Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért tartják negatívumnak a...

Miért tartják negatívumnak a kényszerbetegséget?

Figyelt kérdés
A minap láttam egy kérdést kényszerbetegséggel kapcsolatban, és akkor körvonalazódott bennem ez a kérdés. Értem én, benne van a nevében, hogy betegség, de miért lenne rossz dolog? Komolyan bármit mondhattok, szeretném megérteni.

2017. nov. 20. 17:02
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert aki ebben szenved, az tényleg szenved. Nem azért mos kezet naponta 15-ször, mert annyira élvezi. Nem azért számolgatja az utcán az eldobott cigarettacsikkeket, mert az olyan jó. Nem azért nézi meg 15 percenként, hogy el van-e zárva a gáz, mert az olyan tréfás. Szar dolgok ezek, amelyekre sok ideje és energiája megy el annak, akinek ilyen problémája van.
2017. nov. 20. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Mert a betegnek abból áll az egész élete!


Próbáld ki, hogy 5 percenként (állítsd be a telefon ébresztöt, hogy ne felejtsd el) kezet mosol, de alaposan, szappannal, körömkefével. Ezt csináld három-négy órán keresztül, és akkor valamennyi fogalmad lesz egy kényszerbeteg életéröl.

A különbség csak annyi, hogy neki belül van a jelzés, hogy kezet kell mosni és ha nem teheti meg valamiért, akkor pánikba esik és akár elájulhat vagy hasonló gondja lesz.

2017. nov. 20. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert baromira kellemetlen. Mikor már késésben vagyok, és 5x vissza kell futnom, hogy megnézzem, bezártam e az ajtót, becsuktam e az ablakot, nem hagytam e nyitva a hűtőajtót, lehúztam e a wc-t... ésatöbbi. Hiába figyelünk oda, elfelejtjük, hogy megcsináltunk e bizonyos dolgokat, és MUSZÁJ ellenőriznünk, különben megőrjít. Amíg nincs elvégezve a "kényszer", addig nem tudunk se elindulni, se enni, se aludni, semmit. Folyamatosan idegesek, feszültek vagyunk, attól rettegünk, hogy valami kimaradt. 0-24-ben. Ez szerintem eléggé negatív...
2017. nov. 20. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Valaki a szőrzetét (haját, szemöldökét, szempilláját, nemi szőrét) tépi kényszerűségből - abban mégis mi lenne a pozitívum?
2017. nov. 20. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van egy enyhe kényszerbetegségem. Hidd el, nem jó dolog! Érzem, hogy feleslegesek bizonyos cselekvések, de ha nem csinálom meg, akkor utána akár órákig ezen kattog az agyam, és nem tudok másra koncentrálni rendesen. A minap én is írtam egy ilyen kérdés alá, lehet, te is pont azt láttad éppen, ott a lakásból való összekészülésről és távozásról volt szó. Míg más akár két perc alatt felkapja a ruhát, és úton is van, én sokkal lassabban készülök el: mindig végig kell néznem, hogy eltettem-e mindent, illetve hogy a lakásban mindent rendben hagytam-e.


A súlyosabb változatairól a kényszerbetegségnek pedig vitatkozni is felesleges. Legalábbis ott már te sem gondolod szerintem, hogy nem kellemetlen, amikor valakinek reggeltől estig néhány percenként meg kell szakítania a munkáját, és elvégezni valamilyen pótcselekvést, pl. kézmosást.

2017. nov. 20. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem gondoltam, hogy ezek ilyen súlyos dolgok, köszönöm a válaszokat! Most már értem. Tök hülyének érzem magam. :(
2017. nov. 20. 18:16
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell magad hülyének érezni, csak - ahogy a legtöbb ember - eddig nem gondoltad végig, mit is jelent ez.
2017. nov. 20. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy hülye, hisz beismerted a hibád. :)
2017. nov. 20. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nagyon kedvesek és segítőkészek vagytok, még egyszer köszönöm!
2017. nov. 20. 22:12
 10/10 anonim ***** válasza:

Addig a jó míg nem igazán érted a miérteket. Hidd el nem vagy vele egyedül, aki nincs benne az nagyon nehezen tudja elképzelni, hogy pontosan mi is ez. Én is elég erősen az voltam, most pár éve mondhatom azt hogy normális életet tudok élni, de előtt 3-4 évig kész idegroncs voltam, és ami a legrosszabb volt benn, hogy tulajdonképp senkinek sem tudtam elmondani, mert mikor próbálkoztam is vele, körülbelül dilisnek néztek, a végére meg már én is ott tartottam, hogy tényleg az vagyok.


Aztán pár emberrel interneten összeismerkedtünk, akik szintén OCD-sek voltak, velük azért tudtunk erről is nyíltan beszélgetni.

2017. nov. 21. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!