Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Felmondás: szabad belevinni...

Felmondás: szabad belevinni érzelmeket? Úgy akarok felmondani hogy nagyot üssön a cégre és valóban meg is tehetem pozíciómnál fogva. Ez piti vagy természetes?

Figyelt kérdés

Utálom a munkahelyem jó ideje fel akarnék mondani. De addig nem, amíg nincs más. Hát találtam mást de csak év végén kezdek ott. Viszont anyagilag se vagyok megszorulva így bártan felmondhatnék itt azonnal is, nem gond a pénz.

De arra gondoltam dehogy mondok fel én most. Itt a nyár ősszel indul egy új projekt a cégnél. Őszig találna embert a helyemre.

Majd kivárom az őszt de még akkor se mondok fel. Beindul a projekt és majd ha már megy és nyakig bene vagyok na akkor állok fel!

Felmondási időt bekalkulálva.

Mert projekt előtt találnak embert helyettem. De projekt közben olyat aki be is tud kapcsolódni menet közben és mindent átlát-hát ez egy lehetetlen feladat. Az édeskevés hogy végzettsége meg gyakorlata van az utódnak. Át is kell látni a dolgokat.

Na ez lennék én. Én meg menet közben felállok és ha beszólnak még azt is elintézem hogy végig betegállományban legyek felmondási idő alatt.


Miért teszem mindezt? Kis fizetség (nagyon kis fizetség!) az elmúlt évek összes szopatásáért, az utolsó pillanatban módosított szabiért, a karácsony előtti benyögésért (sose felejtem el – most nincs fizu majd tán jövőre.. karácsony előtt).

Na ezért teszem ezt. Utoljára még akkorát rúgok a cégbe amekkorát csak tudok. És most valóban olyan helyzetben vagyok hogy tudok rúgni és fájni fog. Minden vicc nélkül.


Beszéltem jogásszal rám verhetnek e bármit esetleg a felmondás miatt. Semmit. Sima határozatlan szerződés, felmondható és a cég semmit se tehet. Elfogadják és bekaphatják.


Csak az a kérdés: érdemes szabad-e érzelmet belevinni a felmondásba?


2016. aug. 12. 19:13
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
86%
Persze, nyugodtan. Ne is erdekeljen, ha majd infót kérnek rólad a munkaltatotol és az se, h a majd szivoznak a papírok kiadásával, az meg pláne ne, ha feljelentenek tappenzcsalasert
2016. aug. 12. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
85%
Ugyanolyan rossz leszel ezzel, mint ők. Ha el tudsz számolni a lelkiismereddel, azt csinálsz, amit akarsz. Mivel felmerült benned a kérdés és vadidegenek véleménye kell, tessék az enyém: sajnálom, hogy ilyen szar helyen kellett dolgoznod, de az ilyen gerinctelenségért gondolkodás nélkül szembeköpnélek, mert nincs rá mentség, hiába akarod az ellenkezőjét bizonyítani.
2016. aug. 12. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
93%

Nem szabad a munkába sose érzelemeket vinni.

Amit itt leírtál az semmi más, csak kicsinyesség és szánalom.


Ellenben én egy "decemberi ígéretre" nem mondanék fel sehol. Majd 31 nappal a következő munkakezdés előtt. Teljesen függetlenül attól, hogy melyik melóm éppen hogy áll. Ugyanis az üzlet az üzlet, neked is a cégednek is.

2016. aug. 12. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
28%
#1 ja.. csak a se**nyalóknak szabad táppénzt csalnia. A cég érdeke az első!
2016. aug. 12. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
69%
Nyilván azoknak se, utolsó. Senkinek se. De talán azoknál nem ennyire egyértelmű, mint itt az épp a project közepén való felmondást tervező, véletlenül épp a felmondási idő alatt tappenzre kényszerülő kerdezonel.
2016. aug. 12. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Az új munka előtt 31 nappal mondj fel (ahogy előttem írta valaki), másnap elkezdődik a 30 napos felmondási időd. Bármi lehet év végéig sajnos, lehet, ez a lehetőséged se lesz, hogy válts. Magad miatt mondj fel az utolsó pillanatban, ne a bosszú miatt. Ha pedig a kettő együtt jár, akkor kárörvendezhetsz. :)
2016. aug. 13. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Én is az éves zárás előtt, de nem direkt, hanem akkor jött az új lehetőség meg azt a rágalmazó, mérgező dögöt sem tudtam már tovább elviselni. Még én éreztem magam rosszul s még így is haragudtak, amikor eljöttem.
2016. aug. 13. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

"s még így is haragudtak"


Az tuti hogy haragundi fognak. Remélem is!

Remélem agyvérzést kap az az állat (= a főnök).

2016. aug. 13. 09:27
 9/23 anonim ***** válasza:
84%

Ja. Ha így utálod, ugyan minek maradsz egy napot is még? Ja, hogy ő adja a fizetésedet és nélküle még kenyérre se futna ? Az mekkora lenne, ha holnap kirugna. Simán megerdemelned.

Amúgy nem te vagy az aki állandóan a főnököt meg a feleségét szidja? Neked óvónő a feleséged.

2016. aug. 13. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

"Ja, hogy ő adja a fizetésedet és nélküle még kenyérre se futna ? "


Leírtam már az elején olvass vissza.


"Hát találtam mást de csak év végén kezdek ott. Viszont anyagilag se vagyok megszorulva így bártan felmondhatnék itt azonnal is, nem gond a pénz."


És nincs feleségem.

2016. aug. 13. 18:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!