Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hagyjam ebben a helyzetben...

Hagyjam ebben a helyzetben hogy a szüleim fizessék a terápiámat?

Figyelt kérdés
Kiskamasz korom óta rosszul vagyok mentálisan. Extrém szorongás,személyiségzavar, depresszió, öngyilkossági késztetés,minden szerepel a listában kb. Nem volt valami fényes az életem,főleg a testvérem miatt, aki terrorban tartott, ő beteg mentálisan. A szüleim nem vették észre hogy késsel esett nekem, hogy fenyegetett,zsarolt. Aztán nem vették észre hogy egyre mélyebbre süllyedek lelkileg, aztán ha próbáltam szólni jól lecsesztek. Apám főleg kiakad ha próbáom elmondani miket érzek. Ugyanakkor párszor annyira vészes volt a helzet hogy pszichiáterhez elvittek, minden esetben aztmondták az orvosok hogy azonnali kezelés kellene,mert ez súlyos. Néhányan jót akarnak ami meghat de aztán itthon megkapom hogy nekem semmi bajom csak önző dög vagyok.. Na most nekem semmi pénzem mivel iskolába járok, de szerintetek ezek után hagyjam hogy ők fizessék a terápiámat? Aztán meg az lenne hogy semmi bajom csak viszem a pénzt... Mit tegyek?

2017. nov. 15. 14:58
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
amúgy 20/l ha érdekel valakit..
2017. nov. 15. 14:59
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha tb által mennél pszichiáterhez?

Tudom, hogy nem könnyű, én is kifogtam pár olyat, aki nem vált be, DE ugyanez megtortent akkor is amikor fizettem érte. Most végre találtam egy olyan terapeutát aki tenyleg segít. Életemben először erzem, ( es a környezetem is), hogy van értelme annak, hogy terápiára járok. És ehhez a pszichologushoz tb alapon járok

2017. nov. 15. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Én pszichologusrol írtam de ha pszichiaterre van szükséged is ugyanez a velemenyem. Nekem nem vált be a pszichiater, a gyógyszer nem segitett és a terápia se volt olyan intenzív mint egy pszichologusnal
2017. nov. 15. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Mentem már, igazából most a helyi pszichiátrián felírt gyógyszert szedem, de hát sajnos ez sem az igazi,de kb semmi idő nem jut az emberre. Azt érzetem hogy csak minél gyorsabban le akartak rázni... viszont a tb-s pszichológusokat még nem próbáltam. Lehet hogy ők is tudnának segíteni...
2017. nov. 15. 15:10
 5/13 anonim ***** válasza:
Szerintem hagyjad, ha tényleg szükséged van a terápiára, akkor nagyon fontos, hogy megkapd.
2017. nov. 15. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
nagyon szükségem lenne rá, de ugyanakkor nagyon fáj amit csinálnak a szüleim. pl olyanokat mond apám hogy én teszem tönkre az ő egészségüket stb. a testvérem is ezzel ostromolt és mai napig is azt mondja hogy azota sz..r az élete hogy én megszülettem. én ugyérzem már hogy meg se érdemlem az egészet. végülis kinek legyek jobbaN?... utána még azért is én leszek a bünbak hogy mennyi pénzt elvisz az egész...
2017. nov. 15. 15:30
 7/13 anonim ***** válasza:
Szerintem a terápiához az elsö lépés az lenne, hogy megszakítod a kapcsolatot a szüleiddel, mert ök okozzák a problémák jó részét.
2017. nov. 15. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
igazából már csak fél év van hátra a képzésből, utána elmegyek dolgozni és különköltözök. de nem tudom . nem tudom hogy az e valóságos amit én érzek vagy nem? össze vagyok zavarodva. nem tudom ki akar jót és ki nem :( bűntudatom is van...de egyben iszonyúan haragszok rájuk. Mit tegyek?:(
2017. nov. 15. 15:49
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

A gyerekek pszichés problémái 12-14 éves korig 99%-ban a családból jönnek. Még azok is, amik látszólag más környezetben gyökereznek. A család az, ahonnan nem jön számára védelem, ahol a szülőknek nincsenek jó megoldási stratégiáik, amit az öntudatlanul fejlődő kisgyerek elsajátíthatna, minden további probléma ebből fakad. Ha egy kisgyereknek bármilyen viselkedési zavara van vagy korai önértékelési problémái, vagy a fejlődésében jelentkezik valami, de akár fizikai betegségeknél is - pl. egy jellegzetes ilyen betegség az asztma - a szülőknek(!) kellene pszichológushoz fordulniuk, vagy minimum a gyerekkel együtt el kellene menniük családterápiára. Szerencsére ma már sokan így is tesznek. Persze ehhez kell némi önkritika és pszichológiai ismeret, s némelyek felnőtt korukban is túl hiúak ahhoz, hogy beismerjék a hibáikat. Ahogy leírod, a családtagjaid miket művelnek, egyértelmű hogy ők nincsenek semmilyen pszichológiai ismeret birtokában sajnos. Így teljesen érthető, hogy problémákkal küzdesz. Amit szavakkal, viselkedéssel rombolnak benned, azt nem teszi helyre a gyógyszer, viszont a pszichoterápia és egyéb kiegészítő terápiák (pl. Hellinger, KIP, kineziológia stb. - jó terapeuta ilyenekre is elküld, ha jónak látja) nagyon hatásosak lehetnek. A pszichoterápia egy hosszú folyamat és alaposan átalakít, a többiek lehetnek rövidebbek és egy-egy részterületen hatásosabbak.


Szerintem hagyd, hogy fizessenek, elvégre ők az okai a problémádnak. Csak találj egy jó terapeutát. Segítő központokat is megpróbálhatsz, lehet hogy tudnak ajánlani vagy akár segíteni a problémádban, akár elköltözésben is. Senkinek nincs joga lelkileg (se) bántalmazni Téged és amit a családod művel, az maximálisan a bántalmazás kategória.


Azon ne fájjon a fejed, hogy később hogyan hánytorgatják majd fel az anyagiakat. Ha sikerül eredményeket elérned a terápiával, akkor teljesen más ember leszel, lepereghet rólad amit mondanak, helyreállhat az önbizalmad és kiteljesedhetsz. Ha pedig egy egészséges önbizalmú ember leszel, könnyedén válhatsz sikeressé és "fizetheted vissza" nekik, ha gondolod az összeget, amit a saját hibájuk miatt kellett rád költeniük.

2017. nov. 15. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

annyira rendesek vagytok mind, komolyan! <3

viszont én olyan vagyok hogy úgyérzem egy hálátlan dög vagyok.. mert ilyenkor az jut eszembe hogy felneveltek, járhatok iskolába stb... nemtudom. tudom fárasztó vagyok bocsánat hogy itt panaszkodok :(

2017. nov. 15. 16:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!