Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen embertípusok tudnak...

Milyen embertípusok tudnak jól vitatkozni egymással?

Figyelt kérdés

2017. nov. 3. 14:48
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Intelligens, és egy kis lelki béke se árt, nem tudom, hogy mit értesz pontosan embertípusok alatt.
2017. nov. 3. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szangvinikusnak jó humorérzékük van és imádnak emberek előtt lenni. Sok minden érdekli őket. Ez vitánál jól jön. Nagyon is kimutatják érzelmeiket. Őszinték és hiszékenyek. Könnyen haragra gerjednek. Igen jól tudnak mentegetőzni. Ezek vitában hátrányt jelentenek.


A melankolikus emberekre jellemző az éleslátás, az érzékenység és a lelkiismeretesség, elszántság. Precízek és elemző típusúak. Ezek segítséget jelentenek a vitában. Hajlamosak a gyenge énképre és önmarcangolásra. Magukkal vannak elfoglalva, sokat álmodoznak. Nehezükre esik másoknak megbocsátani és múltból származó fájdalmakat elfelejteni. Csak a tökéletessel tudnak megelégedni, emiatt nagyon nehéz megfelelni nekik. Ez hátrány a vitában.


Kolerikus jelleműek határozottak, magabiztosak, bátrak. Született vezetők és ami a szívükön, az a szájukon. Megbízhatóak és felélőségtudóak, soha nem halasztanak dolgokat. Kemény fából faragták őket és kitartóak. Általában jól látják a helyzetet és kápráztatóak a vészhelyzetekben. Ezek kivételes előnyt jelentenek a vitában. Türelmetlenek és váratlanul dühbe gurulhatnak. Érzéketlenek és átgázolnak másokon, pláne amikor feszültek. Éles nyelvűek. Rugalmatlanok és nem tolerálják a hibákat. Ez kivételesen nagy hátrány a vitában.


Flegmatikus A flegmatikus ember nyugodt, higgadt. Nehéz motiválni őket. Diplomatikus emberek; stresszhelyzetekben jó és kívánatos a jelenlétük. Könnyedek és rokonszenvesek. Sok fajta emberrel jól kijönnek. Nyomás alatt jól teljesítenek. Beszélgetés közben figyelnek a másikra. Ez előnyükre válik egy vitában. Együttérzők, kedvesek és jók a közbenjárásban és béketartásban. Nehezen döntenek és hajlamosak az önzésre. Mivel jellemző rájuk a hanyagság, elképzelhető, hogy nemtörődőmnek tűnnek. Kerülik a konfrontálást és van amikor a békesség érdekében olyan kompromisszumokat kötnek, amiket igazából nem tudnak hosszú távon vállalni. Ezzel nagy hátrányt szereznek vitában. Ellenben nagyon jó lelki társak tudnak lenni.


Vitában sokszor nem a személyiség, hanem a megfelelő kommunikáció vezet eredményre. A vitának van egy rendszere és aki ebben jártas, mindegy milyen személyiségtípushoz tartozik, ügyesen fog vitázni. Ellenben az is kérdés, hogy a másik agyon nyomása lényeges egy vitában, vagy a téma alapos boncolgatása. Első esetben egy agresszív, szuggesztív ember előnyben van. Ha a téma feldolgozása, a másik megértése és közös nevezőre jutás fontosabb akkor az agresszió mentes, az érdeklődő és aktív meghallgatásra képes, saját gondolatait ajánlani tudó lesz az, aki előre lendíti a vitát. Ezek kevés emberben vannak meg készség szinten. Ám ezek tanulható viselkedési formák. Ezért az lesz vitában előnyben mindkét esetben, aki tanulja ezt a kommunikációs formát és sokat gyakorolja.

2017. nov. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
74%
Az eltérő nézetű emberek
2017. nov. 3. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Biztos könnyebb eltérő nézetekkel azt a nézetet képviselni, amiről a vita folyik. Ebben igazad van.

Ám bizonyos szint felett meggyőződéssel nem lehet vitatkozni.

2017. nov. 3. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

:) Emesével? Nem, a vitához két ember kell. Emese mondhat, állíthat, amit csak akar. Ha majd megkérdezi mit gondolok a tudatalattiról, és a tudatfelettiről, az önkontrolról... akkor Emese-színten mesélek neki az NLP-ről, és nem kell tudatalattiját évekig agyturkásznál fejtegetnie.


A kérdésedre: poliptikusok.


Köszönjük Emese!

2017. nov. 3. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Mindenhova beírod ezt az emesés szöveget, mintha egy tudathasadásos tini lennél, aki megsértődik, mert nem képes kritikával kezelni, amit olvas.

Kérlek, hagyd abba és beszél valakivel arról, ami bánt, de ne itt add ki a hülyeséget magadból.

2017. nov. 3. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én egy élő példa vagyok mindenkivel képes vagyok vitatkozni akármiről,de a veszekedésekbe már nem vagyok bele vonható.
2017. nov. 3. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ne haragudj Emberisten az off-ért.


#6 Tegnap írtam egy választ, Emberisen kérdése alá, a tudatfelettiről kérdezett.

Egy hozzászóló, annyit reagált rá, hogy "Köszönjük Emese" Ez kritika lenne? Nem. Nem ismerem azt a nőt! :)


Ismerős valakinek? Nem volt viszonyom azzal a nővel. Mondta Bill C.


Az Emese egy szép női név, szerintem. Ha valakinek ellenszenves ez a név, emlékeztetem Név jelentése: Eme, anya, anyácska.


Ezért nem szeretném, ha a butaság szinonimájává válna. A név gyakori használatával célom elérni, hogy az Emese név visszakerüljön a megillető helyére.

Ne legyen a butaság szinonimája.

2017. nov. 3. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!