Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy mostanában...

Miért van az, hogy mostanában rengeten nem tudják elfogadni a kinézetüket?

Figyelt kérdés
2017. okt. 24. 23:13
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A média a túlzott tökéletességet sgallja, tudat alatt is az ottani példáknak akarnak megfelelni.
2017. okt. 25. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Amit az 1. írt + instagram, fakebuk hazug világa, ahol mindenki félpucéran csücsörít, vagy egy sportkocsi előtt feszíti az izmait. Vizuális típus vagyok, úgyhogy megyek hányni.
2017. okt. 25. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Elég nehéz úgy elfogadni magam, hogy úton útfélen megjegyzéseket kapok a külsőmre.


Gyerekkoromban saját apám ilyeneket mondott rám:

Girhes, gilisztás, kapafogú, hófehérke (a bőröm miatt), pápaszemes, vaksi (az eszébe nem jutott volna hogy szemészhez vigyen). Mindenre megjegyzést kaptam, fülemre, orromra, fejemre, testalkatomra.


Iskolában is kaptam az ívet mindig. Például a lányok írtak általánosban egy "listát" minden fiúról. Mindenkiről teljesen kedves, pozitív dolgokat. Én meg annyit kaptam hogy "Plasztikai sebész esete". Ez úgy megmaradt bennem.


Szakközépben is megkaptam folyamatosan hogy nézek ki, folyton gúnyoltak, "karikatúrákat" rajzoltak rólam. Vagy csak hallottam a folyosón mögöttem jövőktől hogy "Szopogatott nyalóka feje van".


Utcán is volt hogy konkrétan kiröhögtek, utánam fordultak. Sokszor gondoltam hogy csak bebeszélem magamnak. Aztán utaztam buszon, anyuka meg előttem a gyerekének, rám mutatva: "Nézd milyen csúnya a bácsi..." Hát képzelhetitek.


Ráadásul az utóbbi pár évben el is híztam kicsit, nem őrülten, 176 centimhez 85 kiló vagyok, tény hogy 5-10 kiló mínusz kellene, de itt is folyamatosan kapom az ívet. Alapból a sima "kövér vagy" "mekkora hasad van" beszólásoktól az olyanokig mint munkatársam hogy "megkérdezem kórosan túlsúlyos kollégánkat". De volt hogy villamoson ülök, telefonon olvasom a melós e-maileket. Erre apuka mondja a gyerekének hogy "ne nyomkodd a telefont mert olyan leszel mint a bácsi..."


És ezek mellett ott van hogy a nők messziről elkerülnek, lekezelnek pusztán a külsőm miatt, sokszor látom az undort az arcukon ha csak rám néznek. Bezzeg a jóképű haverjaimra konkrétan rámásznak.


Persze hogy nem tudom elfogadni magam, tekintve hogy mindenhol sértéseket, bántásokat kapok és megbélyegeznek pusztán a külsőm miatt, úgy hogy belül egy ugyanolyan ember lakozik mint bárki más...

2017. okt. 25. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
33%

Lehet, hogy nem leszek népszerű a véleményemmel.

De túl sok idejük van egyeseknek másokkal, a médiával és a kinézetükkel foglalkozni. Ahelyett, hogy dolgoznának.

2017. okt. 25. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Igazatok van, de ne hangsúlyozzátok, mert én szeretem nézni azokat a SZÉP idiótákat az fb, instán.
2017. okt. 25. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Igen, a média. Csak a tökéletes az elfogadható.
2017. okt. 25. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

#3!


Hasonlóan kevés önbecsülésem van nekem is, DE!


Mások hogyan fogadjanak el, ha Te nem fogadod el magad?


Tedd fel magadnak a kérdést:


Ki hoztad magadból a maximumot? Mert valamit, mindenkiből ki lehet hozni!


Hízás ellen sportolj, ha zavar a fehér bőröd, irány a szolárium. Egy nagy csomó dolgot meg tudsz változtatni magadon, hogy vonzóbb legyél!

2017. okt. 25. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 fosfosfosfos ***** válasza:
Mert rondák.
2017. okt. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Mások hogyan fogadjanak el, ha Te nem fogadod el magad?"


Persze ezt könnyű mondani, csak mint mondtam, elég nehéz elfogadni úgy magad, hogy még vadidegen emberek is konkrétan ujjal mutatnak rád hogy "nézd már de ronda a bácsi".


Egy időben sportoltam, akkor meg azt kaptam meg hogy "ezzel akarom kompenzálni hogy ronda vagyok" és majdhogynem bűnként kezelték hogy miért próbál a ronda gyerek jól kinézni.


A bőröm meg egyszerűen fehér, nem barnulok maximum leégek, de azt 2 perc alatt. Szoláriumba menni egyenlő az öngyilkossággal.


Elfogadni igyekszem magam, csak sajnos ez az "elfogadás" nem olyan mint a mesékben, hogy elfogadod magad oszt' attól majd de szép leszel, hanem elfogadod hogy ronda vagy.

2017. okt. 26. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Hááát erre csak annyi a válaszom, hogy a tizenhárom-tizenöt éves fiuk.😖
2017. okt. 28. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!