Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Magukat nem szépnek érző...

Magukat nem szépnek érző lányok. Ti se vásároltok szívesen?

Figyelt kérdés

Nem szeretek ruhát/cipőt venni, maximum akkor megyek, ha már nagyon muszáj.

Mindig úgy érzem, az a rengeteg szép holmi nem azért van ott, hogy én megvegyem, azokat szebb lányoknak szánták. Nem vagyok elhízva, de tökéletes alakom sincs, illetve a bőröm is fehér (érzékeny a bőröm, már attól is kipirul egy két ponton, ha csak ruha/nyaklánc hozzáér, szoli szóba se jöhet), nem vagyok épp egy insta modell.

Ugyanez a kozmetikumokkal is. Régóta gondolkodom rajta, hogy kipróbáljak egy-egy drágább hajápoló márkát, de mindig lebeszélem magam róla, mert nekem vékonyszálú a hajam, és nyilván azokat a remek dolgokat gyönyörű, dús hajú lányoknak szánják.

Illetve van sajnos gond a látásommal (szemüveg), valamint a fogaimmal is. Ez utóbbi nem látványos, csak sokat járok fogorvoshoz, erre rengeteg pénzem elmegy. Ill annyi, hogy sose lehet fehérített fogsorom, ami ugye szebben nézne ki, mivel olyan gyenge a zománc, hogy károkat okozna benne.

Tinikoromban mondta mindig apum, hogy akinek nem tökéletesek a fogai, az csak ne fesse a körmét/szempilláját, akármilyét, annak nem való. Csak a szép lányoknak. Mindig kiabált és lemosatta, ha szempillaspirált használtam (16-19 évesen, máig csak azt használok)



23l


2017. okt. 12. 13:28
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem, én szívesen vásárolok. Kb én is ugyanezekkel a paraméterekkel rendelkezem, mint te, de ilyen meg sem fordult a fejemben. Az egy dolog, hogy ezeket szép lányokkal adatják el, de mi az, hogy nekik is gyártják ezeket?

Bevallom egy szép lányon minden szebben mutat, de ez engem sosem tántorított el attól, hogy pl ne fessem ki a szemem, mert azt csak a modelleknek szabad. Az egy dolog, hogy a fejemen átment egy úthenger, az alakom még mondjuk türhetö, de akkor is felveszek szoknyát magassarkúval, kifestem a szempillám, mert szeretek csinosan öltözködni és szépnek érezni magam. Sőt, még a hajamat is ápolom :)

Vedd meg ami jól esik, öltözz úgy ahogy szeretnél, ne hagyd, hogy bárki is befolyásoljon, főleg a média.

2017. okt. 12. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
37%

Régen azt gondoltam, hogy én vagyok a világ közepe. Na jó nem szó szerint, de magamnak tényleg én voltam.

Azóta született egy gyerekem, és ugyan ez az érzés.. Szörnyű..

2017. okt. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
78%

Te nem nem érzed szépnek magad, hanem istentelen mély komplexusaid vannak a vadbarom apád miatt.

Első körben egy pszichológushoz kéne menned, majd ha kiverte ezt a hülyeséget a fejedből, máris szívesen fogsz vásárolni.

Másik, ne nézz annyi médiát, mert elég rendesen kimosta az agyad. Tökéletes lányok nincsenek, csak smink, kameraállások és photoshop.


Hogy a kérdésedre is válaszoljak: szerintem ez épp fordítva van. Az vásárolgat és keni magát tonnányi festékkel, aki kompenzálni akar valamit.

Személy szerint most én sem érzem magam szépnek, mert egy fodrászbaki miatt rövidre kellett nyírni a gyönyörű hosszú hajam. Régen még szerettem a fiús kinézetet, most már kellemetlenül érzem magam vele.

Az előbb sminkeltem, mindjárt indulok shoppingolni, hogy szerezzek pár olyan cuccot, ami rövid hajjal is nőiesen és nem hülyén fest.

2017. okt. 12. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom, engem pont az hozott vissza az életbe és adott önbizalmat, hogy végre tudtam magamnak csinos, jó ruhákat venni, amikben jól érzem magam. Ez látszódik rajtam és emiatt sokan bókolnak.
2017. okt. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az apád egy fenékfej, már ne is haragudj! Aki ilyet mond a lányának, az szerintem megérdemelhne két büdös nagy pofont minimum, mert egy életre elcseszi az önbizalmát, amint azt a mellékelt ábra mutatja. Igenis vedd me, amire vágysz, ha már megteheted. Hidd el, utána jobban fogod érezni magad.

A hajápolók, sminkek épp azért vannak, hogy akik nem elégedettek a külsejükkel, javíthassanak, amin akarnak. A szép ruhák magabiztosabbá tehetnek (engem azzá tesznek legalábbis), a magabiztosság pedig szexi. Ha te vágysz rá és megteheted, akkor vedd meg a szép ruhát, szép cipőt!

A fogaid miatt ne aggódj, az enyémek sem tökéletesek, de akit zavar, azzal kösz, inkább nem akarok együtt lenni. Ilyet örököltem, nem nagyon lehet ellene mit tenni, de így is van párom már egy jó ideje. Neked sem lesz belőle nagy hátrányod szerintem. :) A szemüveg már rég nem a gáz kategória, egy csomóan hordanak fake szemüveget. Csak egy előnyös keret kell. A fehér bőrt meg nagyon sokan vonzónak találják, szóval azért se aggódj. Ha pirosodik, az nem lehet, hogy a ruha anyaga miatt van? Igyekezz pamutot hordani, az nem bántja annyira a bőrödet.

Szóval ne félj kényzetetni magad, megérdemled. :) You go girl!

2017. okt. 12. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ilyen szinten sosem éreztem, pedig tényleg nem vagyok szép. De a stílust, a szépet szeretem, és szívesen vásárolok... kiv. nadrágot, az rémálom, de inkább az alkatom miatt (PCOS miatt elég hülye helyre híztam, és alig találok nadrágot, ami passzol).


Apukád meg hülye, már ne haragudj. Pont azért találták ki ezeket a szépségápolási dolgokat, hogy az ember szebbnek lássa magát... ebben van a biznisz. Az, hogy szép lányokkal reklámozzák, azért van, mert nyilván jobban elhiszi az ember, hogy működik, ha egy szép nő van a reklámban. Sajnos apukád hülyesége rád is átszivárgott... mert drága hajápolási termékek pont a problémás hajra vannak... a felére rá van írva, hogy direkt vékonyszálú hajra való. És mégis azt hiszed, hogy azt a modell lányoknak készítik. Ez elég szomorú :(.

2017. okt. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!