Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek inkább interneten...

Az emberek inkább interneten adják önmagukat vagy inkább élőben?

Figyelt kérdés

2017. nov. 8. 22:06
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Változó: van, aki így is, úgy is vállalja önmagát, de van, aki nem.
2017. nov. 8. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

1. Az internet nem tud teljesen leképezni téged, nem csak leírt szavakban, képekben, videóban létezel.

2. Élőben sok dolog van, amiről tök mindegy, hogy hazudsz vagy igazad mondasz-e róla, mert látszik rajtad. Tehát olyan közbetlenül őszinte vagy, hogy észre sem veszed, a szavaid helyett beszél sok minden rajtad. Sok sok tulajdonságod alapján hamarabb kiismernek azzal, hogy rád néznek, (figyelik a kisugárzásod, mozdulataid, gesztusaidat, bármilyen akaratlan megnyílvánulásod), mielőtt bármit is leírnál magadról interneten. Az internet csak “reprezentálást” sugároz rólad, élőben vagy eredetileg önmagad.

2017. nov. 8. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
A logikád alapján, ha leblokkol az internet, elromlik a wifi, akkor te elméletileg nem létezel.
2017. nov. 8. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim válasza:
100%

Az egyik Belga-szám is erről szól, az interneten "mindenkinek igaza van, mindenkinek nagy f4sza van".

De a szituációtól is függ. Ha vita van valami teljesen személytelen környezetben, valami politikai köpőcsésze oldalon, vagy egy idegenekkel teli Youtube-videónál, akkor mindenki űber b'szájba kommandós nindzsa, viszont a legjobb barátainkkal való csetelés közben már jóval reálisabb képet mutatunk magunkról.

2017. nov. 8. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván nem mindegy, hogy egy ehhez hasonló anonim oldalról van szó, vagy egy baráti chatről.

Nekem volt egy barátnőm, aki állandóan szerepeket játszott élőben, chaten viszont képtelen volt tartani őket.

Velem szemben mindig igyekezett a kedves, empatikus, szende kishableány képet kialakítani (bár néha eleresztett véletlenül egy-egy fintort, amit észre se vett, az külön megért egy misét :D), chaten viszont egy csomó mindent félreértett és olyan pokoli hisztériákat levert, hogy olyat azóta se láttam sehol. Nagyon muris volt, ahogy egyik pillanatról a másikra kiesett a szerepéből :D

Más, normális embereknél inkább fordítva tudom elképzelni.

Ha fórumokról, idegenek közti üzenetekről beszélünk, akkor szerintem nincs az a hülye, aki ferdítés nélkül rögtön önmagát adná, különben könnyebben felismerhető lenne.

2017. nov. 9. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
52%
Én általában csak itt tudok önmagam lenni. Élőben nagyon zárkózott vagyok, néha furcsán is viselkedek, nem merem megmondani az őszinte véleményemet valamiről...17/L
2017. nov. 9. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Szerintem a zárkózottság is a személyiséghez tartozik, és rossz benyomást kelt, ha valakit interneten keresztül nyítottnak tartok, élőben találkozok vele, akkor meg zárkózott velem, miközben neten mindent kifröcsögött nekem.

Attól, hogy “leírod amit gondolsz”, még nem vagy önmagad, pl. én a számítógép előtt ülve sok mindent gondolhatok magamról, de a valóságban szembesülve azzal, már teljesen mást gondolok.

Szerintem ez önismereti kérdés, és az önismereted nem attól függ, hogy miket fröcsögsz élőben/interneten. A szószátyárság képessége és önismeret más dolog.

Attól, hogy “bátrabb” vagy interneten, még nem vagy önmagad, mert pl. elkezdhetek leírógatni valakinek, hogy kipróbálnám az ejtőernyőzést, mert úgy gondolom izgalmas (annak ellenére, hogy sosem próbáltam és gőzöm sincs milyen lehet), élőbe teljesen másképp viselkedek, mint ahogy írógattam.

Őszinte akkor vagy, ha nagyjából egyezik az “élő” és “írott” éned, valami módon igyekszel egyeztetni.

2017. nov. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!