Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek önbizalomhiányos...

Szerintetek önbizalomhiányos vagyok vagy valóban természetes, hogy Bp. -re felutazva "megszeppenek" és szürke kisegérnek érzem magamat?

Figyelt kérdés
Egy vidéki nagyvárosban élek és néha amikor felmegyek Budapestre valami célból, akkor mindig olyan kívülállónak érzem magamat és amikor fővárosi emberekkel társalgok akkor hatványozottan odafigyelek a beszédemre - mert bár érzésem szerint nincs vidéki akcentusom - de szorongok azon, hogy tudat alatt nehogy valami tájszólás jellegű hang elhagyja a számat. Csupán raccsolok, de ez mindenhol szorongást vállt ki belőlem és olyankor csak remélni tudom, hogy az illető személy egzotikusnak/érdekesnek tartja nem pedig gáznak. Továbbá amikor belegondolok, hogy mennyien laknak a fővárosban, meglátom a pesti forgalmat és miliőt/pezsgést (ami egyetlen vidéki városhoz sem hasonlítható) illetve elmerengek azon, hogy mennyi milliárdos/külföldi vagy celeb él Bp.-en, akikről nap mint nap lehet hallani és tudom, hogy milyen gazdagok/befolyásosak és ott közlekednek azokon az utakon, ahol én, akkor kicsit nyomasztó, amolyan földhözragadt elmélkedő érzés fog el. Alapból önbizalomhiányos vagyok és szürke kisegérnek tartom magamat, de amikor Bp.-en járok, akkor sokkal jobban felerősödnek ezek az érzések. Néha arra gondolok, hogy Miskolchoz/Debrecenhez hasonlóan itt is azok a birka magyarok (már bocsánat) élnek, akiket be lehet etetni ilyen Soros-féle propagandával vagy amikor látom, milyen lepusztult Bp. egy-egy pesti része. De aztán elhaladok a Gresham-palota mellett, látom a jóval gyakrabban feltűnő +50-70 milliós Porsche-ket/Bentley-ket/Ferrari-kat, áthaladok a lánchídon vagy Budára érve megpillantom a Rózsadombot (belegondolva hány értelmiségi/gazdag ember él ott), akkor kicsit elfog egy szervilis kisebbrendűségi érzés és arra gondolok, hogy nekem itt sok keresnivalóm nem nagyon van. Már az a tény, hogy anno mennyire misztifikáltam a BME-t/BCE-t és eközben meg egy átlag vidéki egyetem átlag szakán tanulok (sem a tudásom sem pedig pénzem nem lett volna, hogy a fővárosban tanuljak), már az az érzés is nagy hatással volt rám illetve az, hogy nem születtem értelmiségi családba (mondjuk ez mindenhol negatívan érint). Ti mit gondoltok erről az egészről amit fentebb taglaltam? Valóban önbizalomhiányos vagyok vagy nektek is volt/van ilyen érzésetek?

2017. okt. 20. 20:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettő benne lehet. Viszont országban ott a legnagyobb a népsűrűség és az ország pénzének nagy része is ott koncentrálódik. Nekem egyébként bizonyos szempontból tetszik, hogy más mint egy vidéki város. Pár éven belül szeretnék oda költözni. Szerintem pont ez a jó benne, hogy el lehet vegyülni az emberek között, mert nem nagyon szeretem a falusi mindenki ismer mindenkit rendszert.
2017. okt. 20. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Nekem is volt kezdetben, elmúlt. Tölts Bp-n több időt, és meglátod mindazt, ami egyensúlyba hozza a világlátásod.


Ha lesz lehetőséged külföldön időt tölteni, az még inkább segít majd helyre hozni a problémád. Vannak helyek, ahonnan Bp tűnik vidéknek (most nem Bp-t és a bp-ieket akarom leszólni).


Ennyi.

2017. okt. 20. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én magabiztosabbnak éreztem magam. Bp-n mint vidéken.
2017. okt. 20. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
#2: Igen. Londonból nézve pedig Budapest tűnik egy dögunalmas kis zsáktelepülésnek. Ezért is van az, hogy nem elég gazdagnak lenni, ahhoz kell egy kozmopolita világszemlélet, mert máskülönben csak egy kis ismeretlen toporzékoló kiskakas leszel a saját "szemétdombodon", miközben ha kimész külföldre és azt sem tudod melyik út hova vezet. Ugyanakkor pont ezért irigylem azokat a világcsavargó fiatal srácokat, akik hatalmas önbizalomtól duzzadva simán kimentek Angliába/No.-ba, megtanulták perfektül a nyelvet, megcsinálták a saját karrierjüket és soha többé nem fognak visszajönni. Őszintén én annyira irigylem tőlük ezt a fajta talpraesettséget és tökösséget, miközben én a saját hazámban ugyanolyan nyelvet beszélve is feszengek.
2017. okt. 20. 21:34
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

kettes vagyok


Azért ne essünk át a ló túloldalára. Bp sem csak egy uncsi zsáktelelpülés, ez megint egy kiegyensúlyozatlan és elnagyolt vélemény lenne.


Bp-re egyébként a világ helybe jön, itt találni ám mindenféle népet "kurucot, labancot, boszorkányt és rémet", ahogy a költő írja.


Sztem itt megcsinálni magad, olyan igazi self made man módra, az a valami. Mondom ezt úgy, h éveket éltem odakint, és kétszer költöztem haza "végleg".

2017. okt. 20. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
1 hónap után megszokod és nem lesz nagy szám.
2017. okt. 21. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!