Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy az abortusz...

Miért van az, hogy az abortuszon ennyit vitáznak, miközben rengeteg állatot ölnek meg meg kínoznak meg?

Figyelt kérdés
Az abortusz ellenesek azzal érvelnek, hogy szegény embriónak is vannak érzéseik. De arról ritkán esik szó, amikor pl. kismacskái születnek, nem.tudja eladni sem felnevelni, ezért megöli őket. Vagy amikor a tv-ben és a hírekben van, hogy szörnyű körülmények között tartják a kutyákat. Pedig szerintem egy kifejlett kutya többet érez mint egy pár hónapos embrió. Most senkit nem akarok leszólni, csak hogy ezt sokkal ritkábban hozzák fel.

2017. nov. 3. 13:24
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
60%

Mert az ember fontosabb.

Mindenki a kutyákról beszél, de mi van a milliónyi egérrel és patkánnyal, amiket méreggel kínoznak? A szúnyogokkal amik milliárdjait mérgezik meg?

Az állatvédők is különbséget tesznek állat és állat között, ahogy az emberek is ember és állat között.

2017. nov. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
66%
Csatlakozom az előttem válaszolóhoz. Az ember számára az ember a legfontosabb. A puffogó vipera számára meg a puffogó vipera, Ő nyilván azt válaszolná, ha hibáztatnák, hogy sok embert ol meg a mérge, hogy kit érdekel az ember ?
2017. nov. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
75%
Rengeteget beszélnek az állatkínzásról is.
2017. nov. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
66%

Ez két külön téma. Az állatokkal is foglalkozik épp elég ember. Hadd foglalkozzon mindenki azzal, amivel akar. A kölykök engem sem érdekelnek, az állatokért viszont megszakad a szívem, ha bántják őket.


By the way, egy kutyában ezerszer annyi érzés van, mint az emberek többségében.

2017. nov. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
63%
Miért van az, hogy a kannibalizmuson ennyit vitáznak, miközben rengeteg állatot ölnek és esznek meg?
2017. nov. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
32%
Nyílván fontosabb egy emberi élet mint egy állat. Annak ellenére, hogy én is nagy kutyarajongó vagyok.
2017. nov. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
38%
És ha az az emberi élet mondjuk bűnös? Igazából teljesen bűntelen embert egyáltalán nem ismerek, maximum a csecsemőket. Én nem mondanám magam ekkora állatbarátnak ilyen gondolatokkal...
2017. nov. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
84%
A 3. válaszoló le lett pontozva, pedig igaza van. Különféle cégek, iparágak állnak be az állatvédők soraiba. Számos termék esetében az állatkísérletek ellen kampányolnak. (cruelty free) Sok helyről lehet tájékozódni a védelmüket érintő kérdésekben.
2017. nov. 3. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
10%
Aki angol szavak nélkül nem tud megnyilvánulni, az mit keres magyar fórumon? Menjen szépen oda. Nagyon kínos.
2017. nov. 3. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
50%
Mert vannak olyan beszűkült agyú elvakultak, akik azt hiszik, hogy az ember többet ér.
2017. nov. 3. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!