Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nézik le ilyen szinten...

Miért nézik le ilyen szinten a fizikai munkát végző embereket Magyarországon? A diploma felsőbbrendűvé tesz?

Figyelt kérdés
A családban szinte minden férfi fizikai munkát végez, az építőiparban dolgoznak, ami miatt elképesztően ügyesek, bármit megcsinálnak, most is az egész házat átépítjük, mindent ők csinálnak este, munka után, semmi panasz nélkül. Én büszke vagyok rájuk. Apukám az egyik legjobb kőműves szerintem és mások szerint is, bárhol dolgoznak, teljesen oda vannak értük. Mindenki butának tartja az ilyen munkát végző embereket, pedig csak egy picit kellene bele gondolni, hogy milyen szakértelem kell ahhoz, hogy például egy 200-300 nm-es családi ház felépüljön. És mikor valaki megkérdezi tőlem, hogy mit dolgozik a férjem és elmondom, akkor látok egy arcvágást, amit persze próbálnak leplezni, de te látod. Én nem gondolom, hogy egy ember értelmi szintje a diplomák számától függne. Amúgy is mi lenne a világgal, ha mindenki a számítógép előtt ülne?
2017. okt. 24. 16:59
 1/5 anonim válasza:
Ki az a mindenki?
2017. okt. 24. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
33%

Mert ahányszor felszállok a buszra, vagy épp a pályaudvaron várom a vonatot, mindig van egy kantáros nadrágos csávó, akiből már reggel nyolckor érződik a pia szag. És általában mindig az ilyenek találnak meg engem két megálló közt "beszélgetni", természetesen valami olyan szöveggel hogy "Cső tesa". Aztán valami totál barom kérdést feltesz hogy "Te, neked mé' olyan hosszú a hajad?".

Amikor barátnővel utazok akkor meg tipikusan a tetőtől talpig festékes ruhás munkások nézik meg úgy a barátnőm mellét, hogy közben 30 centire ott vagyok én is. Volt már hogy lökdösődése is átment, amikor ezt szóvá tettem egy ilyen véglénynek.


Ja, és tudjuk jól hogy ha nem részeg segédmunkás, hanem BMW-s vállalkozó, akkor egy adócsaló fösvény f[a]sz.

Honnan tudom? Apám ilyen volt, nem csoda hogy 16 évesen leléptem otthonról és azóta se beszélek velük, nem hogy lásson. Le is van tiltva a f[a]szba mindenhonnan, nem tudja hol lakom, vagy hogy élek-e még.

Lehet hogy még a bőre alatt is pénz volt és feltehetőleg van, de egy olyan undorító lény volt, hogy arra máig nem láttam példát.


Na, ezért nézzük le az építőiparban okoskodó vállalkozókat.

23/F (egyetemista, Bsc biológus)

2017. okt. 24. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
30%
Mert büdös nekik a munka.
2017. okt. 24. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem Magyarországon a diplomásokat is épp lenézik, vagy ha nem is pont lenézik, de nem becsülik őket (sem sokba), tehát rossz az összehasonlítás alapja.

Egyébként a te írásodban ugyanazok a motívumok jelennek meg "nem gondolom, hogy egy ember értelmi szintje a diplomák számától függne", a másik kedvencem a "a diplomához nem adnak észt" stb. Ezek pedig tipikusan a frusztrált nem-diplomások szövegei.


Én diplomás vagyok és soha senkit nem néztem le a munkája/végzettsége miatt, ellenben már sokszor megkaptam a szájhúzást, meg a megjegyzész, miszerint én nem is dolgozom, mert "csak az irodában ülök". És tudod, nem akarok általánosítani, de ezek a végtelenül ostoba, egyszerű gondolkodásra valló mondatok pont a szakmunkások szájából szokott kijönni sok keserűség mellett. Persze, ha a te férjed szuper szakember és még intelligens is, nyilván pár perc után mindenkinek azonnal leesik és egyből nem fogják lenézni.


Ez van. Nagyon rövid idő alatt, pár mondatváltásból le lehet szűrni a másik intelligenciaszintjét (nem a műveltségre gondolok!) és ha a te párod intelligens, akkor nem kéne, hogy neki vagy neked komplexusod legyen a végzettsége/munkája miatt. Valamiért ez a kérdés mégis kiíródott.

2017. okt. 24. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Semmiféle előítéletem nincsen.

Én sem vagyok csodalény, nekem is elromlik otthon hol a vízcsapom, hol a kilincsem. A jó szakembereket nagyon megbecsülöm. Manapság egyre kevesebb van. Már nagyobb várólista van náluk, mint a kórházakban. A csepegő csapom miatt 4 hétig rimánkodtam, és hívogattam a valóban jó szakit.

Megjelent, kicserélte a csapot, összetakarított maga után, legombolt rólam egy tizest 17 perc munkáért, és számlaadás nélkül elrobogott.

Én meg örültem, hogy végre újra jó a csapom.

2017. okt. 25. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!