Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Jó embernek tartjátok magatoka...

Jó embernek tartjátok magatokat? Ha igen, miért? Ha nem, miért?

Figyelt kérdés
2017. okt. 28. 19:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Embernek tartom magam, de nem teszek hozzá jelzőt, hogy jó vagy rossz. Vannak pozitív és vannak negatív tulajdonságaim, és olyan tulajdonságaim, amik egyeseknek pozitívak, másoknak negatívak.
2017. okt. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Igen. Másokhoz viszonyítva sokkal ritkábban teszek rosszindulatú megjegyzést másokra, sokkal többször segítek bajba jutott embereken. Ez megnyilvánul abban is, hogy sokszor fordulnak hozzám még a távolabbi ismerőseim is, ha valami kisebb-nagyobb segítségre van szükségük, mert tudják, hogy nálam meghallgatásra találnak és segítek is ha tudok.
2017. okt. 28. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Igen, jó ember vagyok.

Bár 3 éve nem hagytam el a lakásom, mert nem akarok embereket látni.

2017. okt. 28. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Mindenki jó embernek tartja magát, még egy gyilkos is. Legfeljebb úgy gondolja hogy néha megbotlott, de ő attól még jó ember. Persze el lehet neki magyarázni hogy nem az, és akkor úgy fogja gondolni hogy ő alapvetően jó ember akinek van pár rossz tulajdonsága, de úgy nem tud élni senki hogy ő rossz ember. Hacsak nem tartja azt valami kicsavart szemléletmód alapján pozitív jelzőnek.
2017. okt. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Akkor én most kiegészíteném:

Igen, jó ember vagyok és mások is annak tartanak.

(3-as voltam)

2017. okt. 28. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
Olyan konkrétan nincs, hogy jó vagy rossz ember. Mindenki valamennyire rossz, és jó is.
2017. okt. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Nem. vannak jó és rossz tulajdonságaim is egyaránt. De talán egy fokkal jobbnak tartom magamat a környezetemnél, mivel szándékosan kárt nem okozok senkinek, nem érdekel senkinek sem élete rossz értelemben, nem avatkozok bele senkinek sem a dolgába az életébe úgy, hogy direkt megnehezítsem azt.
2017. okt. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Valahol a kettő között érzem magam, de szerintem több a rossz tulajdonságom.
2017. okt. 28. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Szerintem alapvetően az emberek jelentős része jó embernek tartja magát. Mindenki jót akar magának, szeretteinek és alapvetően akinek csak tud segíteni.

Pusztán a nézeteink térnek el hogy ez mégis mit jelent.

2017. okt. 28. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Szerintem nem igaz, hogy mindenki azt hiszi magáról jó ember.

Én sz*r ember vagyok, max van pár jónak mondható tulajdonságom, de ennyi.

2017. okt. 28. 22:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!