Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Tudtok mondani olyan oldalt,...

Tudtok mondani olyan oldalt, ahol megtudnék hallgatni másokat és segíthetnék nekik? ( lelkisegely szerűségre gondolok)

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék segíteni az embereken, de nem találok ilyen oldalt ahol ezt megtehetném. És a másik kérdés, hogy ilyen korba lehet-e ezt (16/l)?:)
2015. okt. 5. 14:52
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Segíteni minden korban lehet másokon, maximum nem fogsz tudni túl sok okosságot tanácsolni, mivel ugye még fiatal vagy és nem túl tapasztalt. Mindenesetre a szándék nagyon szép :)

Akár itt is meghirdetheted magad, néhányan talán élnének a lehetőséggel.

2015. okt. 5. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Rendben, koszonom:)
2015. okt. 6. 00:26
 3/21 anonim ***** válasza:
Itt nagyon sok lehetőséged van kibontakozni:)
2015. okt. 8. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Igyekezni fogok:)
2015. okt. 9. 01:25
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is jelenleg ez az oldal a legmegfelelőbb erre a célra (nem ismerek másik hasonlót). Válaszolgass meg eleinte olyan kérdéseket, amelyekre egészen biztosan tudod a konkrét és egyértelműen megfelelő választ. Könnyebben belerázódsz, ha eleinte inkább a saját korosztályod által feltett kérdéseket részesíted előnyben (mert azokat könnyebb megérted majd), utána pedig megpróbálkozhatsz bonyolultabb dolgok megválaszolásával is. De vannak néha olyan kérdések is, amelyeken keményen agyalni kell, nehogy a válaszoddal rossz irányba vidd el a kérdező gondolkodását. De lesz aki majd segít és ha kell helyre igazít. Amint látom néhányan szakosodnak is különféle kérdésekre, de nyilván mindenhez mindenki hozzászól valamennyire. Én pl. azokat a hosszabb és bonyolultabb párkapcsolati kérdéseket szeretem (pl. megcsalás, szakítás, önismereti problémák stb.), amelyekre hosszabb ideig nem érkezik válasz. Van hogy sokáig gondolkozok rajtuk, kibontom egyesével a szálakat és akkor vákaszolok, ha már teljesen kigubancoltam a probléma lényegét. :-) Figyelgesd a többi válaszadót is, főleg azokat akiket a nevükről vagy egyedi stílusukról meg lehet ismerni, nagyon sokat lehet tanulni Tőlük. Ez egy jó kis közösség, ahol sok mindent lehet tanulni, azon kívül természetesen, hogy sok érdekes emberrel is meg lehet ismerkedni. Kicsit olyan mint egy nyilvános, önkéntes, virtuális elmegyógyintézet ahová bárki bejöhet kiönteni a lelkét teljesen ismeretlen embereknek. De ez ne riasszon el, pont ez a jó benne, ettől érdekes az egész, ez az, ami miatt soha sem veszti el eredeti varázsát. Nézegesd gyakran az Emberek és a Párkapcsolatok kategóriákat, azokban fogsz találni főleg olyan kérdéseket, amelyek leki problémákkal, érzelmi konfliktusokkal kapcsolatosak. Üdv a Klubban! Sok sikert!
2015. okt. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
17%

Légy óvatos! Itt túl sok a troll -hadd ne mondjam, egy részüket kik küldik ide, nem kell messzire menni-, aki kamu kérdéseket tesz fel, kihasználja a segítségnyújtást!

(Már azon se csodálkoznék, ha a kérdező is az volna... de hát ezt ki tudja megmondani... Persze megelőlegezem a bizalmat a kérdezőnek, hogy őszinte és pozitív a szándéka.)

2015. okt. 15. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim válasza:

Hát nekem segíthetnél. Írj rám, ha van időd.

13/f

2015. okt. 22. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

6-os voltam. Bár óvatosságra imntelek, de a középút a lényeg: én is sokat szoktam segíteni másoknak pl. ezen az oldalon, bár szeszélyes időközönként. (Ha gagyi a kérdés, van, h inkább -elgondolkodtató céllal- poénos választ írok csak.)


Az 5-ös beíróval is egyet értek, ő a dolog másit oldalát fejtette ki, nem akartam ismételni, csak hozzátenni, h óvatosnak lenni se árt.


Kiegészítem picit az 5-öst. Ezt írta a végén:

" Nézegesd gyakran az Emberek és a Párkapcsolatok kategóriákat, azokban fogsz találni főleg olyan kérdéseket, amelyek leki problémákkal, érzelmi konfliktusokkal kapcsolatosak. Üdv a Klubban! Sok sikert!"


