Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek elnezobbek a...

Az emberek elnezobbek a gyenge matematikai tudással kapcsolatban, mint a helyesírással. Ez azért van így, mert többen tudnak helyesen írni, mint matekozni?

Figyelt kérdés
Bevallom, pocsék a helyesírásom, de az emberek 95%-ánál jobb vagyok matekból, mégis állandóan levagyok nézve, pedig szerintem az is elég szégyen ha egy érettségizett nem tud fejben összeadni két haromjegyu számot, vagy nem tud elvégezni egy egyszerű szazalekszamitast.
2017. okt. 31. 19:43
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
69%
Az írás arra szolgál, hogy megértsük egymást, gyakorlatilag közvetíti a gondolatainkat, a pocsék helyesírás és fogalmazás pedig ebben akadályozó tényező. A matek viszont nem kommunikációs eszköz.
2017. okt. 31. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
57%

Én például furán vagyok összerakva, mert matekból nagyon jó vagyok (ebben a megyében voltam már a legjobb is :D), nagyi szertem a fizikát, kémiát, ami eddig rendben is van, mondhatnám, hogy reál beállítottságú vagyok. (bár bármikor mondom, megsértődik a magyartanárom, mert: :D) Mindezek mellet viszont a helyesírásomban pl egy novellaelemzésben van egy vesszőhiba, tehát az nagyon jó, bár ez egyrészt az első magyartanáromnak, másrészt annak köszönhető, hogy imádok olvasni, sokat is szoktam. Emiatt a szövegértésemmel sincs baj.

VISZONT... A töri egyszerűen sehogy nem akar belemenni a fejembe, az egészet nem is értem, folyamatosan ugyanaz ismétlődik, nem is értem, minek tanulni, ha úgyis újra meg újra megtörténnek a dolgok. Emiatt a forrásokat sem tudom kielemezni, nem értem, mire irányulnak a kérdések, plusz nincs meg az az alap tudásom, ami azokhoz kell (pedig ugye magyarból tökéletesen szoktak sikerülni a szövegértések.)

Az idegennyelvek sem mentek a legjobban, sosem voltam rossz, mondjuk a jobb csoport közepe-alja voltam (szerencsére a nyelvvizsga már megvan, most egy kicsit kihagyok a nyelvtanulásból 😁)


Viszont van olyan barátnőm, aki töriből meg magyarból nagyon jó, matekból borzalmas, szegénynek semmi logikája nincs (nagyon szeretem, de így van :D), ő is rendeteget olvas, de a helyesírásával büntetni lehetne.


Szóval most ránk mondja meg valaki, hogy milyen a beállítottságunk :D

2017. okt. 31. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Nekem csak a helyesírással vannak gondjaim, a szókincsem, kifejezőkézségem ha nem is olyan egetrengetően jó, de egy áltagos szintet mindenképpen megüt.


Igen előző, senki sem lehet mindenből jó :D

2017. okt. 31. 21:42
 14/15 anonim ***** válasza:
58%

A matekkal amúgy sem foglalkozik senki, mármint abban a tekintetben amit az iskolában beletunkolnak az emberbe.


Írni, olvasni meg minden nap szokott az emberek többsége, ezért az sokkal jobban jelen is van az ember életében, bár én ebben is azt vallom, hogy nem nézek le azért senkit mert nem ír helyesen, a lényeg, hogy meg tudjam érteni mit szeretne közölni, aztán a többi másodlagos.


A matekra meg visszatérve olyan dolog, hogy az emberek 99%-nak körülbelül amit használnia tudni kell az összeadni, kivonni, osztani, szorozni, esetleg százalékszámítás, minden más meg olyan, hogy a legtöbb ember az életében sosem fogja használni.

2017. okt. 31. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
68%

3-as vagyok


A matekhoz kell egyfajta érzék. Pl. egyik osztálytársam rápillant egy feladatra, és már löki is a választ, én pedig még a feladatot sem tudtam értelmezni. És nem árulok el nagy titkot azzal, hogy a magyarhoz is érdeklődés és érzék kell. Nekem elég fél perc, amíg átfutok egy szöveget, és tudom, hogy nagyjából miről van, valakinek pedig öt perc sem elég, és nem tudja mit olvasott. A magyart nem kell magolni, így a helyesírást sem, egyszerűen csak olvasni kell és józan paraszti ész kell ahhoz, hogy megmaradjon hosszú távon. A matek példára is elég csak rápillantani, aztán kell a józan paraszti ész. Csak ott kezdődik a gond, hogy hiába próbál valaki "józanul" gondolkodni, ha nincs meg benne az a kis plusz, az a kifinomult érzék a tantárgy irányába, gondolkodhat élete végéig, sosem lesz sikerélménye.

2017. nov. 1. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!