Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ilyen agresszívek a...

Miért ilyen agresszívek a biztonsági őrök?

Figyelt kérdés

Nálunk külföldön nincs biztonsági őr a drogériákban, a legtöbb ruhaboltban se, egyedül a Zara-ban találkoztam vele, de ott sem csinált semmit, csak állt a bejáratnál, nem mászkált vagy ilyenek, illetve még köszönt is, amikor bementem, teljesen normális volt.

A magyar biztonsági őrökkel viszont rossz tapasztalataim vannak.

Befelé mentem az R.-ba (drogéria, nem akarom kiírni) még csak, amikor valami máshol vásárolt termék miatt besípolt a táskám. Nem is tudom, mi volt már az.

Erre odarohan az őr, semmi "Enézést", "Semmi megnézhetem?", megfogja a csuklóm, és veszi el a táskám, viszi be, addig én várjak kint. Majd szóltak, bemehetek, és visszakaptam. Rettenetesen kínos volt.

Illetve egy ruhaboltban egy pulcsim sípolt be, mert elfelejtett valamit levenni róla az eladó. Arról a pulcsiról volt szó, amit viseltem, nem amit vettem.

Odarohan az őr, megintcsak semmi "Várjon kérem" vagy "Elnézést", hanem megfogja a hátizsákom fülét, és annál fogva ránt rajtam egyet hátulról. Szikrákat szórhattak a szemeim, amikor megfordultam, mert utána elnézést kért. De akkor is, el is eshettem volna, mi az, hogy csak így elkezdenek rángatni?

Aztán mondta, hogy pakoljam ki elé a hátizsákom. Nem talált benne semmit. Utána, hogy vegyem le a pulóverem. Szerencsére az sípolt be, és nem kellett tovább vetkőznöm. De ha épp a melltartómban marad benne egy címke, akkor azt is vegyem le mindenki szeme láttára?

Mert ott történt az egész a bolt ajtajában, simán megmondta, vegyem le a pulóverem, nemhogy behívtak volna hátra valahová, mondjuk az egyik eladó lányt még tanúnak, mégiscsak diszkrétebb.


Nem szeretném leírni, hol történt konkrétan, de kellemetlen volt nagyon.


23N


2017. nov. 14. 18:11
 1/5 anonim ***** válasza:

Lehet rossz napja volt ki tudja.

Nekem eddig nem volt semmi bajom velük.

2017. nov. 14. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mert a legtöbbjüknek halvány segédfogalma nincsen, hogy mit kellene csinálniuk mik a jogaik és kötelességeik és egyáltalán meddig mehetnek el. Csak oda vannak állítva és próbálják feltalálni magukat, ki hogy vérmérséklete szerint.

Én ezektől a hűséges kutya beállítottságú biztonságiaktól tudok falnak menni. Köröz a boltban, rááll mindenki sarkára és úgy bámul, mintha az összes vásárló lopni járna oda.

Egyszer konkrétan minden lépésem követte egy hülye a másik sorban, bámult át a polcok között. Pedig jól öltözött vagyok, nem is értem... poénból nekiálltam random köröket futni, kellett neki egy kis idő, mire észrevette magát és továbbállt. Én jól szórakoztam :D

2017. nov. 14. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A biztonsági őrnek nincs joga belenyúlni a táskádba, szatyrodba, hanem DISZKRÉTEN bekísérhet az irodájukba és UDVARIASAN megkérhet, hogy pakolj ki.

Semmiképp nem a vásárlótérben!... és nem viheti magával a táskádat, ez milyen dolog?

Ha nem így tesznek veletek, panaszt tehettek vagy az üzletvezetőnél, vagy az őr bilétáján levő cégnél.


(A férjem biztonsági őröket oktat és vizsgáztat)

2017. nov. 14. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, nekem egy ilyen volt, de semmiféle agresszivitást nem tapasztaltam, sőt kifejezetten normális, segítőkész volt a biztiőr.

Szintén drogéria, megyek be, sípolás. Reflexből hátraléptem kettőt, felemeltem a kezeimet, és zavartan mosolyogtam, nézelődtem a biztiőr után. xD

Odajött, megkért, hogy menjek át mégegyszer, sípolás. Semmi gond, most emeljem fel a táskámat (nem kérte el!) az érzékelő fölé, és úgy menjek át. Nincs sípolás. Nincs magánál esetleg egy könyv? Kerekedik a szemem, de igen, van. Megnézhetem? Persze. Kinyitotta az utolsó oldalon, és ott figyelt az a kis fehér bizbasz beleragasztva, amitől becsipogtam. Mosoly, köszönöm-kérem, mehettem is befele.

Csak azért írtam le, hogy lásd, vannak normális (és ebben a sztoriban nyilván tapasztalt) biztiőrök is, tehát ez is embertől, nem pedig szakmától függ. :)

2017. nov. 14. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nemtom voltatok e mar szorakozohelyen de ott a biztiboyok fogjak es szo szerint ripityara verik az embereket neha szinte ok nelkul, szoval nem tudom, ez mar szamomra megszokott.
2017. nov. 15. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!