Legalább ennyire javaslom nekedd itt továbbá a "családi kapcsolatok" témakört is. (A Párkapcsolatok meg, szerencsére, egy ideje külön vannak szedve tini-, ill. felnőtt párkapcsikra az oldalon.)

2015. okt. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
88%

Kedves 13 éves, ha gondolod, rám írhatsz. Pedagógus vagyok, meg szoktam hallgatni gyermekek panaszait is, és vagy tudok vmiben segíteni, vagy nem, de van rá esély szinte mindig. Aztán ahogy időm engedi, olvaslak és válaszolok. Ha megfelel.


Mondanom se kell: NEM ismerkedem 16 év alattiakkal!

(16-17 éves határeset.)

Csak segítek a virtuális térben annak, aki a virtuális térben tud csakelérni engem, vagy én őt, és kiskorú még.


Pedovadászok, megkérem, ne fárasszanak. Segíteni vagyok itt. Bárkit privijeit ellenőrizhetik (felőlem), csak kérném, h ne hazudjon senki korosztályt, ha lelki problémája, vagy pl szexuális problémája okán tanácskérését hozzám fordul privátban bárki mint kiskorú. Magyarán elég sok elpocsékolt energia, amikor heteken át írok tanácsot, erre kiderül, hogy csak egy felnőtt volt, aki kiskorúnak vallja saját magát, és csak teszeli az embereket...


Tesztelje az olyan inkább korrekt módon, amivel nem árt a jószándékúaknak!

A nem korrekt módszerük által csak elriasztják a segítőket pl engem attól, hogy segíteni maradjon kedvünk másoknak.


A lényeg:

ne pocsékolja feleslegesen se az én, se más jószándékú emberek figyelmét, idejét senki. Csak aki tényleg annyi idős, amennyinek vallja magát (lehet körülbelüli is az életkor megjelölés), csak aki őszinte, jószándékú, és tényleg az a problémája, amit megoszt velem, csak az kérjen priviben tanácsot tőlem.


Bár elsősorban itt kint, a publikus részen írok segítséget.


Köszönöm a megértést.


______________________


Kedves kérdező, APROPÓ, KIMARADT a felsorolásból továbbá a köv kettő itteni témakör, az oldalon, ahol különösen sok a bizonytalan, és panaszos ember - ha nekik különösen szívesen szeretnél tehát segíteni olykor te is:


Egyéb / önismeret

Egészség / mentális panaszok


(Továbbá tehát a "családi kapcs", "tini- / felnőtt párkapacs", "emberek" részek.)

