Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit csináljak? Velem van a baj?

Mit csináljak? Velem van a baj?

Figyelt kérdés
Szeretek emberek között lenni. Vannak barátnőim, tényleg igaz barátok, de mégis kissé egyedül érzem magam, mikor velük vagyok. Hiányzik a lelki kötődés, vagy hogy mondjam. Akikhez meg lelkileg kötődtem még régebben, mind átvert, lesz..T stb. Egyedül érzem magam a világban, úgy érzem senkihez sem állok annyira közel lelkileg. De bűntudat is gyötör, mert ott vannak az igaz barátaim, akikhez meg nem tudok annyira kötődni. Miért van ez? Mit tehetek ez ellen? 22/L
2017. nov. 12. 17:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

És egyébként jól érzed magad a barátaid társaságában, vagy csak ott vannak, mint akikre számíthatsz, de már programot sem szívesen szervezel velük?

23/F

2017. nov. 12. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Szia. Velem pontosan ugyanez történt. De én sem tudom miért van ez, pedig sokat gondolkodtam rajta egy időben. Most már nem filózok rajta, aki átvert az átvert, sz..rul esett nagyon de meguntam, hogy ilyen emberek miatt érezzem rosszul magam a világban. Akikhez meg nem kötődtem már nem is tartom velük a kapcsolatot, ők sem keresnek, nem is volt az soha barátság.

33/N

2017. nov. 12. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
7%

Az első válaszoló leszar téged, csak ismerkedni akarna veled, nem akar segíteni. Bocs, muszáj volt leírnom, mert már túlzottan üvölt belőle. Ha ismerkednél vele ne tedd, mert csak magának akarna, önző.

(Ennyi szöveg bőven elég volt tőle hogy ezeket lássam rajta)


"Velem van a baj?"

Nincs olyan hogy baj lenne bárkivel is.

Nem találkoztál olyan emberrel, akivel ki tudtál volna alakítani egy közelebbi barátságot.

Azon van a lényeg nálad, hogy azt akarod érezni hogy RÁD figyeljenek. Hogy őszintén tudj beszélni bármiről és érezd hogy te rád válaszolnak, tényleg figyelnek, és ki tudd adni magadból a dolgaid.

És ezek szerint nincs olyan ismerősöd aki képes lenne így figyelni rád, és "OTT" lenni veled.


Vannak emberek akikkel hiába beszélgetsz, igazából sosem vagytok egymás mellett, nem egymásról beszéltek, nem a saját tapasztalataitokat osszátok meg, érzéseiteket, hanem csak valami témáról hablatyoltok.

Ilyenkor érezheted azt hogy a másik ember nincs is ott ahol te, teljesen távol vagytok egymástól.


"Mit csináljak?"

Add önmagad. Ha azt akarod hogy képes legyél kötődni másokhoz, akkor önmagad add rendesen hogy mások is önmagukat tudják adni.

Azt fogod bevonzani, amilyen te vagy. Ha felszínesen kezdesz el másokkal beszélgetni, ők is felszínesen válaszolnak. Akkor pedig esély nincs a komolyabb kapcsolatra.


"De bűntudat is gyötör, mert ott vannak az igaz barátaim, "

Miért gyötör? Mert nem tudsz x érzelmet érezni irántuk?

Ez olyan mintha azt mondanám, bűntudatom van amiért nem tudok X embernek szárnyakat növeszteni. Semmi dolgom nincs vele, nincs értelme bűntudatot érezni miatta.


Elmondom mi a különbség aközött hogy valaki figyel e rád vagy sem. Nagyon feltűnő, és nagyon másképp érzed magad ha olyannal beszélsz aki figyel rád.

Aki leszar téged:

- Te: Szia. X meg X dolog történt velem.

- Ő: Szia. Az tök jó! Velem tudod mi történt? X meg X.

Nem reagál rád, mintha ott se lennél, csak magával beszélget.

Normális embernél:

- Te: Szia. X meg X történt velem.

- Ő: Szia. Tényleg? Hogyhogy? :D Azt hittem hogy x meg x van, mesélj milyen volt. Velem is történt X meg x egyébként, bár akkor nem úgy volt mint nálad.


Akármit mond az emberkénk, mindig kapcsolatos a másik személlyel, sosincs olyan hogy az egyik csak magáról beszél, csak magára figyel.

2017. nov. 12. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Na akkor most tisztázzuk, 3-as válaszoló. Mi bajod van velem? Kérdeztem valamit a kérdezőtől, nem tőled. Ez az egyik.


