Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez már alkoholizmus?

Bogus20 kérdése:

Ez már alkoholizmus?

Figyelt kérdés
Párom esténként megiszik fél üveg bort, vagy 2 üveg sört, vagy 2 liter almamustot. Ez az adag minden nap megvan, töményet sosem iszik. Nem látszik rajta semmi, hogy hatással lenne rá. Van amikor délben is megiszik 1-2 sört. Már beszéltem vele erről, azt mondja, ne aggódjak, mert régen, 20-25 évesen sokkal többet ivott (ezt ismerősök is mondták már), és hogy ez inkább csökkenő tendencia. Egyébként nagyon szorgalmas, elégedett ember, egész nap fizikai munkát végez, semmiképp nem mondanám, hogy feladatait hanyagolná. Rávettem, h menjünk el vérvételre májenzimeket nézni, azt mondta őt is érdekli. De igazából én az agysejtek lassú pusztulása miatt aggódom, mert a máj azért valamennyire tud regenerálódni, ha viszont a személyiség megváltozik sok-sok év után, azzal nem tudnék mit kezdeni. Szerintetek?

2017. nov. 21. 18:27
 1/4 anonim ***** válasza:
60%
Az alkoholizmus nem a mennyiségtől függ. Akkor alkoholista valaki, ha az alkohol hiánya kihat a viselkedésére, vagyis, ha nem kapja meg az adagját, legyen az egy pohár bor vagy egy üveg vodka, akkor ingerült, hisztis, vagy bármilyen más formában, de nem a megszokott józan viselkedése jellemző rá.
2017. nov. 21. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
63%
Ez már alkoholizmus. Azon aggódj hogy ha közös életetek lesz évek múlva is és gyereketek....mi lesz akkor. Mert sajnos az ilyen ivásra hajlamos ember még jobban iszik ha több lesz a felelősség....
2017. nov. 21. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
51%
Ez a mennyiség nagyon sok, pár év és fogod rajta látni.
2017. nov. 21. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Alkoholoista.A rendszeresség miatt is,(minden nap?!)meg a mennyiség is nagyon sok.Mivel hozzá van szokva a szervezete valószínűleg nem látod totál részegnek,sőt egyre több alkohol kell majd neki,hogy fedezze az igényeit.Abban is biztos lehetsz,hogy megpróbálja időbként bagatelizálni a dolgot,pl.azt mondja ,simán megan nélküle,akár még a frusztráltságát is leplezni fogja.Szerintem ne vállald a megmentő szerepét,nem fog megváltozni.
2017. nov. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!