Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A diploma (BA/Bc) ma már...

A diploma (BA/Bc) ma már ugyanolyan alap, mint az érettségi?

Figyelt kérdés

Itt olvastam egyszer ezt a megállapítást, és csak pislogok.

Ugyanis hiába lett kitűnő az érettségim, az egyetem azért nem középiskola. Hiába járok csak állítólagos büfészakra (nyelvész, 2 idegennyelv), átlagban 2-4 könyv van feladva egy hétre, illetve még maga az átvett tananyag mellé.

Szóval kb abból áll a napom, hogy még ebéd közben is olvasok (mellette meg ellátok egy háztartást és olvasok).

Szóval nem értem, honnan a sztereotípia, miszerint az egyetem mellett a bölcsészek csak buliznak, szórakoznak, mikor nekem rendesen kitakarítani nincs időm, mert egy tárgyból van most feladva 800 oldal elolvasni, feldolgozni (nem magyarul, természetesen).


2017. okt. 31. 15:17
 1/4 A kérdező kommentje:
*"ellátok egy háztartást és dolgozom" akart lenni a 4. sorban
2017. okt. 31. 15:18
 2/4 anonim ***** válasza:

"Itt olvastam egyszer"

Én is olvastam már hogy a Föld lapos, mégsem az.


Ráadásul két részre lehet bontani a kérdésed.


Egyrészt ott van az alap vagy sem a diploma.

Ez attól függ ki mit csinál. Egy jobb szakmával akár sokkal jobban is lehet keresni mint diplomás alkalmazottként. Az tény hogy az érettségi semmit nem ér, ha utána nincs semmi egyéb képzettséged.


Másik téma a "büfé" szakok.

Ez is teljesen változó, szaktól, sulitól függően. Tény hogy vannak nehezebb és könnyebb szakok. Például egy BME Építész képzésen 2 hetet tanulsz 1 vizsgára és örülsz ha 2-essel átmész. Ezzel szemben több ismerősöm azzal jön hogy "Nektek de jó, csak 4-5 vizsga van összesen". Aztán meg meséli hogy neki 1 nap alatt van 4 vizsga, amire előtte nap kezd el tanulni és sír hogy "csak" 4-es lett...


Na meg ha háztartást vezetsz és dolgozol az azt jelenti hogy felnőtt ember vagy, a saját életed éled, saját céljaidért dolgozol, tanulsz és nem másoknak akarsz megfelelni. Ennek megfelelően kell kezelni másol véleményét.

2017. okt. 31. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

nem unjátok még ezeket a büfészakos kérdéseket? napi ezerszer fel van téve.

mit csináljunk vele hogy te hány oldalt olvasol? csináld ha ezt vállaltad.

a kérdésedhez pedig abszolút nem illik a leírás. azt kérdezed hogy alap-e a diploma. majd leirod hogy te mennyit tanulsz.

2017. okt. 31. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Csak abban az esetben alap, ha kérik a munkahelyen.
2017. okt. 31. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!