Másodszor: Az emberek szeretnek magukról beszélni, főleg az adott helyzetben, amit a kérdező felvázolt. Ha interaktívban csinálod, beszélgetni próbálsz, többet segíthetsz az adott helyzetben, mintha adsz egy hegyi beszédet aztán mész dolgodra. Lehet így is, de mindenki úgy csinálja, ahogy akarja.


Harmadszor: Nem írtam neki privátban, ő sem nekem. Ahogy ezen az oldalon még senkire nem írtam rá, bármilyen hihetetlen is. Egyébként akikkel itt beszélgettem, mert rám írtak, soha nem nyomultam rá senkire, pár napig-hétig beszélgettünk és amint elfogyott a téma, abbahagytuk.


Negyedszer: Ha mégis beszélnék vele privátban is, az az én dolgom. Egyébként ha ismerkedni akarnék sem lenne tilos írnom neki.

Részemről a vitát lezártam.

2017. nov. 12. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
57%
Férfira van szükséged, nem egy átlagosra, olyanra, aki megérzi szavak nélkül, mikor van szükséged egy ölelésre. Azután megkérdezi akarsz-e róla beszéni.
2017. nov. 12. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
7%

". Mi bajod van velem? "

Semmi bajom, csak átlátszó voltál, és azt akarom hogy a kérdezőnek jó legyen, ezért figyelmeztettem arra hogy nem lennél neki megfelelő ha ilyeneken gondolkodna.


"Kérdeztem valamit a kérdezőtől, nem tőled."

Írtam valamit a kérdezőnek, és nem neked.

Ha gondolod én is dobálózhatok egyértelmű tényekkel.


"többet segíthetsz az adott helyzetben, mintha adsz egy hegyi beszédet aztán mész dolgodra. "

Neked fogalmad sincs miről beszélsz.

Nincs megadva semmilyen helyzet, semmilyen szituáció, SEMMI AZ ÉGVILÁGON, de te leírod hogy amúgy többet segíthet ha valaki magáról beszél.

Konkrétan nem is tudod miről beszélsz, csak hablatyolsz, és próbálsz összekaparni valamit hogy engem megcáfolj.


"Lehet így is, de mindenki úgy csinálja, ahogy akarja."

"Az emberek szeretnek magukról beszélni, "

" Ha mégis beszélnék vele privátban is, az az én dolgom"

Itt van pár olyan mondat amit felesleges volt leírnod, olyan mintha azt mondanám ezerszer hogy az ég kék.


Nem érdekel kire írsz rá, kikre nyomulsz, ne mesélj nekem arról mit csinálsz itt gyakorin, mert semmi közöm hozzád, ahogy le is írtad.


" Egyébként ha ismerkedni akarnék sem lenne tilos írnom neki. "

Ki mondta hogy tilos? Te aztán jó sok dolgot beképzeltél.


Leírnám hogy mit értettél félre, de úgy tűnik te a témát lezártad, mert féltél hogy ha visszaírok akkor rosszul fogod magad érezni.

Ne haragudj, de nem létezik olyan hogy a témát lezártad. Az létezik, hogy te nem nézed meg többet ezt a kérdést, mert neked kellemetlen másokkal vitázni.


Engem te nem érdekelsz, se semmi ami veled kapcsolatos. A kérdező érdekel, és mielőtt azon járt volna az esze hogy rádír vagy valami, szóltam neki hogy nem kéne.

Miért? Mert veled ellentétben én figyelek a kérdezőre, és segíteni akarok neki. Nem csak odacseszek egy értelmetlen, semmitérő kérdést aminek semmi köze a témához.

2017. nov. 12. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Adam, a srác semmi ismerkedős dumát nem adott elő, csak feltett egy sima kérdést, ami amúgy jó kérdés volt. Kicsit túlokoskodtad ezt a dolgot.
2017. nov. 12. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
55%

Rendben. Akkor legyen tömören és röviden:

Te emberbaráti szeretetből segítesz egy olyan embernek, akit sosem láttál, de tudod, hogy nincs a topon, fiú létedre?

2017. nov. 12. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeket, de nem akartam, hogy veszekedés legyen. Nyugi :)
2017. nov. 12. 18:46
 10/15 A kérdező kommentje:
Jól érzem magam velük, de lelki kötöttséget/közelséget nem érzek... Olyan fura.
2017. nov. 12. 18:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!