Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak én érzem úgy, hogy...

Csak én érzem úgy, hogy manapság már elvárás, hogy mindenki egyetemre menjen?

Figyelt kérdés

2017. okt. 14. 14:41
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Elég rossz a közérzetem,hogy én csak OKJ-ra járok.Úgy érzem,hogy nem is tekintenek rám emberként emiatt.Úgy beszélnek,mint ha természetes lenne,hogy minden fiatal egyetemre jár,én meg mint ha valami selejt lennék
2017. okt. 14. 14:43
 2/11 anonim ***** válasza:
43%
Igen. Az a fiatal aki ma nem ezt teszi, ebben a mai világban, az egy halott ember.
2017. okt. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
44%
Nem tök mindegy mit várnak el ? Egy normális szakot úgy sem tud elvégezni mindenki, aki jelentkezik rá, hiszen manapság minden hülye jelentkezik önkritika nélkül. A pofám leszakad, amikor pl. valaki mérnöki vagy IT szakra megy kettes vagy jobb esetben hármas matekkal. Ha véletlen el is végzi 8 év alatt, akkor sem lesz jó szakember, márpedig az ilyet nem fizetik meg. Céget minősíti, ha igen. Hiába jelentkezik boldog-boldogtalan egyetemre, nem végzi el közel sem annyi. Amelyik meg elvégzi, azok közül igen soknak semmit nem ér a diplomája, ezért inkább elmegy gyári munkásnak, mert még azzal is többet keres. Aki szerint a szakmunkás semmit nem ér, az egy idióta barom. Főleg az, aki lenézi őket. Valakinek meg kell szerelni a tv-t, hűtőt, autót, valakinek kell gazdaságot vezetni, tüzet oltani, étteremben főzni, betegeket ápolni, orvosnak asszisztálni, a rendet őrizni, festeni, építkezni, stb. Nem hiszem, hogy pl. valaki jogász diplomával megszereli a hűtőjét, ha elromlik benne valami vagy lejárólapozza a lakását. Értelmes embereknek nem is kérdés, hogy a diplomásoknak és nem diplomásoknak szüksége van egymásra. Illetve nincs olyan munka, amit szégyellni kellene. Az a szégyen, ha valaki élősködik. A tisztességesen végzett munkának nem szabadna szégyennek lenni ! Én ezerszer többre tartok pl. egy takarítónőt, mint pl. Orbán Viktort vagy Mészáros Lőrincet. Nem a kézettségtől függ ki mennyit ér. Egyébként meg nem igaz, hogy diploma nélkül halott az ember. Nem egy rokonom, ismerősöm jobban él aszakmájából, mint sok más diplomás munkából.
2017. okt. 14. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%

Én is okj-ra járok most, bár menni akarok egyetemre, ha elvégeztem. De nekem még senki nem szólt be emiatt, sőt, amikor elmondom, mit tanulok, azt mondják, hogy azta, menő, hogy lány létemre ezt tanulom, mert nem épp egy nőies szakma, jó okos lehetek..

Ha le is néznek valami miatt, az nem az, hogy nem jársz egyetemre.

2017. okt. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
43%
Nekem is csak szakmám van meg érettségim, mindenki azt mondja, hogy nincs végzettségem, végzettség nélkül nehéz lesz, max takarítani fognak felvenni meg a legalacsonyabb bért fogom kapni, miért nem tanulok tovább stb...
2017. okt. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
34%

Te tudod, ezért nem érdemes kérdést ki írnod, ha már eldöntötted, hogy mindenki h*lye aki nem azt vallja, hogy elég a 8 osztály, meg az okj.

Akkor ne sírj, hogy te miért keresel csak 110-et, a másik meg 1 milliót, meg neked miért kell reggel 4-kor kellned mikor a másik ember 8-ra jár dolgozni.

Neked ha megfelel az igénytelen élet, akkor hajrá, mindenki a saját maga sorsának a kovácsa.

Na csá .

2017. okt. 14. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
52%
Sok diplomás is 110et keres aranyapám, hol élsz te? :D Nem ennyire fekete-fehér a mai világ
2017. okt. 14. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Jó hát én akkor is elmegyek egyetemre,mert utálom ezt az OKJ-t,amit tanulok,a legkevésbé sem érdekel.De nagy gáz ez,hogy most kidobtam ezzel a szarral 2 évet az életemből a kukába?
2017. okt. 14. 15:37
 9/11 anonim ***** válasza:
77%
Nem elvárás, de manapság diploma nélkül az ember halott, hiszen még ruhabolti eladónak is csak diplomával vesznek fel csajokat, pasik meg kb. még egy irodába sem kerülhetnek be valamilyen piacképes diploma nélkül (gazdasági, informatikai stb.). A normális multikhoz meg természetesen nemcsak a diploma, hanem 2 idegennyelv és 2 év komoly szakmai tapasztalat (amit az egyetemi években szerzel meg tanulás mellett gyakornokként) is alapkövetelmény és még akkor is csak egy totál szürke 200-250k-t fizető pályakezdő pozícióba kerültél. Onnan pedig a felfelé vezető út az MSc-n, a nemzetközi képesítéseken és újabb kompetenciák/nyelvek elsajátításán vezet az út. Persze ha fel tudsz kelni hajnali 5-kor, dolgozni 12 órát havi 90-110k-ért miközben 6 órában vagy bejelentve illetve nem zavar, hogy a nagyképű főnök - aki mentálisan/fizikálisan meggyötör - naponta az 50-70 milliós Porsche-jével/AMG Mercijével parkol le a fűtetlen gyárépület mellé, hogy ellenőrizze a munkádat, akkor elég egy CNC marós/autószerelő szakma is. Mondjuk azt jó lenne tudni, hogy milyen OKJ-s végzettséged van, mert vannak köztük amivel korrekt munkakörülmények között tudsz dolgozni, de a társkeresés terén egészen biztosan nem lesznek akkora lehetőségeid, mint diplomával.
2017. okt. 14. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Kellet volna a francnak a rendszerváltás :/
2017. okt. 14. 17:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!