Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha van veled valaki (aki...

Ha van veled valaki (aki lefotózhatna), miért szelfizel?

Figyelt kérdés

Sokszor látom, hogy csoportban vagy párban lévő emberek egy-egy háttér előtt egyedül szelfiznek.

Mialatt azzal bénáznak, hogy lefotózzák magukat az adott háttérrel, a többiek csak várnak rájuk, vagy ők is önmaguknak pózolnak.

Miért nem segítik a többieket azzal, hogy lefotózzák egymást?



2017. nov. 13. 12:28
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
48%
Nyilván, ha már szeretném megosztani a képet, szeretném, ha jól néznék ki rajta. Egyik ismerősöm sem profi fotós, akivel ki szoktam mozdulni, nem tudják, milyen szögből előnyös, én meg sajnos nem vagyok egy kifejezetten fotogén alkat, aki mindig csodásan néz ki, bárki bárhonnan fotózza (mint pl. egy volt évfolyamtársam, akit rohadtul irigyeltem, hogy még egy olyan képen is képes csodaszépen kinézni, amikor épp hóttrészegen készül fejreesni egy bulin). Én magamról is csak szelfi móddal tudok tűrhető képet készíteni.
2017. nov. 14. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
68%
egyénfüggő, hogy ki miért szelfizik. van egy kulturális trend jellege is, de az is elég kézenfekvő magyarázat rá, hogy a szelfizőnek van a fejében egy konkrét kép, adott kompozíció, hogy az hogyan nézzen ki. ő hol van a képen, hozzá viszonyítva a többi ember, környezet, épületek, látnivalók hol és hogyan helyezkednek el. ezt sok esetben ő maga könnyebben be tudja állítani azzal, hogy nézi a képet és mozgatja a telefont, mintha elmagyarázza val
2017. nov. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

#12-es vagyok, félbemaradt: szóval egyszerúbb megcsinálni, mint elmagyaráznivalaki másnak, hogy mit szeretnél a képen látni és addig ismételgetni, megnézni, újracsinálni, míg olyan lesz, amilyet szeretnél - vagy feladni, mert úgysem érti meg és nem csinál pont olyat, mint te kigondoltál.


akinek meg mindegy, hogyan van a képen, csak ő legyen rajta, meg a háttér, az mással fotóztatja le magát, de ezek a képek azért általában nem egészen olyanok, mint amilyet valaki nagyobb odafigyeléssel magáról csinál...

2017. nov. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
18%
Mert nem azért szelfizem magam hogy idegenekkel beszédbe elegyedjek, hanem, hogy stikában valami menő-nek ható -előre-alaposan begyakorolt előnyös pózban örökítsem meg a világ legfontosabb pillanatát. Ezé
2017. nov. 15. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
73%
Azért, hogy ő is rajta lehessen! :D
2017. nov. 30. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Más társaságában nem szelfizem, nem szeretném hogy nézzen miközben ezt teszem. Régebb nekem is az volt a rögeszmém, hogy mások nem tudnak elõnyösen lefotózni, most meg pont ellentétesen gondolkodom érdekes módon:D Szerintem az nem elõnyös amikor belelóg a karom, vagy látszik, hogy kamerát tartok a kezemben. Ha mások fotóznak, akkor természetesebb pózba tudok állni, nem kell a kamerát állítgatnom, szabadabban állnak a karjaim is. Sokszor jobban értékelem az egész alakos fotókat, azt meg nem is lehet rendesen megvalósítani szelfiben. Szerintem fontos, hogy elfogadjam az arcomnak minden szögét, mert hozzám tartozik, minek rejtegetném? Csak az elõnytelen, ha rossz arckifejezést vágok be, vagy túl sötét/világosra sikerül a kép. Régen én is szelfizgettem, de ma többre értékelem azt, amit barátok készítenek rólam és egy pillanatot örökít meg, meg sokkal természetesebb kép az ilyen. A szelfizés nem tud ilyen természetes lenni, ezért nagy különbség van.


Ha “profi fotót” akarnék készíteni, akkor fotósra bíznám, nem hinném hogy szelfi formájában ez megvalósulna, mert egy kameránál(és nem telefon) te sem látod, hogy milyen szelfi készül, ahhozképest ismerõsök is a kamera túloldaláról jobban látják. Tehát hétköznapi képeknél, amik emlékként készülnek, nem látom sok értelmét, hogy annyit pózoljak magamnak, vagy elakarjam rejteni bármilyen oldalamat.

2017. nov. 30. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Én már 1986-ban szelfiztem, mert tudtam, hogy jó képet csak én tudok csinálni saját magamról, hiszen én látom, hogy milyen szög előnyös, és szeretem, ha a rólam készült kép nekem tetszik.
2019. jún. 17. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!