Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem foglalkozik velem...

Miért nem foglalkozik velem senki?

Figyelt kérdés

Vannak barátaim, és ha nagyon úgy van, és megkérem őket, hogy segítsenek valamiben, akkor megteszik. De maguktól sosem jut eszükbe törődni velem, csak úgy. Nem tudom, mit csinálok rosszul, mert én minden apróságra ügyelek, és maximálisan odafigyelek rájuk, az igényeikre, arra, hogy minek örülnének... De sosem kapom vissza. Mit tegyek?

23/L


2017. nov. 11. 18:29
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom. Pasizni gondolom nem szoktál. Am lehet nincs elég barátod. 19F
2017. nov. 11. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
53%

Nyugi velem is ez van..Igazából amit tudok tanácsolni, meg amire rájöttem, hogy pont lehet azt nem szabad tenni, hogy maximálisan odafigyelni arra, hogy ők minek örülnek.

Minek? Kap viszonzást az ember? Nem hinném. Vagy csak nagyon keveset..Ilyenek az emberek sajnos.

De ez így van ez az igazság. Kivétel? Nagyon kevés.

24/F

2017. nov. 11. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
80%
Úgy hogy az ilyenek nem is barátok,csak azért beszélgetnek veled hogy ők se legyenek egyedül.Vagy talán azért mert jól nézel/jó tanuló stb..Azt tudom neked mondani,hogy ne úgy kezeld a barátokat mint egy dzsigoló a lányokat ezt persze csak hasonlatnak mondom..Próbálj meg csak pár emberrel beszélgetni,nem kell hogy mindenki a barátod legyen,de azok olyanok legyenek akikkel egy közös érdeklődési kör alapján hosszú távon kitud alakulni egy olyan dolog amit tényleg barátságnak lehet nevezni.Valamint próbáld kerülni azokat az embereket akik csak "gyűjtik" a barátok és ne feled nem csak a külső számít..20F
2017. nov. 11. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
67%

Két okból is előfordulhat ilyesmi.

Egyrészt, lehet elkapattad őket. Én is mindig ilyen segítőkész voltam és mit ad Isten, csak azóta viszonozzák az emberek a szívességet, mióta nem ugrom első szóra. Ez olyan, mint amikor kiteszed a régi hűtőd a cetlivel, hogy ingyen elvihető és otthagyja mindenki... szedd le a cetlit róla, és 5 percen belül lába kél :D

Ha azt szokják meg, hogy te mindig ugrasz, nekik meg a kisujjukat se kell mozdítani - hiszen eddig se tették, mégis működött a dolog -, akkor ez így is fog maradni.

Másrészt viszont előfordulhat, hogy olyan emberekkel barátkozol, akik egyébként se foglalkoznak veled, csak az ügyeletes csicskának tartanak. Remélhetőleg nem így van.

2017. nov. 11. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Minek tepersz ennyire más emberek után? Nem vagy csicska! Ne foglalkozz velük, foglalkozz magaddal. Engem biztos idegesítene ha azt látnám, hogy valaki folyton a kedvembe akar járni, az nem normális dolog.
2017. nov. 11. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

Mert nem kisbaba vagy.

Én is csak annak segítek, aki kéri a segítségem, persze ha közelebb áll valaki hozzám akkor jobban ügyelek rá mit szeret, törődök vele, de egyébként nem.


Gondold el, hogy olyannak segítesz aki nem is kérte a segítséged. Ezek után nem is fog hálálkodni, hanem tök természetesnek veszi hogy segítettél. Ezért kell megvárni míg a másik kéri. Ha pedig leállsz a segítséggel te leszel a bunkó paraszt.

2017. nov. 11. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

akik így járunk nem csinálunk rosszul semmit..


azért nem segítenek mert profinak tartanak hiszen őket is te segíted

szerintem az ilyeneknek ezért nem automatikus, hogy figyeljenek rád


ez nem hálátlanság, csak figyelmetlenség

2017. nov. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!