Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az velem, hogy egy...

Miért van az velem, hogy egy jó matekosként egy versenyen sem érek el helyezést sose?

Figyelt kérdés
Jó matekos vagyok.Szeretem a matekot és midig ötös voltam belőle.Ennek ellenére amikor elmegyek egy versenyre egyszerűen sosem sikerül eredményt elérnem.A ráadás,hogy ez után elkeseredem és mindig kételkedem abban,hogy igazából jó matekos vagyok-e. Szerintetek ez miért van? Válaszokat előre is köszönöm! 13/F(8.osztály)

2017. okt. 24. 16:20
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Az iskolai szintnél sokkal többet kell teljesíteni ahhoz, hogy a jók közé bekerülhess és sok gyakorlást igényel.
2017. okt. 24. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%
Lehet, hogy nem vezeted le a megoldást elég részletesen, esetleg nem írsz szöveges választ ahova kéne. Ezekkel mind pontot vesztesz. Volt egy fiù matekversenyen, aki 10 perc alatt megoldotta a másfél órára szánt feladatokat. Mindenhova csak az eredményt írta oda. Minden eredménye jó volt. Ő volt a legjobb a versenyen, mégis utolsó lett, mert nem gyűjtött pontokat a levezetéssel meg a válaszírással. Esetleg beszéld meg a felkészítő tanároddal, hogy mi a baj a versenyen.
2017. okt. 24. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Versenyeken a logika van előtérben nem amit órán vesz mindenki. Tapasztalatból mondo. De valószínűleg vannak nálad jobbak, én például sokakat ismerek akik országos elsők vagy másodikak lettek, de van aki 4-es matekos
2017. okt. 24. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
de hiszen az utolsó is egy helyezés :D be positive XD
2017. okt. 24. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Na de ez engem akkor is nyugtalanít.Én szoktam nézegetni a Sulinet tudásbázist és már tanultam pár teljesen új dolgot. Van egy osztálytársam aki ezeken a versenyeken nagyon jól teljesít,de ha mondanék pár olyan dolgot amit újonnan tanultam akkor csak lesne. Ezt nem értem. Mellesleg ezért sem szeretem a matekversenyt mert ha túl mélyen belegondolok akkor az önbizalmamat teljesen leviszi nullára mert ilyenkor úgy érzem,hogy nem is érdemlem meg a matek ötöst.
2017. okt. 24. 17:00
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Jaj Drágám nem szabad ilyen maximalistának lenni. Tudom, mit érzel. Én végigsírtam egy délutánt, mert nem értem el helyezést s városi helyesírás versenyen. A másik nagy kudarcom a megyei prózamondó verseny volt. Kb.azt hittem, belehalok a szégyenbe. De gondolj arra, hogy az is szép eredmény, hogy egyáltalán elindultál a versenyen. Ott voltál, megpróbáltad. A kudarcot meg sajna szokni kell. Fognak még ennél sokkal nagyobb pofonok is érni.
2017. okt. 24. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2017. okt. 24. 20:02
 8/9 Tom Benko ***** válasza:
100%
A különbség a verseny meg az óra között ég és föld. Az óra gyakorlófeladatok esetén csak az elmúlt 1-2 óra anyagát szokás gyakorolni, versenyen meg bármi lehet. Hogy ezt megszokd, fogsz egy csomó régi matekversenyes feladatsort, és elkezded megoldogatni őket. Ha megszokod a szabad gondolkodást, akkor menni fog, addig meg izzadnod kell.
2017. okt. 25. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Anonymus_hun válasza:
100%
Igen én is kételkedek néha magamba, pedig matekból jó vagyok.Az zavar amikor a tanátok csak a versenyeseket értékelik.
2017. nov. 22. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!