2015. okt. 23. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
5-ös vagyok. Nem gondolom, hogy az pedofília lenne, ha egy felnőtt egy kiskorúval társalog az interneten keresztül. Szerintem még akkor sem, ha esetleg szexuális téma is szóba kerül az éppen serdülőkorú beszélgetőpartner érdeklődésének megfelelően. Azért egy beszélgetésre ráfogni, hogy az már pedofília, nem kicsit az agyrém kategóriába sorolható. Teljesen normális, ha egy értelmes fiatal egy felnőttől próbál tanácsot kérni, nem pedig a kortársaitól, akik nem csak rosszul válaszolhatnak, hanem még ki is gúnyolják esetleg egy kényesebb, ámde számára lehet, hogy igenis nagy jelentőségű kérdés miatt. Szerintem az sem kifejezetten pedofília, amit ugye nagy ritkán a citromsárga kampányplakátokon lehet látni országszerte, hogy az idősebb srác kapucniban ül a sarokba a tablettel és egy fiatal lánnyal beszélget, aki egy számítógép előtt ül. Na és akkor mi van? Beszélgetnek, és az mindjárt azt jelenti, hogy zsákban el akarja rabolni és meg akarja erőszakolni? Lehet, hogy vannak ilyenek, sőt, teljesen biztos, hogy vannak... De azért álljon már meg a menet, mindenkire aki internetet használ és kapucnit visel nem lehet ráfogni, hogy pederaszta. Egészen egyszerűen azért mert nem az. Én 20 éves korom óta, tehát immáron majdnem 15 éve beszélgetek az interneten keresztül körülbelül szinte mindenkivel akivel csak lehetséges. Ez alatt az idő alatt pontosan nem tudom mennyi, de úgy saccolom több száz gyereket és felnőttet mentettem meg attól, hogy felvágja az ereit, felakassza magát, vonat alá ugorjon, megerőszakoljon valakit és még ehhez hasonló dolgok. Csak azzal, hogy akkor és ott volt valaki aki meghallgatta, aki szóbaállt vele. Továbbá megyek, akitől kevéske szeretetet kapott... Most is gyakran olyanokra írok rá, akinek senki sem válaszol (sokszor azért, mert az átlaghoz képest nagyságrendekkel intelligensebb, átgondoltabb kérdést tesz fel amit a többség meg sem ért). Őszintén csak azt nem értem, hogy bírom én ezt teljesen ingyen, önzetlenül csinálni szüntelen lelkesedéssel, amikor néha még normális élelemre is alig futja a költségvetésből. Úgyhogy nem árt a segítség. Főleg mostanában amikor már sokszor nem is depresszióval, hanem skizotipikus depresszióval (szkizotípiás depresszió, ma így hívják), borderlineal találkozok szinte nap mint nap. De vannak jó páran, akiknek egyértelműen szkizoid tünetei vannak. Ezen kívül van már akkora tapasztalatom, hogy tudom körülbelül ki mit szeretne, kinek miféle szándékai vannak s minden esetben a beszélgetőpartnerem érzelmi, értelmi érettségének megfelelően reagálok. Sőt, a sok év alatt mondhatni távgyógyítani is megtanultam, mert konkrétan tudom hogyan lehet egy depressziós állapotból szépen, ügyesen kisegíteni valakit, megvan hozzá a saját, hatékony és az eddigiek alapján jól működő módszerem (eszközkészletem) ami nem pszichoterápia hanem egyszerű emberi beszélgetés, segítségnyújtás (mondjuk, hogy life coaching, ami szerintem egy elég hülye elnevezés). És ezt meg fogom tenni ezek után is, mert azt látom, ha én nem teszem meg, ha MI nem tesszük meg, ha Ti nem teszitek meg akár az ehhez hasonló oldalakon, akkor más nem fogja megtenni. Sok embernek nincs pénze drága pszichoterápiára ami ülésenként (45–60 perc) akár 10 000 Ft–ba is belekerülhet és attól még a szakszerűség egyáltalán nem garantált. 10 000 Ft 45 perc beszélgetésért, ki engedheti ezt meg magána? Mondjuk, ha nyolc alkalom egy terápia, az akkor 80 000 Ft? Szerintem erre nagyon kevesen van pénze, még a középosztály sem engedheti meg magának. Más: az én magánvéleményem az, hogy ma már pontosan a technikai fejlődésnek köszönönhetően sok 16 éves sokkal felvilágosultabb, naprakészebb mint egyes felnőttek akik a saját maradi erkőlcsfilozófiájuk alá rejtőzve bunkóznak le majdnem mindenkit, aki érintőlegesen hozzá mer nyúlni tabutémák feldolgozásához, értelmezéséhez. Ezért is bíztattam én is, ahogyan a többi egyébként méltán érdemes hozzászóló is az ifjú hölgyet, hogy segítsen bátran akinek tud és szeretne, mert azzal társadalmi szempontból nézve rendkívül fontos, értékes szolgálatot tesz, amiért igazából akár állami elismerések is megillethetnék. Meg az előttem szólókat is, aki gondolom ugyanolyan önzetlenül teszik a dolgukat mint ahogyan én is. Ez nagyon fontos és hiánypótló dolog a mai társadalomban, amelyben a szülők gyakran telinyomják a fiatal száját édességgel, nehogy már szerencsétlen véletlenül kérdezni merjen bármit is mondjuk a szexről, a halálról vagy más kényes témáról. Szóval segíteni lehet, kell és aki megteszi, annak köszönettel tartozik nem csak az állam, de a társadalom teljes egésze is. Pedró meg az, aki csecsemőket, kisgyermekeket elrabol, veréssel szexuális rabszolgaságra kényszerít fiatalokat, bealtatózva megerőszakol gyereklányokat stb. Az én általános iskolai osztályfőnököm pl. teljesen nyíltan beszélt a szexről is és mindenki nagyon szerette, a gyerekek is, a többi tanár is meg a szülők többsége is. És akkoriban még nem volt tanárverés... És lám, még mindig tanít, soha nem erőszakolt meg senkit sem, pedig ez már jó sok évvel ezelőtt volt, azóta én már egyetemre is jártam, ami szintén nem ma volt...
2015. okt. 23. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!