Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ilyenek az emberek?...

Miért ilyenek az emberek? Tényleg kihaltak ezek az értékek mára?

Figyelt kérdés

Nem szeretek általánosítani, mégis, egyre inkább kezdem azt hinni, hogy nálam van túl magasan a mérce.


Akármilyen témában kell emberekkel találkoznom (gondoljatok a legegyszerűbb dolgokra, pl. vásárlás egy boltban, adás-vételi találkozó egyeztetése, stb.) mindig az a tapasztalatom, hogy senki nem megbízható.


Ok, nem mindig, de az esetek 99,99%-ában. A leggyakoribb jelenségek:

- boltban keresztbe állítja a bevásárlókocsit, észre sem veszi, hogy esetleg más is ott van, más is megnézné az árukat. ha finoman szólsz, felháborodik.

- ha személyes átadással adok el valamit, szinte kizárt, hogy valaki időben ott legyen a megbeszélt helyen és időben. ma is például 9-10 óra közöttre vártam valakit egy bútor miatt. nem jött, felhívtam, hogy mi a helyzet, erre ledorgált, hogy ne zaklassam, majd jön valamikor, ha akar...


Ez már nem is tudom, hogy csak szimplán figyelmetlenség lenne? Vagy az emberek úgy gondolkodnak, hogy ha más így, akkor én is így?


Nálam alap dolog az, hogy megtisztelem a másikat, betartom a szavam, vagy legalább odaszólok előtte, hogy ne haragudj, nem tudok menni, ne várj hiába.


Ennyire félresiklott a világ és az emberiség?


Hálás vagyok a szüleimnek, akik ilyen neveltetésben részesítettek, de egyben félek is, mi lesz, ha ők már nem lesznek. Nem vagyok képes alább adni ezeket az "igényeket" (becsületesség, megbízhatóság, pontosság, figyelmesség, tisztelet), de attól tartok, ezek az értékek ma már kihaltak és egyedül fogom leélni az életem.


Van valaki, akinek feltűnnek ezek a dolgok, vagy már annyira általánossá vált, hogy csak az ilyen "maximalista hülyéknek" tűnik fel, akik még reménykednek egy kedvesebb világban?


2017. nov. 6. 16:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Van aki alapból bunkó és beképzelt, van aki pedig ideges valamin és azért visszataszító. De alap jelenség a leszarom a másikat, nem érdekel semmi, hagyjanak békén, nekem elsőbbségem van.
2017. nov. 6. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
11%

Én is mindig morgok, hogy eltűntek a régi értékek, de a te példáid arról is árulkodhatnak, hogy te meg nem vagy elég empatikus. Egy idegen embernél sosem tudhatod, hogy épp nincs-e valami problémája, ami miatt úgy viselkedik, ahogy. Mindenkinek vannak rossz napjai amikor nem figyel oda és irritálja, ha valaki odaszól neki.

A keresztbe állított kocsi szimpla figyelmetlenség, sosem tudhatod, hogy nem épp azon idegeskedik-e, hogy kórházban a nagypapa és persze, hogy felkapja a vizet, ha még be is szólsz neki.

" ha személyes átadással adok el valamit, szinte kizárt, hogy valaki időben ott legyen a megbeszélt helyen és időben". Ez velem is többször előfordult már, csak éppen a másik oldalról. Mindig mindenhova 5 perccel előbb odaérek, de az ilyen találkozóknál mindig összejön: beragadok a liftbe, nem jön a buszom, lerobban a buszom, eltévedek, elnézem az időt, lemerül a telefonom, sorolhatnám... én ilyenért nem is szoktam felkapni a vizet, csak ha valaki tényleg kirívóan paraszt módon viselkedik.

Nem azt mondom, hogy mindenki jól nevelt és az ellenkezője csak vis maior esetekben fordul elő, de gyakorlatilag ismeretlenül, egyetlen összetűzés alapján megbélyegezni mindenkit... nem mondanálak annyira figyelmes személynek azért :)

2017. nov. 6. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

2-es válaszoló: köszi, hogy megosztottad a véleményed!


A válaszom: sajnos bár úgy lenne, ahogy írod, hogy többnyire ilyen okok miatt ilyenek az emberek. Ezek a tapasztalatok hosszú-hosszú évek óta gyűlnek bennem. Most bukott ki annyira, hogy gondoltam feldobom témának. Tehát nem arról van szó, hogy az elmúlt héten 2 ilyen eset is volt, és most hű de bánt. A mai eset talán az utolsó csepp volt a pohárban. Szinte nincs nap, hogy ne lenne egy ilyen eset, boltban, munkahelyen, váróban, buszon, okmányirodában, kórházban, akárhol.


Abszolút elfogadom, ha valaki előre nem látható esemény miatt késik el vagy el sem jön. Ezekben az esetekben legtöbbször ezt jelzik is - "bocs, késtem, mert nem találtam parkolót" vagy "bocs, fontos telefonhívást kaptam xy.tól". Erre nem is vagyok mérges és teljes mértékben átérzem a helyzetet - velem is fordult már elő. De a minimum, hogy előbb-utóbb jelzem az illető felé, hogy elnézést kérem, ez meg az volt. (És mikor rákérdez, nem leordítom a fejét, hogy miért zaklat, mint ez a mai kedves hölgy, akit vártam.)


A bevásárlókocsis esetnél direkt tettem oda, hogy finoman szólsz :) Mindig figyelek arra, hogy udvariasan, türelmesen, pl. "Legyen kedves elengedni" és hasonló kifejezéseket használjak. Oda se neki, még neki áll feljebb, hogy más is van a világon. Engem ez bánt!

2017. nov. 6. 17:11
 4/6 anonim ***** válasza:
56%
rohadtul unalmas ez a sok panaszkodás hogy miért ilyen meg olyan a legtöbb ember blabla. Másnak is fáj de ez van!
2017. nov. 6. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Miért baj az, ha beszélgetünk róla? Neked ez unalmas, nekem meg a sok vacak műsor a tvben. Nem vagyunk egyformák.
2017. nov. 6. 19:25
 6/6 anonim ***** válasza:
Ma kezdődött a metrófelújítás, nekem az útvonalamba esik, a villamost választottam. A másodikra fértem csak fel, de csak a lépcsőre. Aztán pár megállóval később beljebb tudtam menni, de csak addig, ahonnan még elértem kapaszkodót. Majd az egyik következő megállónál jöttek új felszállók, és kintről megjegyezték, hogy menjünk már beljebb, én meg megjegyeztem, hogy menjenek a magasak, én nem érem el a többi kapaszkodót, nem jött több beszólás.
2017. nov. 6. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!