Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért küzdök folyton a démonai...

Miért küzdök folyton a démonaimmal?

Figyelt kérdés

Egy kis apróságon, amin mások 2 perc alatt túllépnek, én napokig, hetekig vagy akár évekig gyötröm magam. Kényszeresen önvizsgálatot tartok és emésztem magam hogy miért azt mondtam/ vagy miért nem máshogy csináltam és állandóan szégyenérzet mardos meg önutálat. Külvilág nem érzékel ebből semmit. Csak a párom tudja, de ő sem érti, úgyhogy nem is terhelem vele. Barátaim nincsenek, senkivel nincs mélyebb kapcsolatom. Családom semleges. Ki lehet ebből gyógyulni?

24l



2017. okt. 31. 14:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Ezt a kérdést magadnak kéne feltenni. Ha folyton egyedül vagy és nincs jobb dolgod mint gondolkozni meg enni magad akkor tényleg mindig ez lesz. Keress elfoglaltságot ami eltereli a gondolataidat, menj emberek közé és megoldódik a problémád.
2017. okt. 31. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Naponta kètszer, reggel ès este.


Hunyd be a szemed ès ne gondolj semmire. Csak figyelj. A kènyszeres kèpzelgèssel társuló negatív èrtelmezèsed meg fog szűnni.

2017. okt. 31. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"Külvilág nem érzékel ebből semmit."

Akkor lehet, te sem érzékeled, amint mások "két perc alatt túllépnek rajta" - vagy talán ők is tovább küzdenek. Bár vannak, akik tényleg hamar túllépnek, valamilyen elfoglaltsággal szőnyeg alá söprik a tükör üvegszilánkjait, mert nem bírták elviselni, amit láttak benne - ott viszont fennáll a veszély, hogy újra és újra beleesnek ugyanabba a tévedésbe. Ha tudsz önvizsgálatot tartani, az nagyon jó, próbáld meg gyakorolni a kényszeres önvizsgálat fölött is. Alias "oszd meg és uralkodj" a démonvilág felett. Egy jó módszer, ha felteszed a magadnak a kérdést: az adott probléma valóban a te problémád-e. Ha igen, akkor a megfelelő démonokkal küzdesz, ha viszont nem (és ez a gyakoribb), akkor mások démonait vetted magadra. Az már fölösleges, ott nem a te dolgod megoldani a problémát.

Ha úgy érzed, nagyon terhel, szakemberhez is fordulhatsz.

2017. okt. 31. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Valahogy nem bírom elviselni ha tévedek vagy nem tökéletes vagyok. Pedig tudom hogy ez baromság, mert olyan nem is létezik.

Egyébként szerintem emiatt is lettem ilyen remete, mert pont hogy az emberekkel való kapcsolat szüli ezeket a szenvedéseket. Gondoltam erőltetem és megszokom majd, idővel jobb lesz, de nem tudok változni.

2017. okt. 31. 15:06
 5/5 anonim ***** válasza:
Az emberekkel való kapcsolat gyógyíthatja meg az ilyen tömegesen elterjedt betegsègeket, mint az aggódás, a fèlelem, a szègyenèrzet, a düh, agresszió, stb. Ezek, mint már írtam, a negatív èrtelmezèssel társuló kènyszeres kèpzelgès eredmènyei.
2017. okt. 31. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!