Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy 17 éves...

Miért van az, hogy 17 éves fiatalok másokkal vetetik meg az alkoholt?

Figyelt kérdés

Gondolok itt Vodka-ra vagy whisky-re.


Mondjuk 30-40 év körüli veszi meg nekik. Láttam ilyet kasszás vagyok láttam ahogy befűzik a vásárlót, hogy vegyék meg helyettük a piát.


Számomra ez szánalmas.



2017. nov. 12. 16:09
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Mi is ittunk 17 évesen buliban. És? Normális felnőtt lett belőlem. Rendesen tanultam, jó munkám van. És már a bulikra is ráuntam :D
2017. nov. 12. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Minek ütöd bele mások életébe az orrod? Minek ítélkezel általánosítva mások felett? A kérdés alapján nem vagy túlzottan intelligens de lehet csak sok volt a fogalmazásgátló. Tipikus 3/3 maradvány stílusban tetszelegsz gratulálok. Inkább törődj a kis kasszás életeddel!
2017. nov. 12. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Biztos többet érsz náluk hogy interneten hisztizel arról ki mit csinál, ki mire költi a pénzt.

Számomra meg te vagy a szánalmas.

2017. nov. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
91%

Jajj hagyjuk már hogy régen bezzeg...

Régen bezzeg mi volt? Régen bezzeg az volt hogy az otthoni vagy a vidéki rokonoktól hozott pálesztól meg házi bortól rúgtak be a fiatalok.

Nem volt ez másképp, csak ott még suttyomban ment a dolog, mert a rendőrök tökösebben léptek fel ha egy 3-4 fős részeg brigádot találtak az utcán.

Az arányok és az iváaszati szokások persze változtak. Ma már pl nem az a célja a piának hogy azzal feldobjunk egy bulit, hanem hogy szó szerint ájulásig igyunk. Hallottam egy volt tanáromtól hogy a diákok pletykái alapján kb 30 perc átlagosan egy kamasz buliban a csontrészegségig eltelő idő.

Plusz ott van az is hogy a társadalmi nyomásra már mindenkiben összeforrt egy tudatalatti kép hogy részegség=fiatalos bulizós élet. És ezt a képet nem a mai 15-20 évesek alkották meg, hanem az elmúlt 20-30 év generációi. Szarügy amikor visszaüt a társadalomzüllesztés, és a következő generációk "látszólag" maguktól lettek "rosszabbak".


A lényeg hogy nem kell ez a bezzeg régen.

Te kérdező személy szerint kimaradtál a fiatalkori nagy ivászatokból.

Én lévén hogy 16 évesen kollégiumba mentem, már abban az évben megvolt az első lerészegedésem.

Ja, gáz utólag visszanézni hogy csak azért ittunk hogy fetrengjünk, meg mindenen röhögjünk. Ráadásul úgy hogy majd elhánytuk magunkat minden korty lőre bortól, meg olcsó vodkától. Hát de ez volt a lazulás. (érdemes lenne jobban utánanéznie mindenkinek hogy vajon mi vesz rá egy 16 évest aki gimnázium 10. osztályába jár, hogy ez legyen a lazulás, kikapcsolódás. Talán az iskolarendszerrel van a gond???)


Most meg itt vagyok Szegeden, egyetemen. Az ivászat önmagában nem vezet elcseszett élethez. Ahhoz kell egy mentalitás is, hogy az illető ne lássa át a tetteinek következményét, és ne tudjon kontrollt gyakorolni maga felett. Ezt azonban a szülöknek kell elsődlegesen biztosítani. Nem attól lesz jó ember valaki hogy soha nem iszik, hanem hogy fejben tartja a határait.

2017. nov. 12. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
44%
Jesus akkor mi van ez téged miért zavar?ha ez a válasz kielégít téged mi magunknak vesszük kamuszemelyivel.amugyis a szüleim úgyis tudják h iszok neha miért kene szégyellnem magam már velük is rúgtam be:Damugy meg ha kell a szüleimmel vetetem meg vagy itthonról viszek ennyi a mai világban ez már nem nagy szám.egy jo tanács haladj a Korral mert a végén te leszel a ‘szánalmas’
2017. nov. 12. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:
91%

Talán azért mert nem vagyunk 18 évesek?

És mivel vannaok olyan eladók mint Te (nem sértés) aki nem szolgál ki 18 év alattiakat alkohollal, és van aki meg ismer minket, jóban vagyunk vele és eladja nekünk is.

2017. nov. 12. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
72%
Béna gyereknek az anyja veszi a piát...
2017. nov. 12. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Kerdezo, teged sem az eszedert vettek fel dolgozni.
2017. nov. 12. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!