Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Beküldhetek-e egy olyan...

Beküldhetek-e egy olyan novellát pályázatra, amivel már neveztem egy korábbi pályázatra, de ott nem ért el helyezést?

Figyelt kérdés
A kérdés tehát: megtehetem-e, hogy egy korábban pályázatra benyújtott novellával valahol máshol újra próbálkozzak? Birtokolnak-e valamilyen jogot az előző pályázat kiírói, amivel közzétehetik az irományomat kedvük szerint annak ellenére is, hogy nem lett nyertes a művem, vagy amivel meggátolhatják, hogy nevezzek ugyanazzal a művel később máshol?

2017. aug. 30. 17:24
 1/7 anonim ***** válasza:
67%

Nem.

Sőt,olyant sem, ami akár egy blogon megjelent.

2017. aug. 30. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs kifejezetten kikötve a pályázatban, hogy nem, akkor persze, hogy beküldheted.
2017. aug. 30. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez pályázatfüggő.

Van ahol a már publikált műveket (akár csak blogon megjelentett) nem engedik nevezni, van ahol nincs ilyen kikötés.

De amit máshova beküldtél, de nem nyert meg, nem állapodtatok meg a pályázat kiírójával a megjelentetéséről, azt bárhova beküldheted újra.

2017. aug. 30. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ez a novella nem jelent meg sehol sem, szóval elvileg küldhetem máshova is. Viszont hallottam már olyanról, hogy a pályázat kiírójának egy évig joga van publikálni egy-egy beküldött művet akkor is, ha nem nyert.
2017. aug. 30. 20:42
 5/7 anonim válasza:
100%

Ha nem jelent meg, akkor beküldheted.

Hogy a jogot áruházod-e adott időtartamban, az a pályázat kiírásában szokott szerepelni, ha ott nincs ilyen, akkor nem. De általában csak a nyertes művek jogait szokták áruházni kb 1-3 évre, amit beküldtek, de nem értek el helyeztést, azokét nem.

Megkérdezhetem melyik pályázatról van szó? Csak kíváncsiságból.

2017. szept. 4. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Szárnypróbálgatók 2018.
2017. szept. 5. 16:56
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha neveztél vele (s máshol nincs kirakva)azt tűntesd fel nekik hol s mikor. Ha valahol fent van, azt bizonyítani kell, hogy a tied.


De alkothatnál újat, valahol pedig megértem bepróbálod máshol.

Sok ember sok izlés, ezért szr ha pár ember (a zsűri) dönt.


Nem egy ember van már, akit a neten szednek fel vagy a olvasó/nézők karolják fel.

2017. szept. 8. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!