Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Azok az emberek, akik soha...

Azok az emberek, akik soha sem adják fel mitől lettek ilyenek?

Figyelt kérdés
Így születtek? Olyan nagy önbizalmat, vagy egyenesen nagyképűséget kaptak a szüleiktől, hogy úgy érzik nem engedhetik meg maguknak, hogy feladják (sértené az egójukat a feladás)? Egy betegség, amibe majdnem belehaltak érte el ezt náluk? Tudnak tanulni a hibájukból00? Pozitív életfelfogásúak? Kizárva minden rosszat rózsaszín buborékban élnek? Hisznek a vonzás törvényévben? Ezek közül valamelyik?

2017. okt. 24. 23:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%
Így születtek.
2017. okt. 24. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
80%
nálam a saját hibákból való tanulás született tehetsége érvényes
2017. okt. 24. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sima jellemvonás. Már gyerekkoromtól kezdve ilyen vagyok, mindig is önálló voltam és irányíthatatlan, nem "fogott meg" a környezetem sem. Bármekkora szarban is vagyok, mindig mosolyogva mászok ki belőle, nem lehet csak úgy eltaposni.

Aztán biztos van, aki valami trauma hatására lesz ilyen, anyám állítólag épp, hogy mimóza volt, mielőtt megszülettünk... amikor meg először kellett megvédeni a gyerekét, hirtelen megjött a hangja. Bár lehet csak az anyai ösztönök kapcsoltak be nála :D

2017. okt. 24. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
47%
Hisznek magukban, és azokban az értékekben, amire a szüleiktől kaptak.
2017. okt. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Rettefek mindentől, leginkább attól, hogy nem vagyok elég jó, és ez kiderül.
2017. okt. 25. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Sok oka lehet, minden embernel mas, ugye te se gondolod, hogy erre a kerdesre van egy altalanos valasz.
2017. okt. 27. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Fritzkó Mákiel ***** válasza:
Pont hogy kicsi az önbizalmuk és pont hogy nincsenek rózsaszín buborékban, és pont hogy sose tanulnak a hibájukból, de jóvá teszik mindig. Igazából azért nem adják fel mert a jelenlegi helyzeten akarnak változtatni, vagy mert valaki más miatt nem adhatják fel.
2017. nov. 22. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nagyanyám mindig azt mondta, hogy nincs lehetetlen, csak tehetetlen, és így is nevelt. Például elestem biciklivel, megvígasztalgatott, de ha azt látta, hogy csak felkelek és felülök újra a biciklire, akkor nagyon agyondícsérgetett, kaptam süteményt, stb.

És ha mondjuk látta, hogy egy dolgozatra hármast kaptam, de egy hétig tanultam rá, miközben a másik tárgy könnyebben ment, és tanulás nélkül is ötöst írtam, akkor a hármasért jobban megdicsért, és biztatott, hogy semmi baj, okos vagyok, a lényeg, hogy mindent beleadtam, és majd a következő jobb lesz.

Nem tudom, ő miért volt ilyen, hogy nagy kitartásra nevelt, bár neki se lehetett könnyű ötvenévesen egy kisgyerekkel, de mivel most sikeresnek érzem magam, és szerintem jó életem van, én is így akarom majd nevelni a gyerekemet, ha lesz.

2017. dec. 4. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Mintha csak magamat látnám...


Leírom az én esetemet és véleményemet.


Először is tegyük hozzá, hogy a "soha fel nem adásnak" van egy rohadt nagy hátulütője: az, hogy aki soha nem adja fel, meddig kepes elmenni? Aki kitartó, tényleg ilyen "amerikai mentalitása" van, meddig kepes küzdeni?


100 000 emberből ma 1 kitartó!

Ennek egy oka van: senki nem akar hülyének látszani, azt az érzést kelteni másokban, hogy ő egy szánalmas ember, egy szerencsétlen, ügyefogyott. Egy idő után szinte mindenki lenézi, szrba se nézik az ilyen embert. Mondom, magamról beszélek...


Majd miután elértél, amit szerettél volna, mindenkinek koppan az álla, hogy -ennek mégis hogy a búbánatba sikerült?-


Nem kéne csorda után futkosni, hanem utolsó leheletig harcolni! De sokan feladják, mert egy idő után hülyére veszik őket, és akit érdekel mások véleménye (az embereknek a 95%-át érdekli mások véleménye) az feladja!!!


Akik erre vállalkoznak nemhogy nem önbizalom hiányosak, egyenesen mentálisan megtörhetetlen emberek!


Utam során kiröhögtek, voltam nevetség tárgya, kigúnyoltak, verbálisan meglincseltek... Holnapig tudnék mesélni.


Az igazi -soha fel nem adás mentalitása- aki tényleg az utolsó leheletéig harcolna, tényleg csak nagyon kevés emberben van meg, Magyarországon, ahol divat belepofázni más életébe meg végképp.

2017. dec. 15. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Bihar Valatonon ***** válasza:
Sok minden múlik azon ki hogy éli meg az ékete "rezdüléseit"...ha csak negatívság veszi körül ő maga is az lesz. Vagy csak simàn túl lát azokon a korlátokon amit sok ember nem tud leküzdeni ezáltal több lehetőséget lát egy átlag helyzetben is, mint a többség.
2017. dec. 15. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!