Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek is mentálisan...

Szerintetek is mentálisan beteg ember vagyok, amiért folyton a magasságomon rágódom?

Figyelt kérdés

24 vagyok "170 magas" és édesanyám folyton azt hangoztatja, hogy pszichiátriai eset vagyok és fejben valami nagyon nincs rendben (el is akar vinni egy szakemberhez). Miközben azt látom, hogy tőlem 10 évvel fiatalabb kisiskolás lányokkal vagyok egymagas és rengeteg kamasz középiskolás tőlem jóval magasabb (egyetemista vagyok). Szerintetek kinek van igaza? Édesanyámnak, aki elkönyvelt egy beteg embernek vagy nekem, amiért iszonyatosan nagy hátránynak érzem az alacsonyságomat és borzasztóan zavarni fog egész életemben az élet minden területén (párkapcsolat, állásinterjú, negatív énkép)? Légyszíves annak tudatában adjatok tényleg ŐSZINTE VÁLASZOKAT, hogy mindenkit véleménytől függetlenül felpontozok. Nagyon szeretném tudni, hogy ti milyen véleményen vagytok.

Egy nemet és kort is írjatok légyszi. Köszi szépen.



2017. okt. 11. 16:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
53%
Nem derült ki a nemed. Ha folyton ezen rágódsz, az tényleg nem normális, mint ahogy az sem, hogy egy 24 éves férfit/nőt elvisz az anyukája orvoshoz.
2017. okt. 11. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

ff 41 173, 178 voltam de megyek összefele.

Nem mondom hogy fiatalon nem zavart, épp ezért elkezdtem gyúrni is ami igen jól sikerült, kitűntem a többiek közül, lányok is máshogy vettek szemügyre.

De ez a magasság mizéria nálam nem tartott sokáig, én is el tudom fogadni magamat, munkatársaim max 180-asak.

Az én generációm nem nőtt nagyra, senki.

De hogy ma ez a levegőbe vagy a vízben kajában nem tudom miben van tényleg iszonyat magasra nőnek a fiatalok, ez tény, és ha látok egy ilyet nem veszek tudomást se róluk, én se meg ők se tehetnek erről.

Érted? Minek zavartassam magamat ilyen bagatel dolgon? A magasságodon nem tudsz változtatni, de kigyúrhatod magadat!

A magasságnak nem szabad kihatnia az életedre, jövődre, mivel még teszem fel 30-40 évesen is ha ezen aggódna az ember az tényleg nem lenne jó, és tényleg értelmetlen.

Jó, persze nem egy jó érzés hisz mindenki a legjobb akar lenni mindenben, nem akar különbözni, de ez van, nem kell foglalkozni vele, van munkád amúgy? Mert ha van az hidd el le tud kötni, a sok "hülye" munkatárs meg minden. :D

2017. okt. 11. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Az nem mentális betegség, hogy ilyen magas vagy, de az már igen, ha emiatt leírtad magad. BÁRMIN lehet sopánkodni. Ha valaki túl magas, túl alacsony, túl kövér, túl sovány, túl stb. Valójában ez mind az önbizalomhiányra vezethető vissza. Vannak boldog 170 cm-es férfiak, nem is kevés. Igaz, hogy én 183 cm vagyok, de egy 192 centis csaj tetszik. És most figyelj! cseppet sem érdekel, hogy ki mit mond, udvarolok neki ezerrel.
2017. okt. 11. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
#1: Na vajon mégis mi a nemem, de most tényleg komolyan? Szerinted nőként 170-es átlagmagassággal itt panaszkodnék? Azt hittem a kérdésleírás alapján annyira evidens, hogy felesleges leírnom, hogy fiú vagyok.
2017. okt. 11. 17:46
 5/11 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül vagy mentális beteg, de súlyos komplexusaid vannak ill. önértékelési zavarod, az biztos (a 170 centi még csak nem is alacsony, akárhogy nézzük.). A jó hír az, hogy ezen lehet dolgozni, a rossz hír, hogy sok idő, energia és esetleg szakember bevonása kell hozzá, amit nem sokan hajlandók bevállalni.

32N

2017. okt. 11. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
82%

Igen, és anyádnak igaza van.


Párom 166 centi, mégsem rinyál a magassága miatt, elfogadta, hogy ő ekkora és kész, de 17 éves korától folyamatosan van barátnője (3-4 éves kapcsolatok).

Jó dumája van, társaságkedvelő és -központú. Engem is anno a jófejségével vett le a lábamról.


28n (169 cm)


Exem viszont ugyanilyen magassággal egy komplexusos barom volt, akinek az sem tetszett, ha télen balancsot húztam, mert "magasabb lettem nála", és folyton görnyedeznem kellett, mert utálta, ha kihúztam magam. Hát, anyádat, azt...

2017. okt. 11. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
94%
6-os vagyok: nem a te anyádat, ha félreérthető voltam :)
2017. okt. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
91%

Igen,beteg vagy mentálisan nagyon.170 cm átlagos magasság.Csak beképzeled,hogy alacsony vagy,mint ahogy a 20 kilós anorexiás is kövérnek látja magát.Fordulj pszichológushoz vagy pszichiáterhez

Y

2017. okt. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Igen.

A magasságod az élet SEMMILYEN területén nem fog hátráltatni (hacsak nem kosárlabdásként képzeled el a jövődet), viszont a kisebbségi komplexus ezzel szemben MINDEN területen el fog lehetetleníteni - magával vonja a gátlásokat, önbizalom hiányát és ebből a túlkompenzálás és az erőltetett bizonyítani akarás és megfelelés kényszerét, kezdeményezőképtelenséget, döntésképtelenséget, féltékenykedést, antiszociális hajlamot, irigységet, mások hibáztatását, egy halom fóbiát - egy szóval a töketlen, de irigy életképtelenséget.

Ne az utóbbit válaszd.

Keresd meg azokat a területeket, amelyekben jó vagy és sportolj. Fedezd fel és tiszteld az értékeidet. Ez segít először tartásra szert tenni majd növelni fogja az önbizalmad.

2017. okt. 12. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
170 cm sajnos valóban nagyon alacsony, de nem lehet ellene mit tenni. Sajnos én is alacsony vagyok, undorodok is a testemtől miatta. :(
2021. júl. 15. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!