Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi is valójában a tehetség?

Mi is valójában a tehetség?

Figyelt kérdés
Olyan szinten én is tudom, mint ahogy mindenki. De valójában mi a tehetség? Mi van a szervezetben, hogy egy adott dolgot, pl:sport, írás, stb. sokkal jobban tud mint a többi? Mert ugye a többi ember is ugyan azt próbálja csinálni, mégsem megy neki annyira. Mitől van ez, miért van ez a különleges adottság?

2017. nov. 22. 11:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Valoszinuleg a genetikaban (oroklestan) es az evolucioban (fejlodestan) van a megoldas.
2017. nov. 22. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A tehetség olyan másság, eltérés az átlagostól, amihez az illető már megtalálta, felismerte az alkalmazási lehetőséget, hasznosítási módot.


Ha én az átlagembernél messzebbre tudok köpni, ez érdektelen mindaddig, míg a távolbaköpés nem lesz olimpiai sportág, vagy nem lesz versenyelőny az üzleti vagy politikai életben, vagy nem lesz kiindulópontja egy új művészeti formának ami ezen alapul.

2017. nov. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem hozzáállás kérdése is a kinek megy/kinem nem. Aki a dolog szeretete miatt csinál valamit az szerintem jobb dolgot hoz létre, mint aki az eredményt várja, vagy utánoz mást mert ő is olyan jó akar lenni. Pl. én azért írok néha verset, mert van bennem valami amit közölni akarok, általában egy nagy fájdalom (még ha nem is osztom meg senkivel) nem azért mert csak úgy verset akarok írni. Most pl. semleges állapotba vagyok és nem tudom hirtelen miről írhatnék, nem biztos hogy jönne az ihlet. De mondjuk ez még nem tehetség, csak önkifejezés, közlési kényszer, de szerintem erre szükség van pont úgy mint a tehetségre. (pl. a művészetben)


A tehetség genetikai adottság pl a sportolóknál. Belőlem sose lenne jó súlyemelő mert vékony, gyenge csontozazú vagyok, de biztos van sport amiben jó lennék, vagy lehettem volna ha edzek pl. úszás.

Szerintem ezt úgy kell elképzelni, hogy az embernek vannak jobb tulajdonságaik, és ha ezek kölcsönhatásba lépnek egymással, az tehetség. Pl. ha valakinek van kézügyessége, jó térlátása, képi intelligenciája, fantáziája, valami amit közölni akar és hajlandóság türelem, hogy ezt megvalósítsa akkor egy képzőművész válhat belőle. Egyébként szerintem sok emberben van egy kicsi tehetség, de annyira erőteljes nagy tehetség, hogy valaki nagyot alkosson kevés emberben van.

2017. nov. 22. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem tehetség:

[link]

Tehetség:

[link]

2017. nov. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Elon Musk
2017. nov. 22. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
És aki a labdasportokban tehetséges? Ő miért tud jobban bánni a labdával?
2017. nov. 23. 10:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!