Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem tudom azt mondani,...

Miért nem tudom azt mondani, amit gondolok?

Figyelt kérdés

Kicsit bonyolult a dolog. A fejemben összeáll valami, egy tök értelmes dolog, egy vélemény, erre abból valahogy egy dadogós, kínos hülyeség lesz, és nem értem hogy miért. Lehet köze a kamaszkorhoz? Már 17 évesen nem tudom, normális-e, de mindenesetre nagyon zavar, mert rettentő butának tűnök tőle. Sokszor elfelejtek tök egyszerű szavakat, vagy szimplán nem az jön ki a számon, amit elterveztem, mondani akartam. Olyan, mintha alzheimeres lennék, persze tudom, hogy ez kizárt, néha mégis ehhez tudnám a leginkább hasonlítani magam. Olvastam már ilyen könyvről, ahol ugyan ilyen problémák voltak: szétszórt vagyok, elhagyok dolgokat, elfelejtek évek ota napi szinten gyakorlott dolgokat stb.

Egyébként ez a beszédrésze csak idegenek előtt jön elő leginkább, mellé zavarba is jövök, és inkább félbehagyom a mondandóm. Tényleg sokan gondolnak emiatt ostobának, együgyűnek, közben annyi összetett gondolatom lenne. A kommunikáció egyszerűen nem az én világom.

Mégis, hogyan tudnék javítani ezen?


2017. nov. 21. 23:15
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
De azért szép lassan fejlődik ő is mostanában már csak a beszédei tartalmán háborodok fel, egyre ritkábban a konkrét beszégén.
2017. nov. 22. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!