Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Japán-Kínai embert külsőleg...

Japán-Kínai embert külsőleg mi különbözteti meg? Arcukon látszik, hogy ki kicsoda?

Figyelt kérdés

nyelvüket meglehet különböztetni...de ha látok japán-kínai embert nem tudom eldönteni.

Talán a szemüknél különböznek, amit mi nem látunk ?


Én személy szerint csak azt látom, hogy vágott szemű.


2017. okt. 16. 12:19
 1/8 anonim ***** válasza:
75%

Ha sokat látsz meg lehet mondani. Nehéz így elmagyarázni. A japánoknak nagyon lapos arcuk van, kóreaiaknak meg kerekebb. Többi kínai.

Legalábbis ahogy én tapasztaltam (munkából kifolyólag sok ázsiai emberrel találkoztam régen). De fogadni sose mertem volna. A legjobb inkább udvariasnak maradni és ha muszály akkor rákérdezni.

2017. okt. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem a szemük formája/állása alapján simán meg lehet mondani.
2017. okt. 16. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
62%

Ha nem öregek akkor a szemükből kb egyértelmű szerintem. Én azt mondanám, hogy a kínaiknak jobban el van húzva kifelé, és alul egyenesebb, míg a japánoknak a belső sarka lefelé görbül, de amúgy nem is vékony feltétlen (csak fura alakú).


Idősekről nem tudom megmondani, max valahogy az arcukról, öltözködésükről, de ez nem tudatos.

2017. okt. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%
2017. okt. 16. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nyilván keveredtek valamelyest a japánok is, és minden országbeli, de a japánok, koreaiak arca elég egységes (valóban gyakoribb a lapos japán arc, és a kerekded koreai arc), viszonylag ritka a más japán arcszerkezet.


Kínában viszont rengeteg kínai nyelv és nép él, kevertebbek, nem beszélve a nyugaton megszállt területekről: Ujguria, Tibet teljesen más.


Szóval induljunk ki abból, hogy a japánok arca többségében egységes jellegű.


Tudni kell, hogy a japánok és a koreaiak is hunok, mint mi, magyarok (bár Kínának is van köze az ősmagyarsághoz.)


Az összes távol-keletinek többségét vége azonban mongoloid "beütésű" az arca, hiszen keveredtek velük.


Azonban könnyű azt 90%-os eséllyel tudni, hogy tipikus japán arcról van-e szó, ha a mongoloid arctípusból a laposabbhoz gondolatban hozzákevered az ősmagyart, a székelyt (ők a ma élő magyarok -úgymond- genetikai és kulturális prototípusai).


Szomorú, de itt Magyaro-on alig ismerik a típus székely arcot, pedig ők az ősmagyarság prototípusai. Egyfelől a jelentős germán keveredés miatt nincsenek itt képben, pedig a germánoktól erősen eltérő mind jellemben, mint külsőre a tipikus magyar.


Természetesen Erdélyben is viszonylag kevés a nagyon tiszta székely arc, de viszonylag nagy arányúak a jelentősen székely arcúak. Ha sok székelyt látsz, akkor hamar felismered a közös arcvonás jegyeiket.



Így hirtelenjében nem találtam tiszta tipikus székely arcot, de a híres emberek közül pl Sebestyén Mártáé ilyen, szóval az ő arca se tisztán székely, de nagyjából jellegzetesen az. (Egyébként mintha némi szász-germán "beütés" is volna az arcában, ez ne tévesszen meg senkit.)


[link]


Hirtelenjében találtam egy jellegzetes székely kislány arcot, olyan 10 éves forma, bár ezen arcban is van némi más jelleg, de kb 80%-ban székely:

[link]


De hogy lásd az eltéréseket, íme találtam egy szerintem kb fele részben nordikus szláv, és fele részben székely szerű arcot:

[link]


Na most, a fenti 3 arcon képzeld el magadban a közös jegyeket, az nagyjából a székely női arc.


Most pedig jellegzetes japán nők, lányok arcai - látni fogod, hogy 50-65%-ban székely magyar a japán arc is, csak a többi hányadban mongoloid ferde szemű, sárga bőrű, kerestem direkt kevésbé mongoloid japán arcokat, tehát kb 65% székely hun magyar arcok ezek, kb egyharmad mongoloid jelleggel, azaz japán női arcok:


[link]


[link]


[link]


...és most egy mongoloid arány felé tolódott japán arc, kb 50-50% mongoloid és székely magyar, ez is tipikus japán női arc:

[link]


Nem szeretnék kisregényt írni itt, ezért most csak a női/lány arcokra tértem ki. De remélem, ez alapján is tudsz tájékozódni, kedves kérdező mint irányadó jelleg.

2017. okt. 17. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ajjjj, basszuskulcs... sajnos véletlen az egyik linket megismételtem és kimaradt egy...


JAVÍTÁSOM:

szóval az előző kommentemben az alulról a negyedik link

HELYETT

ezt akartam eredetileg:

[link]


TOVÁBBI JAPÁN arcok, melyek kevésbé mongoloidak, de székely-magyarosabb az arc szerkezetük, még egy tipikus férfi japán arc is lesz,

akinek legalább 50% székely arca van szintén - egyébként az

"Ao Haru Ride" (Blue Spring Ride) anime élőszereplős változatában szerepel mind, ha megnézed, akkor sok-sok, magyarosabb arcú japán fiatal arcot találsz, őket:


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]

2017. okt. 17. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Még annyit szeretnék hozzátenni, hogy a fotó linkjeimről nehogy félreértés essék: hangsúlyozottan a székely arcokból javasolt kiindulni, ők barna hajúak és szeműek, de a döntő a jelen kérdés kapcsán az arcszerkezet.


Ellenben a japánok a fekete hajukat és sárgás bőrüket a mongoloid típusoktól kapták, így könnyű összetéveszteni némelyik japán (kevésbé mongoloid japán) arcot (a fekete haj miatt) a (magyarországi) bajorokkal.


Semmi köze a bajorokhoz, germánokhoz se a székelyeknek, se a japánoknak, de a fekete haj mégis megtévesztő lehet.


(Más kérdés, hogy bárki bárkivel keveredhet, pl magyar a bajorral, magyar a japánnal, japán a bajorral, japán a kínaival stb, de én a tiszta, vagy nagyjából tiszta típusokról írtam múltkor és most is.)


(A bajorok félig germán eredetű nép, a fekete haj

nem tipikus a germánoknál, az egyéb keveredésből ered a germánok fekete haja.)

2017. okt. 19. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
* ....ered a bajorok fekete haja.
2017. okt. 19. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!