Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miērt jò az ha...

Miērt jò az ha valaki előre megcsinãltasa a sirhelyēt?

Figyelt kérdés
Mijen ērzēseket tãplãlhat? Ēn nem szeretnëk ebbe a tudatban lenni tudni hova temetnek el.
2017. nov. 11. 19:12
 1/7 anonim ***** válasza:

Mert van, aki szeretné tudni pl. Vonatkoztass el magadtól ha másról van szó.

Az is lehet hogy nincsenek olyan rokonai akik tisztességgrl elrendeznék a nyughelyét.

2017. nov. 11. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A nagymamám azt szeretné, ha ugyanoda temetnék, ahova a nagypapámat, ez szerintem például teljesen érthető.
2017. nov. 11. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én biztosan szeretném majd, hogy kiválasszam a helyet, vagy akár a sírkövemet is. Lehet, hogy morbidnak tűnhet, de nekem például ez természetes, hogy szeretném tudni,mi vár rám, miután meghalok.
2017. nov. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Metionin ***** válasza:
Szabolcsban ez divat, még ki is járnak a mamikák kapálgatni a leendő sírhelyüket. Szerintem ez morbid.
2017. nov. 11. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mert az időseknél ez volt a szokás. Megcsináltatták a sírhelyüket és a temetésükre is összegyűjtötték a pénzt, hogy az örökösöknek, a gyerekeknek anyagi szempontból ezekkel már ne kelljen foglalkozni.

Fiatalon ez már nem annyira szokás, illetve nemrég láttam is egy riportot, ahol szó volt arról mennyire távol kerültünk a haláltól azzal, hogy már nem otthon ravataloznak, az elhunyt hozzátartozói nem vesznek részt közvetlenül a temetkezési procedúrákban. Ma már nem beszélünk a halálról, pedig kellene ahhoz, hogy feldolgozhatóbbá, közelebb kerüljön hozzánk ez is, mint az élet egy természetes folyamata, amit nem biztos, hogy elviselhetetlen tragédiaként kell megélni.

Én pl. még fiatal vagyok, de pontosan tudom, hogyha idős leszek megcsináltatom a saját sírhelyemet. Abszolút nem magyar mintára. Fölöslegesnek érzek milliókat elkölteni arra, hogy egy tábla őrizze az emlékemet. Csak egy facsemetét szeretnék, amelynek a tövében egy kőre vésett név emlékeztet arra, hogy valaha éltem, léteztem.

2017. nov. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az a cucc eszméletlen drága. Felénk, ha valaki ilyet csináltat az azért van, hogy ne az utódoknak kelljen hirtelen csillagászati összegeket kicsengeti miatta.


Mondjuk részemről rémesen egyszerű a helyzet: szórjanak a folyóba! Környezetbarát és a családot sem terheli azzal sírhelyet kell fenntartani és rendben tartani. Aki annyira rohadtul emlékezni akar rám, az majd gyújt egy gyertyát vagy valami.

2017. nov. 12. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hú de igazad van
2017. nov. 12. 15:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!