Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire kell, vagy érdemes...

Mennyire kell, vagy érdemes PC (píszí) -nek lennünk egy rokkant társaságában?

Figyelt kérdés
[link]
2017. nov. 19. 22:19
 1/8 anonim ***** válasza:
80%
Az a kérdés, hogy mennyire sértődnek meg a béna, kripli, nyomorék szavakon?
2017. nov. 19. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Mire gondolsz pontosan? Direkt tapintatlan akarsz lenni az illető társaságában, és azzal akarod majd mentegetni a bunkóságodat, hogy nem hagyod, hogy a mai "pc kultúra" szabjon határt a szólásszabadságodnak?
2017. nov. 19. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

#2: Igen, arra gondol, utána meg majd veri a mellét, hogy ő ám képes bult b*nkón viselkedni, mert az most annyira trendi. Mert egyesek ettől érzik fú, de többnek magukat.

Mondjuk már a kérdés megfogalmazása is sokat elmond a kérdező színvonaláról.

2017. nov. 19. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Egy újabb ökörség a 21-ik századból... szerintem legalábbis pár kifejezés ebben a pc hülyeségben még bántóbb mint az alap. :D
2017. nov. 20. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Sunshinedoll ***** válasza:
50%

Ez a PC-ség nem több, mint az, hogy nem vagy indokolatlanul és szándékosan bunkó másokkal. Régen ezt úgy hívták, hogy valaki nem tapintatlan :D

Ha nagyanyád megkér, hogy kisfijam, ne csináld már ezt meg azt, mert nekem rosszul esik/másokat bánt, és nem kúl, akkor nem csinálod, mert nem vagy s-ggfej - jó esetben.

Ha valaki megkér, hogyne dohányozz már az orra alá, akkor eloltod a cigit, mert nem vagy s-ggfej.

"Légyszíves ne hívj így vagy úgy, mert nem szeretem", akkor nem hívod így meg úgy. Miért? Úgy van! Mert nem vagy s-ggfej!


Szóval az most mitől különb, hogy ne n-grózzuk a feketéket, mert nem szeretik és amúgy is a többszáz éves rabszolga múltjukat felhozni nem tisztelettudó dolog? Akkor mindenki PC-t kiált, pedig csak annyit kérnek tőled, hogy ne legyél s-ggarc :D

A szólásszabadság pedig csak annyit jelent, hogy nem csuknak le a véleményed miatt, de ha másokat bántó, s-ggfej megnyilvánulásod van, annak egyéb következményei simán lehetnek. Mondjuk valaki jól pofán vág, vagy nem szól hozzád többet a haverod, ilyesmi.

2017. nov. 20. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Úgy érted, hogyan "csomagold" civilizált kifejezésmódba, hogy ha nincs kéz, nincs csoki?


Annyira kell és annyira érdemes empatikusnak lenni ebben és hasonló témákban, amennyit te elvárnál fordított esteben.

2017. nov. 20. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ha annyira pc-k vagyunk hogy egy beszélgetés folyamán konkrétan letagadtuk a másik rokkantságát, vagy bőrszínét akkor a kellemetlenebb lehet mint ha szimplán megemlítenénk.
2017. nov. 21. 22:43
 8/8 anonim ***** válasza:

#7 Eleve hogy jön szóba valakinek a bőrszíne vagy a rokkantsága? Kikkel beszélgetsz te? Gondolom kényelmetlenül érzed magad egy olyan ember társaságában, aki nem olyan mint te, és ezt tudat alatt minden egyes idegszálad ki akarja kiáltani, hogy a rokkant illető is tudja, hogy milyen kényelmetlen helyzetbe hoz, de........ még mindig nem értem hogy hogy tud előkerülni ez egy beszélgetésben. Ne találkozz olyanokkal, akik nem olyanok mint az átlag, ha értelmileg nem érted el az alsós színvonalat sem. (uhh nem tudom hogy ez mennyire volt pc megnyilvánulás..)

Amúgy a pc-ség nem arról szól, hogy le kell tagadni valakinek az állapotát. Nem kell azt mondani egy tolószékesnek, hogy "oh én észre sem vettem ám hogy tolószékes kis kripli vagy, azt hittem, hogy egy széken ülsz :)"

Ez az egész arról szól, hogy nem emeled ki az illető hátrányát, nem kezeled úgy, mint egy kívülállót, és lehetőleg próbálod elérni, hogy ne érezze úgy magát az illető, hogy minden vele kapcsolatos dolog a rokkantsága körül forog.

Nagyon nem nehéz ám ez, ha szorult beléd minimális emberség és empátia...

2017. nov. 22. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!