Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nincs kedvem semmihez. Élni...

Nincs kedvem semmihez. Élni sincs. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Suli kezdetékor jött rám ez az időszak. Lusta vagyok,nincs kedvem se tanulni,se semmihez. Mindenen elsírom magam (pl. ha a tanár rámszól mert beszélek másokkal) és egyszerűen a jegyeim is romlanak lefelé. Zongorázom ,amit anyum erőltetett rám,és kézit is kipróbáltam de 2 alkalom után meguntam,és ugyanez van a gimnasztikával. Na mindegy belebonyolodtam. Egyszeruen mindent feladnek,szivesen meghalnék... Jó,anyuéknak fájna de... Otthon is utálok lenni.Folyton megy a családi vita... Félek hogy anyukám elveszítem:( Nekem ő a mindenem. Ő motivál mindenre:'( ja,meg azon gondolkozom a legtobbet,hogy mi lesz belolem. Felek a jovomtol. De nagyon.. felek hogy rosszak lesznek a jegyeim,szar leszek,es hogy egy senki lesz belolem:( Utcakotro:( szeretnek anyukamnak boldogsagot okozni hogy jo ember lesz belolem...:( Mindentol felek..Akar a holnapi dogától...Minden:(

Tudtok adni valami motiválást?Hogyan vegyem rá magamat hogy csináljak bármit is?Mit tegyek ezzel a kedvtelenséggel? UTÁLOK ÉLNI! (Bocsi az elírásokért..)



2017. nov. 14. 21:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
53%
Mondanám azt hogy majd jobb lesz, de nem akarok hazudni...
2017. nov. 14. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Ja,kifelejtettem 12/L
2017. nov. 14. 21:45
 3/14 anonim válasza:
85%

Próbálj pozitívan gondolkozni.

Ott van anyukád,találjatok ki közös programokat vagy tanuljatok együtt. :)

2017. nov. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Sajnos nincs rám ideje...Egyszerűen egész nap otthon lennék és csak sírnék:( Aztán másik nap meg már sírok is a suliban,csak hogy a röhogéstol.. Egyszeruen Utálom magamat:(
2017. nov. 14. 22:07
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Az élet nehéz..

Először is, valositsd meg a celjaid. Boldogabb leszel!

Csináld azt a későbbiekben amit szeretnél mondjuk meg rengeteg időd van a meloig:D De ha neked nagy álmod lesz hogy pl ügyvéd leszel, akkor igen is tanulj ezerrel.

Én a helyedbe már most elkezdenek tanulni egy nyelvet; angol vagy nemet! (Sulin kívül, tanárral) De ha mindkettőt tudod majd akkor meg könnyebb lesz a dolgod!

Keress magadnak valami hobbit, nehogy bekattanj a tanulás, munka mellett. Becsüld meg a családod, barátaid!

Hiába nyuglodsz sajnos csak úgy lesz JOBB ha teszel érte, ha tanulsz, ha megvalositod a celjaid, almaid.

Én azzal motivallak hogy ha tanulsz es elhelyezkedsz egy jo szakmával akkor lesz hazád kocsid stb.. de ha nem tanulsz vagy tanulsz de értelmetlen szakmát választasz akkor gyárba fogsz dolgozni és elég nehéz lesz..

A sok munka/tanulás mellett kapcsolodj ki, barátok hobby család sport stb. Sok sikert nem egyszerű semmi se..

2017. nov. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Nincs álmom.. Nem tudom mi is szeretnék lenni... Szeretem a ruhákat ha látok valakit mindig utánanézek milyen ruhája van lehet valami ruhatervező szeretnék lenni... Nem tudom:(
2017. nov. 14. 22:12
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Nembaj majd idővel kialakul hogy mit szeretnél.

De annyit mondok, hogy érettségire nagyon tanulj ha onnan tovább akarsz menni és olyan szakmát válassz ami jól fizet! És persze szereted majd csinálni is, legyen az bármi.

2017. nov. 14. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Később csak nehezebb lesz. Még van időd összekapni magad. Ne siránkozz, erőltesd meg magad. Ülj le tanulni, kerülj be valami gimnáziumba, aztán majd az idők során kialakul. A családi problémák mindig nehezek, de előbb utóbb a nehézségeknek is vége lesz.

Ha nem akarsz zongorázni ne zongorázz. Sportolj valamit vagy találj egy hobbit, ami örömet okoz. Tűzz ki célokat. Mi érdekel? Mit szeretsz szívesen csinálni? Ezekre a kérdésekre a válasz biztos megvan. Már csak annyit kell tenned hogy befejezed a panaszkodást és a siránkozást, mert nálad ezerszer rosszabb körülményeben elők nem akarnak meghalni. Az élet ajándék, hát bontsd ki, ne csak hagyd heverni a porban. Tudom, hogy 12 évesen nehéz ezt felfogni, de próbáld meg. Ha nagy leszel, rájössz.

2017. nov. 14. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
77%

Mindenkivel elofordul hogy igy erzi magat neha. Egyebkent a magyar fiatalok talan azert, mert annyire remenytelenul neheznek tunik otthon minden. (En kulfoldon elek. Es itt a fiatalok nem ilyenek.) Elhiszem hoyg kedvuk sincs felnoni, ha azt latjak hogy egy normalis eletre a kilatas igencsak csekely.

Nos a jovotol egyebkent mindenki fel, de van egy mondas, miszerint: " A joveben az a legjobb, hogy mindig csak egy nap jon egyszerre."

Te is tartsd inkabb ehhez magad. Nem kell tervezni, csak az aznapra koncentralj. Peldaul biztos akad a suliban egy helyes srac (a nemedet nem irtad, de szerintem lany vagy) akit bamulgatni lehet, hatha visszanez. :-D

Bennem anno ilyen kis flortok tartottak a lelket, mert sokszor nekem sem volt reggel meg az agybol felkelni sem. Aztan kesobb ugyis hozza az elet magat.

2017. nov. 14. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
79%
Találd ki miért éri meg számodra a tanulás (és a többi) az energiabefektetésed, és elfog múlni a lustaságod. (Ez az egész lustaság, "nincs kedvem" dolog azért van mert úgy érzed nem éri meg a fáradtságot, ez beindít egy kapcsolót az agyadban, a farkas sem vadászik egérre, mert ha több energiát öl a vadászatba, mint amit siker esetén visszanyer belőle, akkor előbb utóbb el fog pusztulni. Csak változtasd meg a hozzáállásod.)
2017. nov. 14. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!