Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nektek is van valami furcsa,...

Nektek is van valami furcsa, szokatlan fóbiátok? Ha igen, akkor mi?

Figyelt kérdés
Nekem az egyik legfurcsább, hogy szó szerint rosszul leszek, órákra kikészülök, ha valaki hölgyemnek szólít. Ha tehetném, azt a szót betiltanám a közelemben! Nem tudom, miért, egyszerűen görcsbe rándul a gyomrom tőle és ideges leszek, mintha megnyomnának egy gombot. Amitől még szó szerint hányingerem van, ha egy anyuka a gyerekének rám úgy utal, hogy a N-É-N-I... Hát meg a jó édes tudja, kije... 26 éves vagyok, az öreganyja, az a néni, nem én. Persze nyilván nem várom el, hogy soha, senki ne használja ezeket a szavakat a világon, de nekem ez az egyik fóbiám. Érdekelne, kinek van még szintén ritka fóbiája rajtam kívül.

2017. nov. 17. 20:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Kicsit közhelyes, de irtózom szinte minden rovartól, csúszómászótól vagy ízeltlábútól. Az én állapotomat szerintem tényleg lehet fóbiának hívni, ugyanis én nem csak simán félek tőlük, mint a legtöbb ember, hanem egyenesen rettegek, vannak mondjuk kivételek ez alól, a pókoktól pl. érdekesmód nem félek, de szinte minden más pici, ízeltlábú kis izétől igen. Ha meglátok akár csak egy katicát is a szobámban, könnybe lábad a szemem és hisztérikus állapotban leszek és addig nem is merek visszajönni, amíg valaki el nem tünteti innen. Ez a másik rossz dolog amúgy ebben, hogy annyira félek ezektől, hogy még csak a közelükbe se merek menni, pedig ahhoz, hogy meg tudjam őket ölni, muszáj...Úgyhogy szerintem ha egyedül fogok élni pár év múlva és meglátok valami undorító bogarat vagy ilyesmit a lakásomban, idehívok valakit, hogy ölje meg, és arra az időre elköltözök vagy nem tudom :D

19L

2017. nov. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Uh, hát az is kemény lehet, főleg, ha a környezet nem hiszi el, és azt hiszik rossz esetben, az ember csak túljátssza az egészet. :/ Mondjuk én nem értek egyet a megölésükkel, bőven elég kidobni őket, de valóban nagyon megkeserítőek ezek a fóbiák az életben.
2017. nov. 17. 21:13
 3/16 A kérdező kommentje:
Idióta a jó édes ... Azért, mert valaki utálja, ha 26 évesen már vénnek állítják be? Nem azzal adja meg valaki a tiszteletet, hogy egy szintén fiatalt lenéniz / lebácsiz.
2017. nov. 17. 21:15
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Én utálom, ha valaki szemben ül a buszon és engem bámul. Ha akar valamit, kérdezze meg, ha nem, akkor meg olvasson, vagy bámuljon kifelé. De mit tud rajtam egyfolytában nézni...? Azt sem szeretem, ha szintén BKV-n túl sokan vannk és akarva-akaratlanul látják a mobilomat (milyen oldalakon járok, mit írok, stb.) Beszélgetni sem szeretk másokkal úgy, hogy közben vadidegen emberek ülnek mellettünk (mögöttünk, velünk szemben, stb.) és minden szavunkat hallják. A fura az, hogy még csak el sem küldhetem őket melegebb éghajlatra, hisz' semmi rosszat nem tesznek, csak utaznak a buszon, mint én is. Na, pont emiatt a legdühítőbb az egész... :)
2017. nov. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Félek attól, hogy a kerítés mögött lévő kutyák megugatnak. (Ha lehet ezért is megyek inkább az úttest szélén.)
2017. nov. 17. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy ez mennyire számít furcsának vagy szokatlannak (bár más embertől még nem hallottam), de én amióta eszemet tudom, nagyon nehezen tudom elviselni az olyan járműveket, amik síneken közlekednek vagy van valami közük a vasúthoz. Utálom a vonatot, a villamost, a sínbuszt, a metrót meg főleg. Utálom a sínek látványát, utálom a vasútállomásokat. Egyszerűen rosszul vagyok tőlük, és bár nem befolyásolja drasztikusan a mindennapi életemet, ha meglátok pl. egy villamost a városban, de akaratlanul is görcsbe rándul a gyomrom, hányingerem lesz és kiráz a hideg, akkor is ha az a villamos több száz méterre van tőlem. Hasonló helyzet van, amikor síneken kell átgyalogolnom, vagy ha közel vagyok hozzá. Pánikroham is gyakran előfordul nálam ilyenkor, például amikor egyszer elkerülhetetlen volt a metróval való utazás, a barátnőmnek kellett támogatnia végig, mert úgy éreztem, hogy bármelyik pillanatban összeesek.


Nem tudom, hogy miért van ez a fóbia (ha annak lehet hívni) nálam, de már nagyon kicsi ovis koromban is megvolt. Fogalmam sincs, hogy honnan jön ez az egész. És még csak vonatot sem láttam élőben kb. 10 éves koromig...


Ja, amúgy 19/L, ha ez számít :P

2017. nov. 17. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
4-es, dettó én is! Ez számomra is borzalmas, amikor valaki szó szerint pofátlanul méricskél, akár egész út alatt! Egyszer egy idős nőt le is ordítottam egy ilyen miatt, igaz, az túrázás közben volt, és a második nagy megbámulása után. Na, utána már már rám sem mert nézni. Alapjáraton nagyon nyugis vagyok, de akkor elszakadt a cérna.
2017. nov. 17. 22:28
 8/16 A kérdező kommentje:

5-ös, ilyen kutyafóbája meg egy nagyon kedves barátnőmnek van.


Viszont ez a vasutas nagyon érdekes, ilyet még biztosan nem hallottam, max. olyat, hogy valaki vonatozni nem szeret. Tényleg különös, milyen sok fóbia akad, szinte ahány ember, annyi fóbia. Mondjuk, én pont a vonatokat nagyon szeretem, meg úgy egyáltalán az utazást. :)

2017. nov. 17. 22:32
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Emetofóbiám van. Elég rossz, mert a családban mindig beteg valaki vagy éppen egy részeg haveromat kell hánytatni. Ráadásul a legtöbb ember nem is tudja, hogy létezik ilyen fóbia, szimplán hisztisnek és kényesnek titulálnak.
2017. nov. 17. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

végem van ha valaki hungarocellt nyiszatol

kiráz a hideg, utálom befogom a fülem


nem bírom elviselni az antibiotikumok szagát/ízét, szintén ugyan az

2017. nov. 18. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!