Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy éjszaka...

Miért van az, hogy éjszaka nagyon motivált vagyok?

Figyelt kérdés
Napközben elvagyok, de nincs különösebben kedvem semmihez. Éjjel viszont megtudnám váltani a világot. Kedvem van nyelvet tanulni, olvasni, fejleszteni magam, tenni a céljaimért, napközeben meg viszont eszembe sem jut ilyesmi. Miért pont éjjel? :D Reggelre mikor felkelek, ez a nagy motiváltság elmúlik és majd rendszerint újra este tör rám. Nagyon különös, mert napközben nem is nagyon jut eszembe, hogy mit csináltam előző éjjel. 20/F

2017. okt. 23. 00:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanez van velem is, azt leszámítva, hogy én emlékszem reggel. :D Amikor minden elcsendesül, mindenki alszik, akkor tudok értelmes dolgokkal foglalkozni, addig csak élem a napi rutint. Anno az államvizsgámra is éjjel tanultam, nappal képtelen voltam leülni vele, mert főzni kell, mosni kell, kész a mosás, ki kell teregetni, a férjemmel is foglalkozni kéne, stb. De amint elaludt, kiültem a nappaliba és simán megtanultam bármit, maximális koncentrációval.


Most is ugyanez van, nappal ellátom a kislányunkat, főzök, mosok, takarítok, este hármasban vagyunk, és amikor ők már alszanak, akkor tudok értelmes dolgokra koncentrálni (most épp nyelvet tanulok). :)

2017. okt. 23. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Vannak éjjeli baglyok, akiknek kissé fordítva műkszik a bioritmusuk.
2017. okt. 23. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Egyetemista koromban én is így voltam. De volt hogy még munkában is felkeltem este, éreztem hogy pörgök, megittam egy kávét és reggelig olyan hatásfokkal dolgoztam hogy 2 napra való munkám megcsináltam...
2017. okt. 23. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

En csak este tudok tanulni...

Mindenki alszik, a social media leall, nem kell segiteni semmi hazimunkaban es nyugalom van. Eloveszem a konyvet, egy ertesites sem jon es olvasok, tanulok.

Szerintem te is hasonloan lehetsz

2017. okt. 23. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ez azért van, mert éjszaka csend lesz körülötted, megszűnik a nyüzsi, jobban tudsz emiatt koncentrálni és tettrekésznek érzed magad. Engem is kifejezetten lelomboz a nappali tömegnyomor, hogy mindig van valaki körülöttem, mindig pofázik valaki, vagy az aurámba tolakszik. De veled ellentétben én a hajnali órákban érzem magam tettrekésznek, és kb. délben eltűnik minden motivációm még az életre is.
2017. okt. 23. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha éjszaka születtél, akkor lehet azért is.
2017. okt. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mert vannak akik csak beszélni, vagy gondolkozni, vagy álmodozni szeretnek a dolgokról. És vannak aztán olyanok is, akik hajlandóak tenni is az előrehaladásuk érdekében. Csakhát az munkás, macerás, és fárasztó. Éjjel az ágyon álmodozni róla viszont könnyű.

Egy kollégám éppen ilyen volt.

Mindig mindenkire panaszkodott, hogy őt hátráltatják.

Beosztottaimnak úgy fordítottam a sirámait, hogy a Péter hegyeket tudna megmozgatni, ha elhordanák mások, az útjában lévő buckákat.

2017. okt. 25. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!