Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek baj ha az ember...

Szerintetek baj ha az ember túl sóher önmagához? mi bajom van? Mi segíthet rajtam?

Figyelt kérdés

21 f vagyok mindig is elég sóher voltam magamhoz pl még amikor suliba jártam akor se vettem semmit soha magamnak a saját pénzemen(szüleimén igen) inkabb éheztem! ha nem vittem otthonról kaját pedig középosztálybeli családból származom sose volt gondom a pénzel.Volt olyan hogy a kedvenc filmem fojtatását adták a moziban igazából gondoltam rá hogy elmegyek de mondtam magamnak pár hónap és dvd minőségben fent lesz a neten igy hat nem mentem.

vagy pl én bevallom soha az életben nem vettem magamnak semmilyen ruhát mert a rokonok adtak sokat ami nekik nem kellet és viszonylag szalonképesek voltak.

most már dolgozom de csoda ha néhány csokit vagy csipszet sört ha veszek magamnak de ha 500 ft többet költök mar bűntudatom van jó nem halok bele de érzem. Pedig mar millioim vannak, van munkám és alig van költségem mert a szüleimmel élek.

De mondjak egy titkot. hiába vagyok anyagilag rendezett egész életem nem ér semmit minden egyes perce csak rohadt nagy szenvedés volt,számtalanszor aláztam és kínoztam meg saját magam ezzel és csak most jöttem ra hogy mi a baj velem.


2017. okt. 16. 21:01
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem lennék arra büszke, hogy másokkal tartatom fenn magam, rokonok levedlett cuccait várom, meg anyámékkal élek. Ha én ezt csinálnám, mára én is milliomos lennék, csak bőr nem lenne már a pofámon. Te nem magaddal vagy sóher, hanem úgy általában sóher vagy és inkább kihasználsz másokat, csak a magad pénzét ne kelljen költeni, meg abból ne kelljen adni.
2017. okt. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az életed meg attól sz*r, hogy nem álltál a lábadra, nincs saját külön életed, egészségesen. Ez a beteges. Vegyél egy lakást és éld az életed, ne a pénzed féltsd.
2017. okt. 16. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
igen én is ezt akarom hogy veszek egy lakást csak az a baj hogy én nem tudom milyen"élni" ezt a néhány barátom aki van mondták nekem és igazuk van
2017. okt. 16. 21:15
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem magaddal, hanem másokkal szemben nem fair, amit művelsz. Eltartatod magad, elvárod, hogy rongyokat örökölj, közben meg vered a melled, hogy millióid vannak. Ez nem túl nagy tudomány, amire ennyire büszkének kellene lenned.

Amikor olvastam a kérdésedet még a leírás nélkül azt gondoltam na végre valaki, aki ugyanazt gondolja, amit én. De nem.

A különbség kettőnk között, hogy én a párommal élek, eltartjuk magunkat, jól keresünk. Ellenben igen, ha megtetszik valami a kínai áruházban, akkor húzom a számat és csikorgatom a fogaimat, mert 5 ezer forint és nem is tudom, hogy igazán szükségem van-e rá, aztán többnyire kedvfüggő, hogy megveszem-e. Jó eséllyel ha nem, akkor később mindig megbánom.

Két havonta költök el 10 ezer forintot ruhára és akkor is győzködöm magamat hangosan a párom jelenlétében, hogy jól keresek, nem kellene azt éreznem, amit érzek. Hogy ez most sok volt, hogy nem kellett volna ennyit költenem, stb. hiszen belefér bakker.

Egyszerűen ez rögzült belém, ez idegződött be. Neki is. Ezt hoztuk otthonról a szüleinktől.

2017. okt. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én se tudtam, milyen "élni", míg bele nem vágtam, és pedig baromi földönfutó csóró senki voltam, nyomorogtam egy ideig. Csak úgy tanulod meg, hogy elkezded, senki nem úgy vág neki az önálló felnőtt életnek, hogy mindenre fel van készülve és megvan a menetrend, hogy mikor mit hogy kell csinálni. Minél előbb belevágsz, annál hamarabb belejössz. Ha anyagi korlátaid sincsenek, akkor semmi akadálya.
2017. okt. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
nem az a baj hogy nemtudnam ellátni magam hanem az hogy teljesen elveszíteném a realitásérzékemet nem lenne senki más akihez szólhatnék egyedül lennék egész nap. aztán meg dolgoznék és eből áll az élet? dolgozunk aztán otthon pihenünk.aztán megint dolgozunk,hétvégén elmegyek valahova aztán újra hétköznapok.
2017. okt. 16. 21:28
 7/9 anonim ***** válasza:

Öööö, igen. Ez az élet. Mit vártál? Hogy egész életedben anyuval fogsz otthon ülni és ő beszélget veled?

Találj társat, barátokat. Az egy dolog, hogy munka után hazamegy az ember és nem feltétlenül veri magát minden nap valami társaságban, de kell, hogy legyen saját köröd. És azt csak te tudod megteremteni magadnak. Az se a világ vége, ha egy estét egyedül kell eltölteni. Lehet, hogy nem szoktál hozzá, de nem kell feltétlenül belehalni az unalomba.

2017. okt. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

nem is az a baj, sokat vagyok egyedül igy is. és anyumal meg nagyon nem jó a kapcsolatunk

igazából igen többet vártam gyerekként az életöl amikor suliba jártam legalább volt valami nagy végcél általánosban a középsuli, középsuliban az érettségi. de miota dolgozom mar nincsenek nagyobb célok csak a pénzszerzés de mivel elégé soher vagyok számomra kevesebbet jelent mint az olyan embernek aki szeret költeni

2017. okt. 18. 20:02
 9/9 anonim ***** válasza:
De az élet nem csak a munkáról szól, és nem is kell, hogy a pénz legyen a cél. Van hobbid? Mi a végzettséged? Az vagy, ami lenni akartál? Van párod? Ezek a dolgok és az ezekkel töltött idő lehet egy értelmes cél az életnek. Az élet nem egy mókuskerék, ha nem teszed azzá. És hogy ne legyen az, az lehet egy új értelmes cél, amiért tudsz küzdeni.
2017. okt. 18. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!