidegen lakótárssal. Plusz ki tudja lehet h összeszedsz valami partyarc lakótársat és akkor tényleg egy percet sem fogsz tudni tanulni. Sok ismerősöm albiban vagy koliban lakik, hát hogy őkképtelenek tanulni az állandó jövés-menéstől, az is tuti.

2009. nov. 2. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!