Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit gondoltok egy ilyen...

Mit gondoltok egy ilyen emberről? (Mondható még normálisnak? )

Figyelt kérdés

Gyerekkora óta számtalan pszichológiai gonddal küzdött, volt hipohonder, anorexiás és komoly magatartási problémákkal is küzdött. (Ezekből aztán "kigyógyult".)


A későbbiekben pedig piszkálás miatr komoly önértékelési gondjai lettek és alig maradt önbizalma. Konkrétan értéktelennek gondolta/ja magát.


Emiatt pedig kifejezetten zárkózott is lett, nehezen nyit mások felé, rosszul érzi magát idegenek között, sőt gyakran szorong is.

Barátai ugyan vannak, de nem sok, újakat nehezen tud szerezni. Egyre nehezebben tud beilleszkedni új közegben. (Pedig ezzel gyerekként nem volt gobdja.)


Bizonyos egészségügyi problémák miatt nagyon gátlásos is lett, és emiatt a nőkhöz sem mer közeledni, emiatt kapcsolata sem volt még. Igaz alapvetően amúgy is úgy érzi, hogy túl jó hozzá bárki, úgy véli, hogy nála jobbat érdemelnek a nők.


A szülei felé pedig komoly megfelelési kényszere van, emiatt előttük sem mer teljesen megnyílni. Mondjuk ez utóbbi senki irányába nem megy neki, ha valaki bántja azt is inkább magában tartja, nem mondja el sem a közeli barátainak, sem a családjának (akik támogatják és szeretik).


Jellemző még rá, hogy nagyon nyugodt, kimért és mindent alaposan végiggondol mielőtt cselekszik (talán túlságosan is túlgondol, túlkomplikál).


Alapvetően őszinte, nem szeret átverni, becsapni másokat, nagyon lelkiismeretes és komoly igazságérzete van.


Általában segítőkész, nem szeret senkit cserben hagyni, és hűséges is, tovább szerény, a dicséretekkel nem is igazán tud mit kezdeni.



2017. okt. 30. 22:58
 1/9 anonim ***** válasza:
Normális, csak a körülmények nem voltak vele azok, illetve inkább úgy mondanám a sors volt vele aljas! Ezt nem érdemelte volna meg! Feltétlenül segíteni kell neki!
2017. okt. 30. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Azt hiszem, hogy ha ez ennyire megváltoztatta (zárkózott lett, nehezen nyit mások felé, nincs önbizalma), akkor még nem teljesen gyógyult és felszabadult.

Szerintem ez abszolút normálisnak mondható. Szurkolok neki, hogy ha felnő, és kikerül a szülei befolyása, és az iskolai hülyeségek alól, akkor legyen felszabadult, boldog felnőtt :)

2017. okt. 30. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Egyébként nagykorú az illető, de még fiatal (pontosan 19 éves).
2017. okt. 30. 23:20
 4/9 anonim ***** válasza:
Normális, csak érzékeny. Két választása van. Vagy így marad, és pszichiátrián köt ki, vagy eldönti fejben, hogy nem akar így maradni, ezért mindent meg is tesz. Előbbi esetben egy depressziós, szorongó, beteg ember lesz, utóbbinál egy megerősödött egészséges.
2017. okt. 30. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Hogy lenne már normális? A normális az ami a haranggörbe középső részén van, ez már a pszichológiai gondok miatt egy egyértelműen szélsőséges eset. (Az ilyen alacsony önértékelés már önmagában pszichológiai probléma. ilyen múlttal viszont már sosem lesz teljesen "normális", legfeljebb megközelítheti azt.)
2017. okt. 30. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Természetesen normális, de ez mindössze annyit jelent, hogy nem elmebeteg.:-) A most is fennálló pszichés problémáit viszont jó lenne rendbetenni. Ez valóban fejben dől el, de gyakori, és egyáltalán nem szégyenletes vagy rossz dolog, hogy szakember segítsége kell hozzá.
2017. okt. 30. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Egyébként, azt el felejtettem leírni, hogy az önértékelési gondok javultak és már nem gondolja magát teljesen értéktelennek az illető.

Ami leginkább fennáll az a zárkózottság, hogy nehezen közeledik másokhoz, hogy nehezen tud beilleszkedni új közegben (bár ez is közeg függő).

Illetve az önbizalma sem a legjobb.


Ami még kimaradt, hogy az érzelmeit sem igazán mutatja ki és nehezen tud együttérezni másokkal, leginkább csak a közeli barátok, hozzátartozók irányában, idegenek felé teljesen közömbös érzelmileg.


Amúgy ezek olyan dolgok amikkel el kéne menni szakemberhez? Mert jelenleg egyik problémája sem súlyos. Sok pedig javuló helyzetben van.

2017. okt. 31. 07:03
 8/9 anonim ***** válasza:

mintha én lennék...

Próbáljon meg pszichológiai könyveket olvasni, önismereti tréningre járni. Jó lenne, ha valaki mellette lenne, aki megerősíti, hogy igenis, vannak jó cselekedetei (tehát az önbizalmát erősíteni).

2017. okt. 31. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha talál olyan szakembert, akivel tényleg jól tud dolgozni, akkor segíthet :) Nem tudom már, hogy 2-es vagy 3-as választ írtam én, de nekem hasonló változások kellettek ahhoz, hogy összekapjam magam és lezárjam a múltam, pedig kevesebb problémám volt. De 19 évesen érettségiztem, még aztán egy évig támogattak a szüleim, szóval úgy kellett táncolnom ahogy ők fütyülnek... De amióta tényleg magam tartom el és csak magamnak kell megfeleljek (meg a főnöknek :P), azóta sokkal nyugodtabb és kiegyensúlyozottabb vagyok. Erre gondoltam, amikor azt írtam, hogy kikerülni a mindenféle befolyás alól.

Te egyébként kije vagy, vagy ki vagy a történetben? Csak azért érdekel, mert így jobb tanácsot tudnánk adni, hogy mit lehetne tenni.

2017. nov. 2. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!