Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Titeket nem zavar ez a sok...

Titeket nem zavar ez a sok írástudatlan ember?

Figyelt kérdés
Itt most fõleg olyanokra gondolok, akik képtelenek egy vesszõt beletenni a mondatba, vagy még a pálya szót is pontos j-vel írják. Már olyannal is találkoztam, aki az egyszer helyett edszert írt. Csak engem zavar ennyire? Miért olyan nehéz valakinek ragozni a szavakat?
2017. nov. 7. 03:07
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
52%

a vesszők pontos helye illetve a j, vagy ly kérdés sokszor számomra is gondot okoz.

Amúgy nem, engem nemigen idegesítenek ezek, mert amíg megértem a mondandót, addig nincs értelme idegeskednem miatta.

Bár engem 2 féle ember szokott bicska nyitására késztetni: az egyik aki helyesírási hibákkal tele ugat be valakinek a helyesírási hibái miatt, illetve aki z betűt is használ az amiatt, emiatt szavakban. (bár ezutóbbi személyes butaságom)

2017. nov. 7. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
43%

De, engem nagyon zavar. Bár inkább kiborít, hogy valaki minden szót lerövidít (vmi, vki, anci, apci, h és társai), szóval lusta leírni a problémáját. :P

Szerintem olyan magyar tanárjuk volt mint nekem. Nem tudja elmagyarázni. Vagy csak az illető nem akarja megérteni.

2017. nov. 7. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
38%

2# vagyok

Miért, nálunk a "játszik"-ot van hogy valaki "jáccik"(!)-nak írja. Igen, és ezt dolgozatba írta bele.

13/L

2017. nov. 7. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
42%

Nem.

Mert van aki telórol' ír...

Ott könnyű melléütni.


Gépen meg sokaknak be van állítva az automatikus javítás így azt hiszi ő tökéletes helyesen ír mindent....


Szóval nem mid arany ami....

2017. nov. 7. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
52%

Trehány , semmire kellő, lusta, bunkó és buta emberek.

Ha venné a fáradtságot és egyszer elolvasná hogy mit ír, lehet rájönne.

2017. nov. 7. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
46%

Az ö tetején két pont van, nem pedig hullámvonal õ... ha már helyesírás náciskodsz, a magyar betűket használld...

Amúgy meg sokkal jobb dolgom is van, mint mások helyesírását lesni... engem az érdekel mit ír nem az, hogy hogyan...

2017. nov. 7. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
53%

A legtöbb forumon angolul vagyok, ott jellemzőbb mint a magyarokon... de sosem tudhatod, lehet, hogy nem is az anyanyelve a magyar annak akinek borzalmas a helyesírása...

Amúgy meg tökmind1...

2017. nov. 7. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
44%

Nem. Az már inkább, hogy nem tudod, mit jelent az írástudatlan.

Mellesleg sokan vannak, akik diszgráfiások. Nekem is volt ilyen osztalytarsam anno a középiskolában. Szerencsétlen naponta több oldalt másolt, hogy javuljon az írása -ezt javasolták neki, hogy talán ezzel rögzül a helyes forma- de nem segített neki. Nagyon okos, jó tanuló lány volt amúgy, csak az írással volt problémája.

Aztán ott van még az okostelefon/tablet kérdés is, amikor a szótár kijavitja a szavakat. Én pl nem szoktam vissza olvasni, hogy mit írok, sosem tettem, nem is fogom, így sokszor van olyan, hogy a szövegbe egy teljesen értelmetlen szó kerül, mert a szótár úgy dönt, nyilván azt akartam írni.

Ugyanez a helyzet az ekezetekkel is - ugyan a tableten magyar nyelv van beallitva, az ismeretlen, a szótárban nem szereplő szavakat ékezet nélkül írom, mert külön idő lenne, hogy az ékezeteket keresgessem. Nyilván egy hivatalos levelnel figyelek erre, de egy fórumon nem vesztegetés erre az időt, gyorsan akarom közölni a momdandomat. Így is érthető, de nyilván bele lehet kötni.

2017. nov. 7. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
56%
nemtom h a sok hüje miért nemtud hejesen irní pedig tanitoták a iskolába
2017. nov. 7. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim válasza:
39%
Engem nem zavar ha valaki ékezetek nélkül ír, mert ez a nyelv ez eléggé nehhéz, és sok benne az ékezet. Én a j és a ly keverésétől kapok agyfaszt
2017. nov. 7. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!