Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nektek is van valami furcsa,...

Nektek is van valami furcsa, szokatlan fóbiátok? Ha igen, akkor mi?

Figyelt kérdés
Nekem az egyik legfurcsább, hogy szó szerint rosszul leszek, órákra kikészülök, ha valaki hölgyemnek szólít. Ha tehetném, azt a szót betiltanám a közelemben! Nem tudom, miért, egyszerűen görcsbe rándul a gyomrom tőle és ideges leszek, mintha megnyomnának egy gombot. Amitől még szó szerint hányingerem van, ha egy anyuka a gyerekének rám úgy utal, hogy a N-É-N-I... Hát meg a jó édes tudja, kije... 26 éves vagyok, az öreganyja, az a néni, nem én. Persze nyilván nem várom el, hogy soha, senki ne használja ezeket a szavakat a világon, de nekem ez az egyik fóbiám. Érdekelne, kinek van még szintén ritka fóbiája rajtam kívül.

2017. nov. 17. 20:51
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Én a meztelen lábaktól irtózom. Nem vészes, de nem szeretem a látványukat. Főleg, ha még elhatalmasodott körömgomba is csúfítja azokat.
2017. nov. 18. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
8%
Van pár, nem sorolnám:) De a hölgyem megszólítás biztosan nem azèrt van, mert ,,idősnek,, nèznek. Lehet a tisztelet jele is. Èn szeretem.
2017. nov. 18. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

#6 vagyok

Én sem tudok más embert magamon kívül, akinek ilyen félelmei lennének. Autó és repülő fóbiás személyt többet is ismerek, de vasutast nem. :D Kicsit utánanéztem a neten ennek a dolognak és azt találtam, hogy siderodromophobia a neve a vasúttól/vonatoktól való irtózásnak (irrational fear of railways or railway travel). Sőt, van neki wiki oldala is: [link] - viszont Freud elméletével egyáltalán nem értek egyet, de a másik kettővel sem. Eleve 17 évesen kényszerültem először vonattal való utazásra (enyhén kikészültem), az meg nem early childhood. Szóval nem tudom. Az is eszembe jutott, hogy mennyire elborzaszt, ha valaki önszántából vonat elé ugrik vagy ha elüt valakit a vonat, fizikailag rosszul leszek, ha belegondolok. :/ Ha a kerekeire gondolok, ugyanez a reakció. Tudom, hogy rohadtul nevetségesnek hangzik, én is néha annak érzem, de ezek szerint tényleg létező fóbia. :S

2017. nov. 18. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Én tegnap gondolkodtam rajta, hogy van-e valamilyen fóbiám. És ez ma angol házi közben jutott eszembe, ugyanis az egyik feladatban éppenséggel az én nevem szerepelt. Nem arról van szó, hogy akkor ettől most gyomoridegem lett, de eléggé felhúzott a saját nevem látványa, még akkor is ha egy betű eltérés van az angol és a magyar formája között. :D És már most vizsolygok a gondolattól amikor majd valaki órán felolvassa azt a mondatot, amelyben a nevem szerepel... Tudom, ez sokatoknak semmiségnek fog tűnni, de én egyszerűen rühellem mások szájából hallani a nevemet, főleg ha a teljes keresztnevemen szólítanak. Egyszerűen kiráz tőle a hideg, de sajnos nem tudok mit tenni.
2017. nov. 18. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy ez mennyire gyakori fóbia, de én irtózom az utcai kosztól... Elég hülyén hangzik, mert egyébként nem vagyok tisztaságmániás, a lakásom gyakran kupis és képes vagyok hetekig halasztgatni egy-egy helyiség takarítását. De az a "saját" koszom. Az utcán, tömegközlekedésen és más nyilvános helyeken viszont mindenféle kosz odakerül, például rágó, kutyaürülék, kajamaradékok stb. Ezektől gyakran rosszul érzem magam, szinte mindig nézem a földet hogy hova lépek, megnézem az üléseket és a környéküket mielőtt leülök. Az egyik rémálmom, hogy sötétben kell olyan helyen sétálnom, ahol undorító dolgokba léphetek.
2017. nov. 18. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

-Félek az irreálisan nagy épületektől,szobroktól. Nem merek a közelükbe menni,ilyenkor hányingerem van.

-Ahogy a penészes dolgoktól is.

-Félek a nyilvános megalázástól,ciki helyzetbe kerüléstől(pl. valaki beszól,elesek több ember előtt)

-Félek attól,hogy elhányom magam

-Félek az egerektől,békáktól,kígyóktól,és a csúszómászók 99.99%-ától

-Félek attól,hogy meg akarnak ölni

2018. jan. 31. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!