Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Rockereknél miért elterjedt a...

Rockereknél miért elterjedt a hosszú haj és egyebek?

Figyelt kérdés

Igazából a kérdésemben az a furcsa, hogy magam is beletartozom ebbe a kategóriába, de a zenei ízlésemtől függetlenül, mármint számomra a hosszú haj alapvetően tetszik azért van így, illetve a ruházati cikkekben is sok mindent alapból kedvelek, amit sokan a rockhoz / metálhoz kötnek, bőrkabátok, sötét tónusú ruhadarabok, mind önmagában is szeretem.


Szóval alapvetően én is beleillek a " sorba ", de ettől független érdekelne, hogy miből indult ki ez. Mármint neten semmit sem találni róla, hogy mi az alapja ennek, miért terjedt el a hosszú haj, vagy épp a bőr ruhák viselése mint tipikus rocker megjelenés?


Akinek esetleg van róla saját véleménye, vagy épp hallott róla valamit, vagy akár tud olyan honlapot ahol erről írnak ne tartsa magában. :)



2017. nov. 3. 03:12
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy olyan korban indult az egész rokkeresdi, amikor rohadt nagy lázadásnak minősült a hosszú haj egy fiúnál...

+ headbanger...

Egyébként én nem vagyok rocker, mégis hosszú a hajam. A történelem számos korszakában teljesen természetes volt, hogy egy pasinak hosszú a haja.

2017. nov. 3. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%

Ugyanúgy a lázadás jele volt, mint most a kakastaréj, vagy a kopaszság.

Kitünni a sok közül, ezzel különbnek képzelni magát.

2017. nov. 3. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül arról szólt hogy "különcnek érezze magát", csak szimplán szembe mentek a trendekkel, nem vágták le a hajukat az aktuális divat szerint. Minden úgy nézett ki, ahogy egy átlagember nem.
2017. nov. 3. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
85%
2. Mennyi idős vagy, hogy azt hiszed, hogy a kakastaréj vagy a kopaszság mai különc-ség... csak 15-20évvel vagy elkésve
2017. nov. 3. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Pokolgép, ítélet helyett eredeti klipp... én akkor voltam kamasz, jó volt :)

Bár a mai napig beleragadtam abba a hangulatba...

2017. nov. 3. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Hosszú hajam van és gyakran kérdezgetik hogy "szereted a rockot?" :D

Igen szeretem, meg a népzenét, a jazzt, sokféle popzenét is.

Vmiért sokaknál berögzült hogy hosszú haj=rockerség.

2017. nov. 3. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Kb. 20 éves koromig hosszú hajam volt, azóta kopasz, 1-2 cm max. :)


Mindig is széles volt a zenei ízlésvilágom, de nagy százalékban hallgattam metál zenét (abból is inkább a skandináv dallamos death, szimfónikus és/vagy black fajtákat). Manapság rólam meg nem mondja senki sem, hogy mit hallgatok, hál istennek. Bár már egy ideje inkább többet hallgatok más rétegzenéket. :) (epic, soundtrackek, ambient, kiss jazz, 80-as évek pop :D)

2017. nov. 3. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Én a '60-as években voltam gyermek. Szóval együtt gyerekeskedtem a rockzenével. Mo.-on akkor még igencsak tiltott műfaj volt, de fiatal koromban már bátran játszhattuk szombat esti bulikon. Hallás után, mert kottához, szövegkönyvhöz hozzájutni lehetetlenség volt. De azért megoldottuk. :-))

Ami a külsőnket illeti, meg kellett elégednünk a hosszú hajjal. Részint mert már az is erősen kiverte a biztosítékot a szüleink körében, részint pedig bőrszerkóhoz jutni nem lehetett. Volt helyette trapéznadrág, és 10 centis cipőtalp.

2017. nov. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!