Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Te mit gondolnál arról, ha...

Te mit gondolnál arról, ha egy ismerősöd/barátod ilyenekről beszélne?

Figyelt kérdés
Kevés barátja van, akik vannak neki, azoknak sem örül annyira, valamiért mindig magányosnak érzi magát. Sokat szenved, szorong magában. Pár rosszabb pillanatában ilyenekről beszél neked hosszasan, hogy utálja az egész világot, és bolygót, az emberiség sorsáról prédikál, nem sajnálná ha elpusztulna a bolygó, stb. gondolatmenetek tömlege. Alapjáraton kedves ember, aki sokat csalódott, nem találja a helyét a világban. Nem veszem komolyan őt, csak úgy mondja, mert elég szabadszájú, aztán lenyugszik és másképp gondolkodik. Vannak normális beszélgetések is vele, meg ilyen kiakadásai.

2017. okt. 13. 17:40
 1/8 anonim ***** válasza:
70%

Szimpatizálnék vele s együtt lennénk mizantrópok :D Bár én azért szolidabb vagyok, vagyok elég szentimentális és optimista, hogy drukkoljak még az emberiség fennmaradásának is, nemhogy a bolygónak (ez kissé ellentmondásos, nagyon egészségtelen vagyunk a bolygónak).

Kedvelem a mély gondolatokat, ellennénk egy ideig a témával.

2017. okt. 13. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Tucat.
2017. okt. 13. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Akkor csak nekem furcsa, hogy általánosít:)) Én elhiszem, hogy vannak bajok a világba, és megértem azokat, akik konkrét helyzetekrõl beszélnek, ami valahol/valamikor történt, nem pedig az egész földkerekségrõl egyszerre.


Bár ez biztos jobb, mintha nyálas, rózsaszín buborékban élõ világnézete lenne:)) én is szimpatizálom õt másképp, nem kell szeresse a világot, csak fura mikor emberiség pusztulásról beszél.

2017. okt. 13. 17:53
 4/8 anonim ***** válasza:

Kicsit tele csizmája a világgal-álszentséggel s olyan emberekkel.

Neki környezetváltozás kell minden téren.

2017. okt. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ez nálam is elég ingadozó. Amikor elegem van az emberekből én is gyakran gondolok ilyenekre. Aztán rám mosolyog valaki és rájövök, hogy én vagyok a hülye és talán tartogat még valami jót az élet. De többnyire inkább elegem van belőle.
2017. okt. 13. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
53%

Én is hasonló vagyok, csak én nem a világot teszem felelőssé a magányom miatt, hanem saját magam. Sokaknak sikerül kialakítania barátságot körülöttem, csak nekem nem. Ilyenkor a hiba nem másokban vagy a világban keresendő. Nem a világot kellene megváltoztatni (pedig biztosan lenne mit), hanem engem. Akkor már változatlan világ mellett is élhetném a hétköznapi, átlagos emberek életét, amire vágyom.

Én a miért nincs barátnőm, miért nincsenek barátaim, nem rossz, hogy még a szüleimnél lakom kérdésekre tudok a leggyakrabban, egyébként pedig agyi szintemhez mérten bármiről lelkizős kedvtől függően egész hosszú gondolatmenetekben válaszolni. Magában úgy ritkán szoktam elkezdeni mindent és mindenkit szidni, mert senki sem szereti állandóan a másik ember panaszkodását hallgatni.

2017. okt. 13. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Másképp értelmes embernek tartom, de nekem mindig fura ha valaki a személyes problémái miatt "az egész világot utálja". Azt meg értem, hogy sok embert utál, akik becsapták.


#4 nem régiben költözött el, mégsem boldogabb, panaszolta hogy "ebben az országban sem érzi jól magát, abban sem":))

2017. okt. 14. 10:45
 8/8 anonim ***** válasza:

# 7


Persze, mert még nem minden téren változtatott.

Tehát, hozzáállásán is kell a tevékenységekben és emberekhez...egy más szemlélet.

2017. okt. 14. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!