Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lehet kényszerbetegsége...

Hogyan lehet kényszerbetegséget kezelni?

Figyelt kérdés
Nem tudom hogyan utalhatnék anyának arra hogy kényszerbeteg vagyok, mert gondolom nem állhatok csak úgy elé ezzel. Pszichológushoz is szivesen jár nék, de azt is hogy mondjam anyának? Most mi a faszt csináljak?
2015. márc. 23. 15:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Mond meg neki van vmi amiről komolyan szeretnél beszélni és fontos. Majd mond meg h kényszerbeteg vagy és segítséget szeretnél.
2015. márc. 23. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A kényszerbetegség miben nyilvánul meg?
2015. márc. 23. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hát nem mindenkinèl ugyanúgy, de én pèldául gyakran csinálok kényszerből dolgokat, olyanokat amiket egyáltalán nem akarok. Gyakran például a küszöböt is 4-5 alkalommal átlépem mert nem tökéletes. Vagy a poharamat sokszor rakom le de ezek csak példák. Én a szimmetria megszállotja is vagyok, ha az egyik oldalon megkarcoltam magam, a másikon direkt megkarcolom, vannak beteges gondolataim. De ha nagyon 3érdekel nézz utána a wikin. (OCD obszesszív-kompulzív megbetegedés)
2015. márc. 24. 14:43
 4/5 anonim ***** válasza:

köszi, tudom miről van szó, mert pszichológiát tanulok és épp ez az egyik munkám témája, csak a "kategória" érdekelt.

Én szólnék a helyedben anyudnak, h akarsz pszichológushoz menni, nincs ezen semmi kivetnivaló és nem kell szégyellni. Bár többször inkább pszichiáterhez fordulnak és ő gyógyszert (szorongásgátlót) ír fel és pár hónapon belül enyhülnek, majd el is tűnhet a "probléma".

2015. márc. 24. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönom :)
2015. márc. 25. 13:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!