Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az hogy a magyarok intelligens...

Az hogy a magyarok intelligensek csak önfényezés, urban legend?

Figyelt kérdés

Régen azt mondtam volna hogy átlagosan vagyok intelligens, de elképesztően sok veszélyesen buta emberrel találkoztam már ebben az országban, ami számomra egyet jelent azzal hogy a magyar nép ész tekintetében nem tartozik a világ élvonalába. Holott

nagyon szereti magát a magyarság többek között ezzel is fényezni. Ráadásul a magyarok kicsinyesek, önzők hiába elfoglaltak mégse produktívak, gorombák, érzéketlenek, kötekedők.

Más országok lakosaival összehasonlítva van valami kiemelkedő a magyarok intellektuális képességeiben?


2017. nov. 6. 19:46
 1/7 anonim ***** válasza:
68%
Igen. Különben nem a Fidesz uralkodna.
2017. nov. 6. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A lakosság számarányához képest sok felfedezõt, feltalálót, tudóst, sportolót tudunk felmutatni. Van sok okos magyar, csakúgy, mint sok buta is. Attól függ, honnan nézzük.
2017. nov. 6. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Minden országban ugyanez megy, a mi kajáink a legfinomabbak, a mi tudósaink a legokosabbak, a mi lányaink a legszebbek...
2017. nov. 6. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
0%

Átlagos IQ megoszlás országonként: [link]

Kína, Korea, Japán-ban a legmagasabb az átlag intelligencia. Viszont nem csak átlag IQ létezik, mert pl a nemek kb egyformán intelligensek átlagosan, de a férfiak között több az átlagtól lényegesen butább és lényegesen okosabb.


A személyiségbeli tulajdonságok amiket felsoroltál nem tartoznak szigorúan véve az intelligencia kérdéskörébe, pl egy okos ember is lehet kicsinyes, vagy egy buta is jószívű.

2017. nov. 7. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Tudon hogy nem előző, ezért is írtam hogy "ráadásul". Amit az IQ-tól függetlenként értettem.
2017. nov. 7. 11:38
 6/7 anonim ***** válasza:
A tehetség meg az IQ nem feltétlen függ össze. Már elismerték a tudòsok is, hogy nem csak egyféle intelligencia, az IQ, hanem többféle is létezik. Azaz pl ha nem vagy jò matekbòl meg a matematikai logikád nem túl erős, még egyáltalán nem vagy papíros hülye vagy automatikusan.
2017. nov. 7. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
-vagy
2017. nov. 7. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!