Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Már nagyon kezdek begolyózni....

Már nagyon kezdek begolyózni. Mit tanácsoltok az ilyen állapotokhoz/helyzetekhez?

Figyelt kérdés
12-es vagyok,előző években is volt,hogy nem mentem 1-1 nap,de ebben az évben többet lógtam,mert egyszerűen nem bírják már az idegeim. Szinte minden reggel hasfájással kelek,de nap közben is szokott fájni ha úgy van,a jó jegy szerzési kényszer ugye,+ már a gondolattól is görcsölni kezdek,hogy ott kell szenvedni,utálom ahogy órán viselkednek a tanárok,az inkább mellékes,hogy nem érdekel az anyag,de emiatt sincs kedvem ott ülni már.A matek tanár is kitalálta,hogy minden egyes órán doga,a szalagavatós tánc is kötelező,holott nem csak nekem de az én szerencsémre még jó pár embernek nincs kedve,nekem különösen,sose bírtam az ilyen táncos,bulis dolgokat,nem elég a szorongás,még táncikáljak is mintha minden happy lenne.. Nem látszik rajtam,hogy mi van,mert komor pofával nyomom végig a napot,vagy csak elhülyülök a haverokkal,de belül más van és ezt nem akarom kimutatni,ezt az álarcot meg nem vagyok képes minden nap felvenni,sajnos. Viszont mindez nem nagyon lenne a következő nélkül: Nyár elején történt egy dolog ami nagyon beütött,1 hónapig sírtam emiatt,fiú létemre,úgy ért mint egy trauma és azóta se tettem túl magam rajta,nem is tudnám,hisz olykor még szembesülök is vele és ez is jó nagy szerepet játszik a "bedepizésemben".Sőt,ha nagyon őszinte akarok lenni magamhoz,ez is okozza az egészet. Amikor órákon ülök ez jár a fejemben és vagy tiszta ideg vagyok,vagy nagyon letört,néha már olyan érzésem van,hogy kirohannék legszívesebben. Mert amióta megtörtént úgy érzem nincs értelme semminek. És nyilván a szüleim se értenek meg,pedig anyám tud a dologról és nyáron segített, de már ő is csak hőbörög, hogy padlón vagyok és olykor nem megyek,mert egyszerűen úgy érzem,ha bemennék,idegbajt kapnék,főleg a kedd ilyen. Ezért is szoktam olyan napot választani,mikor dolgoznak,olyankor zenét nyomok és próbálom kitisztítani a fejem,megnyugodni stb,de ez a mai kivételes. Apám ordibál és veszekszik mindenért,őt is hallgatni kell a "jobb" napokon,aztán még le is hord minden szarnak,ha megyek ha nem,tegnap is hazajöttem és azt hajtogatta,hogy úgy se fogok leérettségizni ő meg nem fog eltartani,én hülye gyerek vagyok,semmirekellő vagyok stb,pozitív energiák. Eddig 3-as tanuló voltam de kezdek már lemenni. Szerintem a legtöbb embernek vannak mélypontok az életében és úgy érzem,hogy nekem most ez az és nem tudok robot lenni,akármennyire is kéne,ilyen itthoni légkör mellett sem,állandóan az ordibálás a másikkal,szép 3-as körben,mert ők csak magukat nézik,hogy nekik milyen rossz,de összetartás az nuku
2017. nov. 14. 09:22
 1/3 anonim ***** válasza:
Egy dolgot tehetsz, túléled valahogy, és reménykedsz, hogy a jövőben jobb lesz. A régi rossz dolgokat pedig próbáld meg elfelejteni, és csak a céljaidra koncentrálj.
2017. nov. 14. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ismerős helyzet amiket írtál. Én csak úgy tudtam szabadulni ebből hogy végeztem az iskolákkal. Tudom, nem túl bíztató. Például a fősuli végére ki is égtem abba hogy a tanárok kommunista fullajtárt játszottak. Bár a két legjobb tanuló közül voltam az egyik, de örökre elvette az iskola a kedvem még attól is hogy alkamazott legyek. Néhány hónapos állás után elhatároztam hogy soha többé nem leszek alkalmazott, és persze iskolapadba sem ülök soha. Viszont otthon önszorgalomból szereztem azokat az infókat amiről én gondoltam úgy hogy az számomra hasznos lesz és nem pedig mások gondolták úgy hogy arra nekem szükségem lesz. És ez a szabadság hegyeket mozgatott, ez hozott boldogságot és sikert és mindezt kiegyensúlyozott élet mellett. Úgy hogy mások irányítják életem, akár iskolában akár munkahelyen, az roncsot faragott volna belőlem, plusz sikertelen is lettem volna. (Bill Gates sem véletlenül otthon a garázsában kezdte sikeres életét és nem pedig egy magyar munkatáborban amit iskolának vagy munkahelynek neveznek).

Amikor nem dolgoztam sehol, először az én szüleimet is sokkolta. De aztán amikor látták hogy így vagyok boldog és sikeres, meg így élek harmóniában velük, akkor meg még ösztönöztek is arra hogy kizárólag a saját "önfejűségem" szerint éljek. Belátták hogy attól hogy vannak bizonyos társadalmi szokások és elvárások, attól még nem biztos hogy azok jók is.

Például írtad hogy minden órán matek doga. Hát így aztán kevés ember lesz aki megszereti a matekot. Ha nem élvezetből csinálhatják hanem munkatábor rabjaként érezve magát.

2017. nov. 14. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Igazából,ahogy írtam is,az a sokkos dolog tett nekem nagyon keresztbe,az előző években is amúgy tele volt a hócipőm az iskolai dolgokkal,a rendszerrel,meg a tanítási módokkal,még túléltem valahogy és tanultam mert akkor nem volt olyan dolog ami miatt a pokolra kívánok mindent,akkor még volt valami amire támaszkodhattam úgymond amikor mélyen voltam,de most már az sincs. Alapból elvárná az ember,hogy ne birkaként kezeljék,de ha mondjuk olyan lelkiállapotban van mint én,szüksége is lenne rá,hogy ne úgy menjen be az adott helyre,legyen az iskola vagy melóhely,hogy ott se fogja jobban érezni magát,sőt még szarabbul.
2017. nov. 14. 17:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!